Krwawa wojna w Syrii spowodowała straty w wysokości 200 miliardów dolarów

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Freedom House/CC BY 2.0

Kompletnie zniszczona Syria prędzej czy później i tak będzie musiała wziąć się w garść i rozpocząć odbudowę kraju. Prezydent Baszar al-Assad ujawnił, że ogólne straty spowodowane wojną zostały oszacowane na 200 miliardów dolarów.

 

W wywiadzie dla RIA Novosti Assad powiedział, że problemy ekonomiczne będzie można rozwiązać gdy sytuacja w kraju ustabilizuje się, ale odbudowa infrastruktury zajmie sporo czasu. Prezydent dodał że wiele państw zachodnich, wrogich wobec Syrii, będzie teraz próbowało zdobyć zyskowne kontrakty na odbudowę kraju. Assad stwierdził, że po pomoc zwróci się do swoich "sprawdzonych" sojuszników, czyli Rosji, Chin i Iranu.

 

Sytuacja wygląda obecnie tak jakby plan obalenia syryjskiego rządu zwyczajnie nie powiódł się. Oczywiście gdyby radykalna opozycja wspierana przez saudyjski i turecki reżim doszła do władzy, natychmiast nabrałaby gigantycznych pożyczek na odbudowę kraju od państw zachodnich. Wojna w Syrii wybuchła w marcu 2011 roku, spowodowała ogromne straty w ludziach, kraj został zdewastowany, ale ku zaskoczeniu agresorów rząd w Damaszku zdołał przetrwać inwazję.

 

 

Źródło: http://tribune.com.pk/story/1075583/assad-says-civil-war-has-cost-syria-200-billion/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

 W ramach syryjskiego

 W ramach syryjskiego konfliktu coraz częściej dochodzi do starć między pododdziałami bojowymi, szkolonymi przez Departament Obrony USA i wojskowymi, których przygotowaniem zajmuje się CIA - pisze na swoim blogu na stronie gazety American Thinker dziennikarz Rick Moran.

Jak podkreśla Moran, powołując się na amerykańskie media, w połowie lutego bieżącego roku grupa powstańców „Rycerze słusznej sprawy", którym broń dostarcza CIA, została wyparta z miasta Marea położonego 20 km na północ od Aleppo przez tak zwane Demokratyczne Siły Syrii, które z kolei wspiera Pentagon.

„To prawie komiczne starcie między dwoma grupami wojskowych, szkolonymi przez dwa różne urzędy naszego systemu bezpieczeństwa państwowego pokazuje akurat, na ile niedorzeczna, bezsensowna i niebezpieczna jest polityka naszego prezydenta w Syrii" — podkreśla autor publikacji.

Hipokryzja USA sięgnęła zenitu.

Z punktu widzenia dziennikarza ta absurdalna sytuacja wynikła przede wszystkim dlatego, że amerykańskie władze w swoim czasie nie udzieliły wsparcia powstańcom Wolnej Armii Syryjskiej, obawiając się, że taki kurs doprowadzi do konieczności wysłania do Syrii wojsk lądowych. To na pewno zmusiłoby Rosję do ingerencji w konflikt.
O tym jak CIA stara się ratować swoja agenturę w Syrii i Turcji a Pentagon rękami Kurdów ich likwiduje… Na początku grudnia linkowałem Pana Pianina który przewidywał taki rozwój sytuacji
http://www.xn--h1akdffamm.xn--p1ai/archives/10921

Filmy terrorystów

Południowe Aleppo. Umiarkowani przeciwko armii syryjskiej

Latakia

Północne Aleppo. „Umiarkowani” kontra dajesz

Daraa. Umiarkowani kontra dajesz

Hama

KAB-1500, największa bomba stosowana w Syrii
 

Hama wraca do cywilizacji

 

 

Portret użytkownika Zenek :)

"Krwawa wojna w Syrii

"Krwawa wojna w Syrii spowodowała straty w wysokości 200 miliardów dolarów"

-- ŹLE, powinno być

"Krwawa wojna w Syrii STWORZYŁA RYNEK WARTY 200 miliardów dolarów "

jaki szybko hieny z nazistowskich korporacji "jewrejopejskich" zagospodarują.

PO TO CELOWO NISZCZĄ WSZELKĄ INFRASTRUKTURĘ... "zaprowadzaniem demo(n)kracji", by podwójnie zarabiać. Raz niszcząc, raz odbudowując a w bonusie POZBYWAĆ SIĘ WSZELAKIEJ KONKURENCJI.

Portret użytkownika charis

wojna to straszna rzecz,

wojna to straszna rzecz, gdyby nie ludzie chwytający za broń nie byłoby ich. Ale ludzie zawsze znajdą jakieś .. ALE .. żeby usprawiedliwić swoje chwytanie za broń - mówią o patriotyźmie, mówią o obronie, o ochronie i o tysiącach innych rzeczy, ale to tylko propagandowe i zwodnicze hasełka. Nie interesuje mnie ile grozi i co grozi za odmowę brania udziału w wojennym mordowaniu się, każde prawo, które zmusza ludzi do brania udziału w wojnie jest od diabła i służy diabłu. W razie wojny odmówię brania udziału - kara śmierci, czy nawet dożywotnie więzienie nie jest ważne, ważne abym nie grzeszył ... a wtedy nawet śmierć mi nie zaszkodzi

Portret użytkownika A K

Dawno takich bzdur nie

Dawno takich bzdur nie czytalem. Gdyby Nasi przodkowie postepowali tak jak Ty masz zamiar postapic to juz dawno temu by Nas wybito do nogi a z naszych kobiet i dzieci zrobiono by niewolników... Mam prosbe: nastepnym razem zastanów sie kilka razy zanim znowu palniesz cos równie głupiego. Wojowie którzy przelewali krew za tą ziemie i wspaniałych ludzi ją zamieszkujących przewrucili by się w grobie słysząc Twoje słowa. Zaslaniasz sie Bogiem i religią? Owszem, Pan zakazal zabijania dla jakichkolwiek korzysci ale nie zakazal sie bronic przed agresorami. Jezus gdy wysylal apostołów by niesli jego slowa do ludzi powiedzial im: "sprzedajcie swoje płaszcze i kupcie miecze." "Mamy dwa" odpowiedzieli mu, na to Jezus powiedzial: "tyle wystarczy, nikogo nie zaatakujecie ale bedziecie mogli sie bronic"... Nie przepadam za posilkowaniem sie "biblią" ale ten fragment powinien dac Tobie i Tobie podobnym pacyfistom sporo do myslenia. Pozdrawiam ludzi zdrowo myślących Smile

Strony

Skomentuj