Księżyc mógł potajemnie pochłaniać wodę Ziemi przez miliardy lat

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Na Księżycu znajdują się cząsteczki wody i lód, ale jak się tam dostały? Jest prawdopodobne, że część wody pochodzi ze zderzeń asteroid z kometami, ale nowe badania sugerują inne źródło wody księżycowej - atmosferę Ziemi.

Jony wodoru i tlenu wydostające się z górnych warstw atmosfery naszej planety, a następnie łączące się na Księżycu, mogły wytworzyć do 3500 kilometrów sześciennych powierzchniowej wiecznej zmarzliny lub podpowierzchniowej wody w stanie ciekłym, twierdzą naukowcy.

 

Według astrofizyków jony wodoru i tlenu uderzają w powierzchnię Księżyca, gdy Księżyc przechodzi przez magnetosferę Ziemi (bańkę w kształcie łzy wokół Ziemi, na którą oddziałuje jej pole magnetyczne). Dzieje się to przez pięć dni w każdym miesiącu księżycowym. Ze względu na to, że wiatr słoneczny Słońca naciska na tę bańkę, niektóre linie ziemskiego pola magnetycznego są zerwane: są one połączone z planetą tylko na jednym końcu.

 

Kiedy Księżyc zakłóca magnetosferę Ziemi, niektóre z tych zerwanych wiązań zostają przywrócone, powodując, że jony wodoru i tlenu, które wcześniej uciekły z ziemskiej atmosfery, nagle pędzą z powrotem w jej kierunku. To tak, jakby księżyc był pod prysznicem – deszcz jonów wody powracających na Ziemię pada na powierzchnię srebrenego globu.

 

Księżyc nie ma magnetosfery, więc kiedy jony zderzają się z powierzchnią Księżyca, powstaje wieczna zmarzlina. Część tej wiecznej zmarzliny w wyniku różnych procesów geologicznych może zostać zepchnięta pod powierzchnię i zamieniona w ciekłą wodę. Naukowcy sugerują, że w ciągu miliardów lat po późnym ciężkim bombardowaniu nastąpiła powolna akumulacja tych jonów, kiedy wczesna Ziemia i Księżyc zostały poddane silnym uderzeniom innych ciał niebieskich pędzących w kosmosie.

 

Badanie zostało opublikowane w czasopiśmie Scientific Reports.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Nie w temacie ale ważne.

Nie w temacie ale ważne.

Uczmy się przyszłości na podstawie poczynań innych państw. Dzieje się wiele np. w Turcji. Okazuje się, że rząd Turecki ukrywa inflację, która według rządu wynosi około 70% ale według obywateli przekroczyła już 100-120%. Za głoszenie jednak teorii o większej inflacji niż wskazuje na to rząd będzie można trafić do więzienia. 

Tureckie władze rozważają wprowadzenie kary za mówienie o tych nieoficjalnych danych - kary więzienia. (...) Coraz więcej Turków ma problemy z opłaceniem rachunków za prąd. (...) Najpierw ceny rosły z tygodnia na tydzień, potem pojawiały się historie o cenach rosnących z dnia na dzień. 

Głoszenie zatem prawdy staje się nielegalne w kolejnych krajach. Okazuje się, że wolność słowa nie jest zabierana tylko w Polsce przez ABW ale w innych krajach wolność słowa też stopniowo jest ograniczana. Zdaje się, że światowe elity uwierzyły w to, że tylko one niosą prawdę na ustach i każdy wyraz sprzeciwu może skutkować represjami włącznie z więzieniem. 

Obserwujcie to co dzieje się w Polsce i na świecie nie z perspektywy mediów należących do elit które rządzą ale z perspektywy wydarzeń, które pokazują nam jak tą "prawdziwą prawdę" stara się zataić. 

Szatanistyczne marionetki 666 coraz bardziej wprowadzają ucisk i okazuje się, że już nie tylko chcą nam zabrać własność materialną pod hasłem "nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy" ale chcą nam również zabrać własność intelektualną zabraniając nam głosić odmienne zdanie i przekonania niż sami oni posiadają. 

Dla przykładu w czasie kryzysu guru mędrców z Davos Klaus Schwab zarabia na każdym spotkaniu ponad milion dolarów ale nam stara się wmówić, że tylko przez wyrzeczenia zbudujemy lepszy świat. 

Problem nie dotyczy jednak tylko świata bo w Polsce dzieje się podobnie. ABW wyłącza kolejne portale mające odmienne zdanie i retorykę niż sam rząd.

OSTRZEGAM

Następuje zamach na suwerena na całym świecie. Zamach następuje stopniowo by żaby nie zauważyły, że są gotowane. Otwórzcie oczy. 

https://youtu.be/lZHaxGw5kOQ

 

Portret użytkownika Sifuuu

Nooo jasne i przez kosmos

Nooo jasne i przez kosmos lecą na księżyc;D no co za bzdury zmyślone wy tu wypisujecie. przecież to jest nie możliwe, tam nie ma przyciągania grawitacyujnegoa księżyc musiał by być naprawdę blisko żeby przyciągnąć wodę tak jak w tym nowym filmie moonfall.

Portret użytkownika Q

W artykule jest to dokładnie

W artykule jest to dokładnie wyjaśnione , wystarczy przeczytać. Księżyc ma swoją grawitację i to na tyle silną , że wywołuje na ziemi pływy morskie , jaki więc problem w tym by w sprzyjających okolicznościach przyciągał do siebie pojedyncze atomy z górnych warstw atmosfery ? 

Portret użytkownika Endymion

Truman Show; nie byłeś, nie

Truman Show; nie byłeś, nie widziałeś, nic nie wiesz, mogą ci wszystko wmówić. Prędkość obrotowa Ziemi, prędkość obrotowa Księżyca są tak zsynchronizowane? Coś tutaj bardzo nie pasuje.. Znajomy wjechał na wykład o astrofizyce na politechnice, zaczął zadawać niewygodne pytania, została wezwana ochrona i tyle w temacie.. dogmaty mają się dobrze,

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Q

Tu nie ma żadnej zagadki ..

Tu nie ma żadnej zagadki .. księżyć od widocznej z ziemi strony jest cięższy niż po przeciwnej bo rozkład masy w nim nie jest równomierny - nazywa się to "maskon". I dlatego stale jest zwrócony do ziemi tą samą stroną gdyż przyciąganie grawitacyjne jest tu silniejsze niż po drugiej niewidocznej z ziemi strony. https://pl.wikipedia.org/wiki/Maskon

A tego "znajomka" wyprowadziła ochrona bo pewnie przeszkadzał w wykładach i tyle.

Strony

Skomentuj