Krowy oglądają łąki w VR aby zwiększyć ilość i jakość ich mleka

Kategorie: 

Źródło: Zekeriya Karadavut/AA

Turecki rolnik kupił swoim krowom zestawy VR, aby mogły produkowały więcej mleka i były spokojniejsze. Olbrzymia stodoła pełna krów ze słuchawkami przypiętymi do futrzastych pysków prezentuje się dość dystopijnie, ale zgodnie z doniesieniami serwisu informacyjnego Anadolu Ajansi, nowatorskie rozwiązanie rzeczywiście zwiększyło zyski rolnika.

Zgodnie z koncepcją gospodarza, krowy produkują więcej mleka, ponieważ gogle VR sprawiają, że ​​zwierząta odnoszą wrażenie jak gdyby znalazły się na pięknym, zielonym pastwisku. Zwierzęta, zostały więc umieszczone w czymś na kształt krowiego matrixa.

„Jako producenci zaczęliśmy szukać alternatywnego rozwiązania na wzrost cen paszy i siana. Krowy w Rosji są wyposażone w okulary do wirtualnej rzeczywistości. Zdecydowaliśmy się wypróbować to we własnym biznesie. Wypróbowaliśmy okulary do wirtualnej rzeczywistości na dwójce z naszych zwierząt w pierwszej kolejności. Śledziliśmy je przez około 10 dni. Zaobserwowaliśmy wzrost zarówno jakości, jak i ilości mleka."

İzzet Koçak, właściciel hodowli, odnosił się do eksperymentu grupy weterynarzy w Rosji, którzy zakrywali oczy zwierząt urządzeniami VR. Rolnik dowiedział się o tym rozwiązaniu przypadkiem przeglądając media społecznościowe. Mężczyzna jest mocno zadowolony z rezultatów eksperymentu i planuje zaopatrzyć w takie zestawy wszystkie swoje zwierzęta.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nie ma .. bo zamieniono je na

Nie ma .. bo zamieniono je na działki budowlane . Jeszcze jak ktoś jest prawdziwym rolnikiem z tradycyjnym gospodarstwem to łakę swoją ma ale nie producenci mleka - a o ich tu mowa - bo oni łąki widzą tylko w telewizji.

Portret użytkownika Klara

Tak, ludzie będą siedzieć w

Tak, ludzie będą siedzieć w domach i oglądać w okularach jak to jest być nad morzem, zresztą już wymyślili, że będzie czuć zapachy przez tv. Dziękuję, za taką rzeczywistość. Naprawdę nie można było puscic te krowy na łąkę żeby jadły normalna soczysta zielona trawę? śmieszne jest co oni robią. Aż przypomniał mi się film Atlas Chmur i daleka przyszłość, gdzie ludzie jak roboty, pracowały a potem byli przetwarza i na pokarm dla siebie. 

Portret użytkownika SurvivorMan

I to będzie szybciej niż nam

I to będzie szybciej niż nam się wydaje! Chyba każdy widzi tempo destrukcji planety... A ile na co dzień nie widać, to nawet nie zdajemy sobie sprawy! Człowiek jest już bezduszny wobec przyrody do tego stopnia, że jak ma zostawić syf w lesie, to ma w swoim pustym łbie takie debilne przekonanie, że jeśli nie rozrzuci śmieci a ułoży je w jedną zgrabną stertę, to nie robi nic złego, bo pewnie ktoś przyjdzie i to stamtąd zabierze *dash1**fool*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika izi

Polska wytwarza 330kg śmieci

Polska wytwarza 330kg śmieci na osobę, Dania prawie trzy razy więcej: 840kg. Tak więc naszym januszkom i grażynkom mogę wybaczyć te stosiki w lesie. U nas nie jest jeszcze tak źle. Co do emisji co2 w USA to 19ton/p\osoba/rocznie a w Polsce tylko 8,2 (przy czym nas jest 10xmniej), więc też wypadamy nieźle na tle trucicieli świata.

Strony

Skomentuj