Księżyc będzie wkrótce bardzo blisko Ziemi

Kategorie: 

http://www.covingtoninnovations.com

Dociera coraz więcej doniesień o dziwnym wyglądzie Księżyca. Większość tego typu obserwacji jest wykonywana przez amatorów i należy je oceniać krytycznie bez odpowiednich dowodów zweryfikowanych naukowo. Ludzie jednak mają pewną intuicję i okazuje się, że faktycznie Księżyc ma prawo wyglądać inaczej niż zwykle.

 

Zbliżenia Księżyca zależą od trzech czynników. Pierwszy to aby Księżyc był w perygeum, czyli najbliższym nam punkcie w swej orbicie. Drugi czynnik to, że Księżyc musi być w pełni. Trzeci czynnik to aby perygeum Księżyca w pełni zbiegło się z ziemskim peryhelium czyli punktem na orbicie Ziemi najbliższym Słońcu.

 

Księżyc był bardzo blisko 8 marca 1993 roku i dystans wynosił wtedy 356 529 km. Następny punkt w czasie i przestrzeni tego typu miał się wydarzyć 14 listopada 2016 roku i Księzyc miał się wtedy zbliżyć na odległość 356 511 km. Okazuje się, ze w tym roku 19 marca nastąpi zbliżenie na odległość 356 577 km.
 
Tyle mówią modele matematyczne na przykład ten tutaj . Interesujące wydają się wyniki pomiarów reflektometrycznych odległości jakie moga zostać wykonane przy okazji tego zbliżenia. Może się okazać, że różnice w ekscentryczności orbity spowodują wynik inny niż wynika z modelu matematycznego. 

 

Odkrycie zaburzenia ekscentryczności orbity Księżyca samo w sobie jest znaczące, można postawić pytanie czy skoro wiemy o zaburzeniach odchylenia orbity Księżyca to nie nalezy założyć podobnych odchyleń ekscentryczności orbity Ziemi.

 

Naukowcy stanowczo dementują, że jest istotny wpływ księżyca na ziemskie zjawiska typu wulkanizm czy trzęsienia ziemi. Wystarczy jednak przeprowadzić prostą statystyczną korelację pewnych zjawisk ich czasu i zbliżeń Księżyca do Ziemi.

 

Dwa niszczące cyklony Tracy z 1974 i Katrina z 2005 miały miejsce własnie w okolicy perygeum Księżyca. Astronomowie odpowiadają na to, że wystarczy trochę czasu na chronologiczną statystykę i można udowodnić dowolną zależność.

 

Tak czy inaczej tarcza księzycowa stanie się bardzo duża w najbliższych dniach.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj