Krwawy atak bombowy w Kabulu - zamachowiec zabił 41 osób

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek w stolicy Afganistanu miał miejsce zamach terrorystyczny. Samobójca wysadził się w powietrze w tłumie. Pojedynczy atak islamisty spowodował wiele ofiar wśród ludzi.

 

Zdarzenie miało miejsce około godziny 10:30 czasu lokalnego w Kabulu. Państwo Islamskie przyznało się do ataku na szyickie centrum kultury Tabajan, w którym odbywała się uroczystość z okazji 38. rocznicy interwencji ZSRR w Afganistanie. Eksplozja dosięgła również siedzibę redakcji agencji prasowej Afgan Voice.

Zamachowiec wszedł do tłumu i zdetonował założone na sobie ładunki wybuchowe zabijając co najmniej 41 osób. Około 84 ludzi zostało rannych. Na miejscu zdarzenia miały miejsce dwie kolejne eksplozje, które nie jednak nie wyrządziły żadnych strat.

Państwo Islamskie zostało praktycznie wyeliminowane z Syrii i Iraku, lecz terroryści pozostają aktywni w innych państwach Bliskiego Wschodu i Afryki. Część z nich uciekła do Europy udając uchodźców. ISIS coraz częściej przeprowadza zamachy w Afganistanie, atakując zarówno talibów, jak i żołnierzy afgańskich i amerykańskich.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika inzynier magister

gdyby rzadzili folksdojcze w

gdyby rzadzili folksdojcze w Polsce to też by u nas tak było

DONALD Słońce Peru TUSK - DZIEDZIC PRUSKI

https://www.youtube.com/watch?v=IYdRqs_oQHw

"Podczas czwartkowej konferencji prasowej zorganizowanej przez Witolda Waszczykowskiego szef MSZ wypowiedział się na temat tzw. korytarzy humanitarnych. Zaznaczył, że decyzja w tej sprawie jest uzależniona od rekomendacji minister Beaty Kempy.To właśnie Beata Kempa po objęciu urzędu premiera przez Mateusza Morawickiego otrzymała tekę ministra odpowiedzialnego za „koordynację pomocy humanitarnej i spraw uchodźców”.- Jest nowe stanowisko w rządzie do podjęcia tej problematyki – powiedział Waszczykowski. Dodał, że w ciągu ostatnich miesięcy rząd prowadził konsultacje z ekspertami w tej sprawie. - Te rozmowy były prowadzone z ekspertami m.in. ważną rolę pełniła tutaj minister Beata Kempa, która w tej chwili otrzymała nowe stanowisko i nowe zadania – poinformował szef MSZ.O otwarcie tzw. korytarzy humanitarnych dla migrantów zaapelował w lutym papież Franciszek. Bezpośredni apel w tej sprawie do polskiego rządu wystosował również metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w liście na rozpoczęcie Wielkiego Postu. http://www.pch24.pl/korytarze-humanitarne-w-polsce--witold-waszczykowski--trwaja-rozmowy-w-tej-sprawie,57180,i.html#ixzz52ZcM5dtX

"Polska wyraźnie zaczyna być „białą wyspą” na tle coraz bardziej zzieleniałej Europy Zachodniej."Naprawdę, żyjemy w szczęśliwym kraju. Oto wielomiesięczne dyskusje o rzekomo narastającej fali polskiego antysemityzmu wywołało spalenie kukły Sorosa we Wrocławiu. Jeszcze większy jazgot lewej strony podniósł się z powodu napiętnowania grupy „naszych” europosłów  jako targowiczan w wersji mini. Tymczasem za Odrą tłumy skandują hasła, jakich ciężko byłoby doszukać się nawet w historii Niemiec lat 1933-1942! I nic. Merkel, kanclerz kraju, w którym od miesięcy nie ma rządu, nadal próbuje uczyć nas demokracji. I tolerancji. Tymczasem w Niemczech za chwilę może dojść do wojny domowej, poprzedzonej lokalnymi zamieszkami.Polacy, mieszkający tam od dekad, alarmują. W Berlinie, a także kilku innych dużych miastach (Kolonia, Hamburg) przechodzień narażony jest na zaczepki muzułmańskich gangów. Jeśli nie kupi oferowanego towaru (najczęściej są to narkotyki) naraża się na brutalne pobicie. Coraz częściej słychać, i to wśród rdzennych Niemców, zdanie: Merkel powinno się zapakować do samolotu i wyrzucić nad Syrią. Z gaśnicą zamiast spadochronu!To jednak nie zmienia faktu bezbronności do niedawna najbardziej zmilitaryzowanego narodu świata.Trwająca od dwóch pokoleń neomarksistowska praca organiczna najzwyczajniej pozbawiła gros Niemców świadomości swojej odrębności narodowej i cywilizacyjnej.To nie przeszkadzało przez lata. Teraz, gdy została otwarta „puszka Merkelowej”* widać, jak w istocie słabe jest Państwo owładnięte szaleństwem multi-kulti. Na dodatek zupełnie jednostronnym, bowiem tzw. nachodźcy ani myślą zrezygnować choć trochę ze swoich odwiecznych zasad.O tym, że cytowany za Onetem tekst FAZ tak naprawdę napisany jest w celu odwrócenia uwagi Niemców od tego, co dzieje się na ich własnym podwórku, upewnia poniższy tekst. Opublikowany na stronach Gatestone Instytute, pozarządowego prawicowego think tanku, na czele którego stoi były ambasador USA przy ONZ John R. Bolton."

http://3obieg.pl/arabska-ulica-jest-teraz-w-europie

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj