Kryzys imigracyjny powodem zmian w turystyce

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Europejczycy przestają upatrywać czas wypoczynku w rejonach Morza Śródziemnego. Wysokie ryzyko zamachów terrorystycznych w Turcji oraz w Egipcie, przepełnione plaże w Bułgarii, Grecji oraz Chorwacji powodują zmianę celów turystycznych.

Jak się okazuje, jest to spora okazja dla polskich kurortów. Wakacje w Polsce są nie tylko tańsze, ale i o wiele bezpieczniejsze. Przykładem zmian turystycznych upodobań mogą być czeskie gazety, które drukują specjalne dodatki o polskich miejscach wypoczynkowych, jak również i biura podróży informujące o rosnącym zainteresowaniu polskim Bałtykiem. Z kolei niegdyś faworyzowane turystycznie kraje przeżywają znaczny spadek popularności, Egipt stracił jej najwięcej. W lutym do Egiptu przyjechało 346 tys. turystów, o 45,9 proc. mniej niż w ubiegłym roku. Turyści zwyczajnie przestają wierzyć w zapewnienia o bezpieczeństwie przez wyżej wymienione kraje.

Kolejne, ogromne straty w turystyce to przykład Kolonii i Düsseldorfu. Masowe przestępstwa rabunkowe, kradzieże, pobicia oraz przestępstwa na tle seksualnym wystarczająco zniechęciły turystów. Mimo dużej liczby policji na ulicach miasta, nawet mieszkańcy wolą pozostawać w domach, niż wychodzić na miasto w celach towarzyskich, np. public viewing w Düsseldorfie okazało się totalną porażką, mimo ładnej pogody kibice woleli oglądać mecze w domu. Dla porównania mistrzostwa Europy w 2012 roku oglądało w Kolonii 85 tys. widzów, w tym roku nikt. Public viewing został tam całkowicie zabroniony.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika asp

Wakacje w Polsce są tańsze ?

Wakacje w Polsce są tańsze ? A z której strony ? Byłem w tym roku w Międzyzdrojach, za tygodniowy pobyt w hotelu 3 gwiazdkowym, ze śniadaniami należy zapłacić 1100 zł, za obiad kebaba na mieście 15 zł, za piwo 7-8 zł, deser lodowy 12-15 zł. Dojazd we wmiare konfortowych warunkach 200 zł w jedną stronę w wagonie sypialnym. W zeszłym roku byłem na Kanarach. Cena 3 gwiazdkowego hotelu ze śniadaniem to ok 1200 zł, kebab na mieście 3-4 euro, piwo 2-3 euro, deser lodowy 3 euro. Przelot 5 godzinny w dwie strony 400-500 zł. Pakiety all in, 2500-3200 zł za 3 gwiazdki. Pogoda pewniak. Ja rozumiem, że ktoś lubi nasze morze, też lubię i czasem tam bywam, ale nie porównujmy tego z Grecją, Hiszpanią, Chorwacją, bo robi się śmiesznie. 

Portret użytkownika polski turysta

Bez przesady, domek 4os. Np.

Bez przesady, domek 4os. Np. W miejscowości Wicie koło Darłowa koszt 220 zł doba, sklepy na miejscu, piwo 2,5 zł w sklepi, lody na patyku po 1,7 zł, obiad faktycznie w podobnej cenie. Koszt dojazdu jak kto woli, na bilet rodzinny taniej lub samochodem. Jedyny problem to pogoda i ciepłota morza. Morze w tym miejscu czyste jak łz, wiem bo aktualnie tam jestem. Jak się nie szuka lux to można tanio wypocząć, pozdrawiam

 

 

Portret użytkownika asp

żeby zjeść loda na patyku i

żeby zjeść loda na patyku i napić się siura ze sklepu, to na pewno nie pojadę do Wici ( w których byłem za dzieciaka ), najwyżej na działkę za miasto. Ja mówie, o porównaniu pobytu w 3 gwiazdkowym hotelu. Za domek kampingowy w Lloret de Mar w Hiszpanii z przejazdem za 10 dni ze śniadaniem dajesz 1000 zł. Więc nadal cenowo jest bardzo podobnie. Siuraczki w Hiszpani za 1 euro w sklepie też kupisz. A to dobra baza do zwiedzania całego kraju. Ja nie mówię, że Bałtyk zły, tylko wcale nie jest ani lepszy, ani tańszy, a jego największym minusem jest pogoda nad nim. 

Portret użytkownika Antytroll

Prosze mnie nie rozsmieszac i

Prosze mnie nie rozsmieszac i nie porownywac Baltyku do blekitnego, slonecznego Morza Srodziemnego. Jest wiele bezpiecznych i pieknych miejsc a Baltyk to zimna kaluza. Malta, Cypr czy Hiszpania poludniowa, lazurowe wybrzeze Francji, cudowna Sycylia. Mam dalej wymieniac? Trzeba byc i zobaczyc na wlasne oczy.

Portret użytkownika Pseudonick

Co za różnica dla Januszka i

Co za różnica dla Januszka i jego Grażki pod jakim słońcem zapuszczone dupska smażą i w jakiej wodzie krzywe giry moczą? Byle sinic i innych nie było a po reszcie pozostanie tylko druczek na bilecie. Daremny trud. 

Portret użytkownika ACHILES

~śpiewak : Siekiera, motyka,

~śpiewak : Siekiera, motyka, piłka, szklanka
W Niemczech gwałty i łapanka
Siekiera, motyka, kupa, piach
Na ulicę wyjść jest strach!
Siekiera, motyka, dziennikarze
Milczą bo tak Merkel każe
Siera, motyka, policjanci
Nic nie robią a tłum gwałci.
Siekiera, motyka, imigracja
W diabły poszła demokracja
Siekiera, motyka, czarny ptak
Wolne media trafił szlag.
Siekiera, motyka, fiki, fiki
To efekty polityki
Siekiera, motyka, poprawności
Tolerancji i równości.
Siekiera, motyka, pupa blada
Źle się dzieje u sąsiada
Siekiera, motyka, smród z VWe
a Afryka śmieje się.
Siekiera, motyka, czarne wrony
Maszerują ich miliony
Siekiera, motyka, ciemny muł
Kasę dawać, majtki w dół!

Portret użytkownika Abzu

w maju byłem na Krecie ,

w maju byłem na Krecie , zwiedziłem 3 najwieksze miasta, o każdej porze... ani jednego imigranta. nawet pijaczków nie bylo... pełny luz, spokój i bezpieczeństwo. w Polsce byście chcieli tak miec zapewniam was... więc WTF?????????

Strony

Skomentuj