Księżyc Saturna, Tytan, może być najlepszym miejscem dla ludzkiej kolonizacji w Układzie Słonecznym

Kategorie: 

Księżyc Saturna, Tytan - Źródło:NASA

Według nowych badań, księżyc Saturna – Tytan – drugi największy naturalny satelita w Układzie Słonecznym, większy niż planeta zwana Merkurym, może być idealnym miejscem do kolonizacji dla ludzi. Według wyliczeń księżyc ten jest w stanie pomieścić kolonię licząca nawet około 300 milionów ludzi.

Kiedy patrzymy na nasz Układ Słoneczny i myślimy o najlepszym miejscu, które moglibyśmy skolonizować, wiele osób skłania się ku Marsowi. Jednak, pomimo tego, że jest to planeta, która jest relatywnie blisko i na którą z pewnością polecimy już w najbliższych latach, naukowcy uważają, że księżyc Saturna, Tytan, posiada lepsze warunki. Ich zdaniem mogło na nim żyć nawet 300 milionów ludzi.

Tytan ma średnicę ponad 5 tys. kilometrów i jest drugim największym księżycem w Układzie Słonecznym. Satelita ten jest uważany za odpowiednie miejsce do życia, ponieważ posiada powłokę, która chroni go przed szkodliwym promieniowaniem kosmicznym. Naukowcy twierdzą, że Tytan może pomóc ludzkości skolonizować Układ Słoneczny. Pierwsi ludzie na tym księżycu mogliby wykorzystać jego radioaktywność, aby uruchomić elektrownie atomowe. Na Tytanie pojawiają się również silne wiatry, które mogłyby służyć jako źródło energii.

Kolejnym sposobem byłoby użycie paneli słonecznych. Jeśli przekształcić 10% powierzchni Tytana w ogromną elektrownię słoneczną, prawdopodobnie pokryłaby ona całe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla 300 milionów ludzi. Tytan posiada rzeki, morza, a nawet wodospady podobne do tych Ziemskich, jednak nie jest woda, a ciekły metan. Związek ten w razie potrzeby mógłby służyć jako paliwo.

W rozmowie z czasopismem „New Scientist”, naukowiec Johns Hopkins z Uniwersytetu w Maryland powiedział: „Sądzę, że w dłuższej perspektywie, Tytan, zaraz po Marsie, jest jednym z najważniejszych miejsc dla kolonizacji kosmosu.”

Naukowcy uważają również, że skład chemiczny atmosfery na Tytanie jest bardzo podobny do tego, który występował na Ziemi miliardy lat temu. Eksperci są optymistycznie nastawieni do tego pomysłu, jednak jest to tylko model teoretyczny. Być może w przyszłości uda się skolonizować największy księżyc Saturna.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika n..

Natychmiast, wysłać tam owych

Natychmiast, wysłać tam owych nałukofców i wszystkich, którzy dla władzy, sławy i "srebrników" nieustannie rujnują naszą cudowną Ziemię!
Niech lecą tam wszyscy niegodziwcy zarabiający na wojnach, chorobach i cierpieniach! Niech lecą całe korporacje, które teraz niszczą oceany, rzeki, lasy, sady i glebę!
 Niech tam sobie wybudują wielkie banki i co tylko chcą, i niech każdy zarabia pierdyliard dolców na godzinę, tylko niech żaden z nich, przenigdy nie wraca na Ziemię!
Niech sobie śnią na Tytanie, o górskich potokach i źródlanej wodzie, o zapachu powietrza w lasach i na łąkach, o słodkich i soczystych owocach i zapachu świeżo pieczonego chleba, o lampce aromatycznego wina i kuflu piwa z pianką, oraz wszystkich innych, cudownych dziełach i darach Bożych na niezwykłej Ziemi, jedynej i niepowtarzalnej planecie, którą prawym ludziom dobry Bóg dał na zawsze!

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Angesar

Bzdura. Rozumiem naukowców

Bzdura. Rozumiem naukowców wymyślających takie rzeczy, bo fajnie się to czyta i wspaniale działa na wyobraźnię ale poza tym jest kompletnie nierealne i niewykonalne. Tak samo jak kolonizacja Marsa. Na tę ostatnią planetę można w ostateczności wysłać jakichś straceńców, którzy albo już nie wrócą albo wrócą jako przykuci do wózków inwalidzi, z wykluczającymi poruszanie się zwyrodnieniami spowodowanymi zbyt długim przebywaniem bez grawitacji.

Ale jakaś kolonizacja? Czyste mrzonki. Żeby coś kolonizować trzeba się tam rozmnożyć, bo nie da się przewieźć milionów ludzi rakietami, skoro tak gigantyczne problemy powstają już przy wysłaniu kilku jednostek. Z kolei rozmnażanie w takich warunkach to też koszmarne ryzyko, gdyż nikt nie zagwarantuje, że urodzą się zdrowe dzieci. A nawet jeśli urodzą się zdrowe, to co dalej? Jak miałby przebiegać rozwój człowieka całe życie zamkniętego w jakimś klaustrofobicznym habitacie, do tego w obniżonej grawitacji i bez możliwości wyjścia na zewnątrz bez ciężkiego, upierdliwego skadandra?

To prosty przepis na wygohodowanie świra. Podsumowując, dopóki ludzie nie przekształcą się w napędzane elektrycznością cyborgi, dopóty żadnej kolonizacji Marsa czy Tytana nie będzie. A jak już się przekształcą, to będą mogli "kolonizować" każdy większy głaz w Układzie Słonecznym, byle tylko kamulec miał stały dostęp do odpowiedniej ilości światła słonecznego.

Skomentuj