Krwisty superksieżyc i zaćmienie

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Dzisiaj tarcza ksiezycowa będzie się wydawać wyjątkowo duża. Wszystko to przez astronomiczne zjawisko zwane superksiężycem. Dodatkowo dojdzie do zaćmienia Księżyca, który będzie przy tym wyglądał na krwisto czerwony.

 

Superksiężyc to zjawisko astronomiczne zachodzące wtedy gdy mamy jednocześnie pełnię i największe zbliżenie Księżyca do Ziemi, co skutkuje tym, że tarcza księżycowa jest zauważalnie większa. Niekiedy bywa ona aż o 30 procent większa niż zwykle. Robi to szczególne wrażenie gdy zbiega się z zaćmieniem.

 

Całkowite zaćmienie księzyca i superksiężyc to przepis na krwawy kolor.  Powierzchnia srebrnego globu jest ukryta przez cień ziemi, co sprawia, że jego odcień ​​wydaje się czerwonawy. Złowieszczy wygląd zbiega się niekiedy z niebezpiecznymi zdarzeniami.

Zwykle przyjmuje się, że w trakcie większego niż zwykle oddziaływania grawitacyjnego Księżyca na Ziemię należy się spodziewać katastrof naturalnych na ogromną skalę. W przeszłości notowano, że każdy superksiężyc pojawia się w niebezpiecznej korelacji z występującymi na Ziemi wielkimi trzęsieniami ziemi i powodziami, zwłaszcza tymi wywoływanymi przez nadzwyczajne przypływy, będące znakiem rozpoznawczym superksiężyca.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Trup

Słynną ukraińską Opryszczkę,

Słynną ukraińską Opryszczkę, która chciała sierpem podrzynać gardła rosyjskim jeńcom wojennym, bardzo szybko odnalazła Pani Karma. Za granicą Mołdawii Karma Opryszczkę dopadła, bo z Ukrainy już spierdoliła nasza herojka od sierpa…
Opryszczka chyba została potraktowana nie sierpem ale młotem, bo teraz jęczy i błaga o litość jeszcze gorliwiej od nazistów spod Azowstalu i wygląda na to, że nielichy oklep z męskiej ręki wyłapała zanim udało jej się poudawać, że zmądrzała.
Nadesłane w komentarzach. Dzięki Mimi 

https://t.me/siostryjasnowidzki/11523

więcej w linku w Bacologii

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Q

Kary ? Chyba takiej z

Kary ? Chyba takiej z kurczakiem w pięciu smakach .. Ty na serio tak myślisz , czy się wydurniasz ? Światło słoneczne przechodząc przez atmosferę ziemi zostaje przefiltrowane w wyniku czego tylko barwy czerwieni docierają do księżyca - stąd jego kolor. Ten sam efekt powoduje , że tuż przed zachodem słońce również przybiera czerwony kolor - wystarczająco jasne ?

Portret użytkownika inzynier magister

księżyc w pełni to coś może

księżyc w pełni to coś może być z przepowiedni... niektórzy już wiedzą że księżyc wielki oznacza nadejście wydarzeń zawiesin koloidalnych supamolekularnych !

Powtórka z rozrywki. Zdaniem izraelskich badaczy latem nadejdzie kolejna fala koronawirusa. 

Według izraelskich uczonych bardziej „zjadliwa” odmiana koronawirusa może po raz kolejny nawiedzić świat już tego lata. W najnowszym artykule badacze przekonują, że wariant Delta nie zniknął mimo rozprzestrzenienia się Omikronu. Jak twierdzą, po zaniknięciu dominującej obecnie mutacji, wirus rozprzestrzeni się w groźniejszej formie. Czy po raz kolejny czeka nas druga połowa roku pod znakiem lockdownu i dyskusji o przymusie szczepień?

Na podstawie badań ścieków pod kątem obecności różnych odmian COVID-19 izraelscy uczeni wieszczą nadejście kolejnej „fali” zakażeń, która ma rozpocząć się już w nadchodzące lato. Prof. Ariel Kushmaro z Uniwersytetu Ben Guriona oraz dr Karin Yaniv podejrzewają , że Omikron, jak też ewentualne inne jego subwarianty, mogą wkrótce zaniknąć, a zastąpi go bardziej odporna Delta. Specjaliści piszą o tym na łamach „Science of the Total Environment”.

„Nasze badanie wskazuje, że pandemia nie przeminęła i prędzej czy później pojawi się kolejna fala zachorowań, najprawdopodobniej już latem lub pod koniec lata” – zaznacza prof. Kushmaro. Dodaje, że dotyczy to nie tylko Izraela, a niebezpieczeństwo ma charakter międzynarodowy. „Delta stwarza większe zagrożenie, niż się na ogół podejrzewa” – kontynuuje. Dlatego grzejmy nadajniki 5G na pełną moc i każdy kto otrzymał śmiercionkę z koloidami grafenu będzie miał film i odlot !

Najbardziej złośliwy wirus zaraża ludzi siedzących przed obrazem bestii, czyli telewizorem. Dla wierzących bestii jest jeden tylko ratunek – wyrzucenie na śmietnik telewizora, spowiedź z całego życia i szczery żal za grzechy a w tym za grzech głupoty i braku wiary w Boga Ojca Wszechmogącego stworzyciela nieba i ziemi……………. Amen. Kto nie wierzy w COVID jest antysemitą i podlega karze.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj