Krymskie delfiny zabija nieznana choroba

Kategorie: 

Źródło: crimea-news.com

W ciągu ostatnich czterech miesięcy znaleziono ponad dwieście martwych delfinów w różnych miejscach na Wybrzeżu krymskim. Przyczyną śmierci tych uroczych stworzeń jest prawdopodobnie niezidentyfikowana choroba.

 

Poinformowała o tym Natalia Michałkowa, szefowa Instytutu Biotechnologicznego, na specjalnie zwołanej konferencji w Symferopolu. Główna przyczyna śmierci delfinów z Morza Czarnego i Azowskiego jest wciąż nieustalona. Michałkowa tłumaczy, że tak duża śmiertelność ssaków morskich może wskazywać na wzrost ich populacji.

„Odnajdujemy je w przybrzeżnej strefie Sewastopola, w naszych zatokach. Może to brzmi trochę dziwnie, wzrost liczby padłych, rozkładających się delfinów może świadczyć o tym, że ich populacja znacznie się rozrosła” – mówi Michałkowa.

Niektórzy uważają, że przyczyną umierania zwierząt mogą być zbyt intensywne połowy. Wiele małych delfinów ginie w sieciach rybackich. Inni mówią o niezidentyfikowanej chorobie, która dziesiątkuje stada delfinów.

„Potrzebujemy ruchów wolontariackich i punktów monitorowania, aby to poprawnie ocenić. Punkty te muszą być rozmieszczone w obszarze Tarchankut, na Przylądku Opuk i Cieśninie Kerczyńskiej” – tłumaczy Michałkowa.

Ponadto, istnieje ryzyko wyginięcia tych ssaków. Międzynarodowa grupa ekologów postuluje opracowanie mechanizmu, który zapewnia surowe kary za zabijanie delfinów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj