Kryptowaluta Dogecoin powstała dla żartu, a dyrektor Goldman Sachs zarobił na niej miliony

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Дмитрий Шустов/CC BY-NC 2.0

Na kryptowalutach można zarobić fortunę. Przekonał się o tym dyrektor banku Goldman Sachs, który po zarobieniu milionów dolarów postanowił odejść z pracy.

 

Waluta Dogecoin nie jest tak popularna jak Bitcoin, ale w ostatnich miesiącach jej wartość mocno wzrosła głównie za sprawą gry spekulacyjnej, którą prowadzi Elon Musk, szef Tesli i SpaceX. Warto przypomnieć, że Dogecoin jest kryptowalutą, która powstała dla żartu pod koniec 2013 roku.

 

Wystarczyło, że Elon Musk wystąpił w programie telewizyjnym Saturday Night Live i powiedział publicznie, że Dogecoin to "szwindel", aby kryptowaluta straciła ponad 30 proc. na wartości. Kolejne komentarze szefa Tesli i SpaceX na Twitterze, w zależności od ich charakteru, potrafią podnieść lub obniżyć wartość Dogecoin.

Chociaż ta konkretna kryptowaluta nie może w żaden sposób równać się z Bitcoinem pod względem wartości (Dogecoin kosztuje 1,79 zł, a Bitcoin około 164 tys. zł) to i tak można na niej zarobić. Niedawno przekonał się o tym Aziz McMahon, dyrektor zarządzający Goldman Sachs.

 

Według zagranicznych mediów bankier dorobił się na Dogecoin milionów dolarów. Dokładna kwota pozostaje nieznana, jednak osoby, które znają McMahona osobiście, mówią o kwocie co najmniej 14 milionów dolarów. Co więcej, bank Goldman Sachs potwierdził, że Aziz McMahon rzucił dotychczasową pracę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak ktoś ma duże wpływy i

Jak ktoś ma duże wpływy i pewien autorytet to może sobie "dla żartu" obniżyć wartość dowolnej firmy , czy waluty sprytnie manipulując tkz: giełdą . Wystarczy rozpuścić wiarygodną plotkę i już akcje "lecą na łeb" ! A potem skupić je za bezcen - tak się buduje miliardowe majątki !  

Portret użytkownika Arya

Wystarczy rozpuścić

Wystarczy rozpuścić wiarygodną plotkę i już akcje "lecą na łeb" ! A potem skupić je za bezcen - tak się buduje miliardowe majątki !  

Racja. Można jednak zrobić coś jeszcze, by zarobić więcej, a mianowicie zagrać na spadki (wiem, że niewiele osób rozumie jak da się zarabiać na spadkach, więc jak ktoś zechce, to opiszę ten mechanizm). I wieloryby faktycznie bardzo często obstawiają grę na spadki, bo łatwiej sprawić by kurs poleciał w dół, niż poszybował do góry, a spadki często mogą być większe niż wzrosty i zarobek jest większy. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Ostry

Nie do końca rozumiesz idee,

Nie do końca rozumiesz idee, wiele z nich to żart i oszustwo, ale są wśród tego projekty które faktycznie dostarczają rozwiązania. Taki token ethereum posiada wiele różnych aplikacji w swoim ekosystemie które korzystają z mocy obliczeniowych maszyn podłączonych do blockchain, i płacą im za tą pracę tokenami właśnie, a same aplikacje mogą być różne począwszy od gier czy różnej maści innych aplikacji jakie ktoś zakoduje. System ten daje zabezpieczenie działania i decentralizację danych. Ta technologia to przełom na miarę internetu jak nie większa. A dzisiaj sam korzystasz z nowinek technicznych ubiegłego wieku, wchodząc na znz i pisząc komentarze. W dobie dot comow, poczytaj jeśli nie wiesz o czym mówię, wielu ludzi straciło kasę inwestując w technologie, bo trafili na oszustów ale wielu zyskalo, dzisiaj też się to dzieje, ale można i zarobić jeśli oczywiście zainteresujesz się tematem zgłębisz wiedzę i zainwestujesz w projekt gdzie uczciwi ludzie uczciwie dostarczają to co obiecują, a nie zawijają się z kasą która zebrali na rozwoj. Co by było gdybyś wrzucił tysiaka w akcje apple jak się pojawili na giełdzie i trzymał do dziś? Ja włożyłem w krypto 40k w 2017 prawie na szczycie hossy, po roku warte to było 5k jak nie mniej, czekałem cierpliwie i tak 3 z 5 projektów w które zainwestowałem dały mi zwrot 200k które już wypłaciłem, te 2 oczywiście na minusie, ale takie było ryzyko. Trochę zostawiłem na przyszłość, ale uniknę sporego kredytu przy budowie domu. Właśnie dzięki technologi i wiarze w jej rozwój. Jeśli zobaczysz ilość pieniędzy jaka jest dzisiaj w krypto i porównasz sobie z ilością środkow na giełdzie w stanach, zobaczysz jak wiele przed tym rynkiem. A podazy nie są w stanie zwiększyć, z tad te astronomiczne kwoty z tkzw sztukę.

Sory za znaki i interpunckcje ale mój telefon ma dziwna autokorektę. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma ludzi nieomylnych,

Nie ma ludzi nieomylnych, więc może i ja się mylę w kwestii na przykład właśnie kryptowalut... Może więc jestem staroświecki... Jednak dla mnie musi coś istnieć fizycznie aby miało wartość... Nie wiem, może są jakieś wyjątki... Nie jestem w stanie tak na szybko tego określić... Ale kryptowaluty do nich jak dla mnie nie należą. Dla mnie wartość ma złoto, srebro (oczywiście fizyczne, a nie na FOREX) czy posiadanie ziemi... 
A coś czego nie mogę dotknąć a ma to "wartość" jedynie elektroniczną, to dla mnie de facto jej nie ma wcale.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj