Kryzys wodny w Indiach. Mieszkańcy biją się o wodę pitną

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Indie borykają się z niebezpieczną falą upałów. Jednak wyjątkowo groźna sytuacja ma miejsce w południowo-wschodniej części kraju. W jednym z najbardziej zaludnionych miast brakuje wody pitnej.

 

Cennaj, szóste indyjskie miasto pod względem zaludnienia, które położone jest nad Zatoką Bengalską, walczy właśnie z kryzysem wodnym. Długotrwała susza oraz bardzo wysokie temperatury rzędu 50 stopni Celsjusza spowodowane są brakiem monsunowych deszczy, których Cennaj nie doświadczyło od kilku miesięcy.

 

Niedostatek wody pitnej negatywnie wpłynął przede wszystkim na życie codzienne mieszkańców, którzy muszą pobierać wodę z beczkowozów, dostarczanych przez władze Indii. Mimo oferowanej pomocy ze strony rządu, mieszkańcy i tak muszą oszczędzać wodę. Przy beczkowozach tworzą się długie kolejki i często dochodzi do bójek.

Kryzys poważnie utrudnił również pracę tamtejszych luksusowych hoteli i lokali gastronomicznych, ponieważ woda pitna, którą sprowadzają prywatnie, jest coraz droższa i posiada niską jakość. Hotele i restauracje starają się oszczędzać zużycie wody i do tego samego zachęcają też swoich klientów.

 

W związku z kryzysową sytuacją, woda pitna w Cennaj – mieście zamieszkiwanym przez ponad 4,6 miliona ludzi, jest wręcz na wagę złota. Kilka dni temu odnotowano pierwsze od kilku miesięcy opady deszczu, które jednak przyniosły tylko chwilową ulgę. Mieszkańcy wciąż muszą liczyć na pomoc rządu, natomiast bogatsi ludzie mogą kupić wodę pitną prywatnie, za którą muszą jednak zapłacić ogromne sumy pieniędzy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Lisek

A więc ruszą na Europę bo tu

A więc ruszą na Europę bo tu jeszcze woda jest.. W polsce ich widzą coraz więcej.  Zgodnie z szacunkami To Indie za kilkadziesiąt lat będa najliczniejszym krajem na świecie ( wyprzedzą Chiny ). Juz teraz Indie są w kosmosie a po zestrzeleniu niedawno własnego satelity i zrobieniu takiego łajna tam jak na tych zdjęciach z rzek stwierdzili, że mogą zestrzelić co chcą i kiedy chcą. Mają atom mają rakiety. Brakuje im paliwa bo USA zakręciło kurek z Iranem i teraz to Indie nałożyli sankcje na USA. Więc trzymajcie się bo juz niebawem się zacznie!!!! Po wode moga udac się na antarktydę., zresztą to robią o ile mi wiadomo... 

Portret użytkownika Kwazar

Oni od zawsze mają taką

Oni od zawsze mają taką pogodę tylko jeszcze o tym nie wiedzą ! O co więc biega ? Nie spojrzeli poprostu do regułek a tam wyraźnie stoi zapisane,że klimat jest zmienny i no.... jakiś tam jeszcze? Tylko pić sie chce i co teraz ? No i biją się w popiz tu A to tylko zmiany klimatu od zawsze w regułkach.

Portret użytkownika peterek68

Zuzywamy biliony litrow wody

Zuzywamy biliony litrow wody na produkowanie nic nie wartych smieci, czemu wiec sie dziwic ze nie zostanie nic do picia. W Indiach do wyprodukowania jednej pary dzinsow zuzywa sie kilkaset litrow wody, robia to w malych fabryczkach, ktorych sa tam tysiace. Do tego potezne zaklady przemyslowe no i mamykryzysik. Czas nauczyc sie godnie umrzec bo walczyc o kilka kropel wody to niezbyt ludzkie.

Portret użytkownika minoduesp

Biją się o wodę ... ale

Biją się o wodę ... ale ścieki to już beztrosko wylewają do swoich rzek z każdej fabryki i tu problemu "nie ma" .. Palą swoich zmarłych na stosach pogrzebowych (pewnie dym im nie przeszkadza) a resztki niedopalone z popiołem sru do Gangesu i też problemu "nie ma"  - ale pić czysta wodę to by się chciało !

Portret użytkownika SurvivorMan

Pisałem o tym wiele razy...

Pisałem o tym wiele razy... Można sobie w d.pę wsadzić wszelkie zdobycze cywilizacji, które przyniosą korzyść za 20, 30 czy 50 lat!!!
A to dlatego, że ludzkość ostatnią wojnę jaką stoczy, stoczy o resztki wody nadającej się do picia i to już niebawem!!! I mamy początek tego Indiach! Na razie tylko w Indiach...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Jeszcze parę lat rządów

Jeszcze parę lat rządów polinowców i w Polsce będzie tak samo. Dzięki osuszaniu i przeregulowywaniu rzek, wycince lasów mamy beznadziejną retencję wodną. A wystarczyło trzymać zabudowę z dala od terenów zalewowych, promować budowę zwartą, zostawić naturalne rozlewiska, nie zmieniać rzek w rynny ściekowe.

Strony

Skomentuj