Kryptowaluta Dogecoin powstała dla żartu, a dyrektor Goldman Sachs zarobił na niej miliony

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Дмитрий Шустов/CC BY-NC 2.0

Na kryptowalutach można zarobić fortunę. Przekonał się o tym dyrektor banku Goldman Sachs, który po zarobieniu milionów dolarów postanowił odejść z pracy.

 

Waluta Dogecoin nie jest tak popularna jak Bitcoin, ale w ostatnich miesiącach jej wartość mocno wzrosła głównie za sprawą gry spekulacyjnej, którą prowadzi Elon Musk, szef Tesli i SpaceX. Warto przypomnieć, że Dogecoin jest kryptowalutą, która powstała dla żartu pod koniec 2013 roku.

 

Wystarczyło, że Elon Musk wystąpił w programie telewizyjnym Saturday Night Live i powiedział publicznie, że Dogecoin to "szwindel", aby kryptowaluta straciła ponad 30 proc. na wartości. Kolejne komentarze szefa Tesli i SpaceX na Twitterze, w zależności od ich charakteru, potrafią podnieść lub obniżyć wartość Dogecoin.

Chociaż ta konkretna kryptowaluta nie może w żaden sposób równać się z Bitcoinem pod względem wartości (Dogecoin kosztuje 1,79 zł, a Bitcoin około 164 tys. zł) to i tak można na niej zarobić. Niedawno przekonał się o tym Aziz McMahon, dyrektor zarządzający Goldman Sachs.

 

Według zagranicznych mediów bankier dorobił się na Dogecoin milionów dolarów. Dokładna kwota pozostaje nieznana, jednak osoby, które znają McMahona osobiście, mówią o kwocie co najmniej 14 milionów dolarów. Co więcej, bank Goldman Sachs potwierdził, że Aziz McMahon rzucił dotychczasową pracę.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Jak ktoś ma duże wpływy i

Jak ktoś ma duże wpływy i pewien autorytet to może sobie "dla żartu" obniżyć wartość dowolnej firmy , czy waluty sprytnie manipulując tkz: giełdą . Wystarczy rozpuścić wiarygodną plotkę i już akcje "lecą na łeb" ! A potem skupić je za bezcen - tak się buduje miliardowe majątki !  

Portret użytkownika Arya

Wystarczy rozpuścić

Wystarczy rozpuścić wiarygodną plotkę i już akcje "lecą na łeb" ! A potem skupić je za bezcen - tak się buduje miliardowe majątki !  

Racja. Można jednak zrobić coś jeszcze, by zarobić więcej, a mianowicie zagrać na spadki (wiem, że niewiele osób rozumie jak da się zarabiać na spadkach, więc jak ktoś zechce, to opiszę ten mechanizm). I wieloryby faktycznie bardzo często obstawiają grę na spadki, bo łatwiej sprawić by kurs poleciał w dół, niż poszybował do góry, a spadki często mogą być większe niż wzrosty i zarobek jest większy. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Ostry

Nie do końca rozumiesz idee,

Nie do końca rozumiesz idee, wiele z nich to żart i oszustwo, ale są wśród tego projekty które faktycznie dostarczają rozwiązania. Taki token ethereum posiada wiele różnych aplikacji w swoim ekosystemie które korzystają z mocy obliczeniowych maszyn podłączonych do blockchain, i płacą im za tą pracę tokenami właśnie, a same aplikacje mogą być różne począwszy od gier czy różnej maści innych aplikacji jakie ktoś zakoduje. System ten daje zabezpieczenie działania i decentralizację danych. Ta technologia to przełom na miarę internetu jak nie większa. A dzisiaj sam korzystasz z nowinek technicznych ubiegłego wieku, wchodząc na znz i pisząc komentarze. W dobie dot comow, poczytaj jeśli nie wiesz o czym mówię, wielu ludzi straciło kasę inwestując w technologie, bo trafili na oszustów ale wielu zyskalo, dzisiaj też się to dzieje, ale można i zarobić jeśli oczywiście zainteresujesz się tematem zgłębisz wiedzę i zainwestujesz w projekt gdzie uczciwi ludzie uczciwie dostarczają to co obiecują, a nie zawijają się z kasą która zebrali na rozwoj. Co by było gdybyś wrzucił tysiaka w akcje apple jak się pojawili na giełdzie i trzymał do dziś? Ja włożyłem w krypto 40k w 2017 prawie na szczycie hossy, po roku warte to było 5k jak nie mniej, czekałem cierpliwie i tak 3 z 5 projektów w które zainwestowałem dały mi zwrot 200k które już wypłaciłem, te 2 oczywiście na minusie, ale takie było ryzyko. Trochę zostawiłem na przyszłość, ale uniknę sporego kredytu przy budowie domu. Właśnie dzięki technologi i wiarze w jej rozwój. Jeśli zobaczysz ilość pieniędzy jaka jest dzisiaj w krypto i porównasz sobie z ilością środkow na giełdzie w stanach, zobaczysz jak wiele przed tym rynkiem. A podazy nie są w stanie zwiększyć, z tad te astronomiczne kwoty z tkzw sztukę.

Sory za znaki i interpunckcje ale mój telefon ma dziwna autokorektę. 

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie ma ludzi nieomylnych,

Nie ma ludzi nieomylnych, więc może i ja się mylę w kwestii na przykład właśnie kryptowalut... Może więc jestem staroświecki... Jednak dla mnie musi coś istnieć fizycznie aby miało wartość... Nie wiem, może są jakieś wyjątki... Nie jestem w stanie tak na szybko tego określić... Ale kryptowaluty do nich jak dla mnie nie należą. Dla mnie wartość ma złoto, srebro (oczywiście fizyczne, a nie na FOREX) czy posiadanie ziemi... 
A coś czego nie mogę dotknąć a ma to "wartość" jedynie elektroniczną, to dla mnie de facto jej nie ma wcale.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Arya

Survi, czyli pieniądz

Survi, czyli pieniądz fiducjarny też nie powinien mieć dla Ciebie wartości, bo szacuje się, że gotówka to tylko około 7% a 93% to tylko zapis w komputerze. A jak wdrożą CBDC to już 100% pieniędzy fiducjarnych będzie stanowiło zapis w komputerach. 

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika .44

Codzienny komentarz

Codzienny komentarz dziennikarzów i polityków: Łuksza, Maciak, Ator, Uszi, Gryguć, Pinokio i innych wielu
mne meeeee neeee mnnnmeee eeeee mmmmm eeeee nnneeee jak kozy na chazarskim stepie meeee
i tyle

Strony

Skomentuj