Krowy emitują o 11 % więcej metanu, niż do tej pory uważano. Czy to bydło odpowiada za globalne ocieplenie?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że metan produkowany przez krowy stanowi bardzo istotną część składową gazów cieplarnianych, które z kolei przyczyniają się do globalnego ocieplenia. Jak się okazuje, problem ten jest jeszcze większy, niż do tej pory uważano. Nowe szacowania globalnej emisji metanu są o 11 % wyższe niż sugerowały poprzednie statystyki.

Zaktualizowane dane informują, że w 2011 roku zwierzęta hodowlane wydaliły do atmosfery ponad 119 mln ton metanu. Organiczny związek chemiczny jest jeszcze bardziej szkodliwy od dwutlenku węgla, ponieważ jeszcze intensywniej skupia on promienie słoneczne. Naukowcy sądzą, że 11 % zmiana w szacunkach emisji metanu powinna być znacznie silniejszą sugestią do przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

 

Szacowanie emisji gazów cieplarnianych nie jest prostym zadaniem, a wahania procentowe mogą być spore. W prowadzonych obliczeniach muszą brać uwagę nawet tak szczegółowe dane, jak średnia wielkość krowy, ile zwierzę je i jakie jest to pożywienie, co robi się z jego odchodami i tym podobne. Nie ma uniwersalnych wytycznych co do szacowania emisji metanu, więc naukowcy budują wiele skomplikowanych modeli badawczych.

Szacunki z 2006 roku były o 11 % mniejsze od dzisiejszych, ponieważ zaktualizowano dane na temat żywego inwentarza. Jak się okazuje, zmiana wynika między innymi z tego, że hoduje się coraz większe krowy, przez co zjadają one więcej pokarmu i tym samym produkują więcej gazów. Co więcej, amerykańskie i kanadyjskie krowy "urosły" o tyle, że produkują coraz większe ilości metanu, pomimo malejącej liczby ich osobników.

 

Obecnie naukowcy starają się znaleźć sposób na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez krowy, co obejmuje nawet takie rozwiązania, jak zmiana mikrobiomu w jelitach zwierząt. Jednak wprowadzenie jakichkolwiek zmian w hodowli krów będzie bardzo długim procesem, który i tak nie wiadomo, czy okaże się skuteczny.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Najlepiej zatkać krowy..

Najlepiej zatkać krowy...korkiem i po problemie...A tak serio to jedne artykuły rozpisują się jak wielką ściemą jest afera z globalnym ociepleniem, a potem taki gniot rozpisuje się w drugą stronę. Może ustalimy raz na zawsze że ocieplenie klimatu nie jest związane z człowiekiem a artykuły tu umieszczane będą obierały jedną narrację. Nie chodzi mi o cenzurę ale obie strony nie mogą mieć racji...więc po co pisać kłamstwa?

Portret użytkownika hansje

Widzę, że zlasowany, komuszy

Widzę, że zlasowany, komuszy mózg o ksywce "Scarlet" w dalszym ciągu wesoło nadaje i nikomu to nie przeszkadza Smile Na niemieckiej prognozie pogody, "sponsorowanej" przez wiadomoą mafię (Rothschild posiada większościowe pakiety GLOBALNEGO systemu satelitów pogodowych, od jakichś już chyba 8 lat..) rolę tutejszych, lewackich specjalistów od krowiego metanu i Globalnego Ocipienia - pełni etatowy debil - niejaki "Oli" https://www.wetter.de/cms/olis-klimablog-grosse-koalition-legt-klimaschutz-auf-das-verbliebene-eis-4125726.html Tutaj - jest to, równie etatowy - "Scarlett"... Zresztą - nie wiem, po kiego się tu zapluwam Smile "Zmiany na Ziemi", to taki pudelek, coraz bardziej  żenujący, więc "Scarlett" tu jak najbardziej chyba pasi Smile

Shalom ! Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Mumei

Witam

Witam

To kolejne powody aby dołożyć podatków czy dodatkowych opłat co będzie argumentowane zmniejszeniem skutków globalnego ocieplenia. Pieniądze te z kolei będą przeznaczone na nieznane nam cele. Może finansowanie związane ze zbrojeniem do 3 wojny światowej do której mam nadzieje nie dojdzie, bo wszystko zależy od naszego nastawienia.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Dzisiejsze mięso to drag i

Dzisiejsze mięso to drag i jak drag jest nadużywane. Krok za kroczkiem zbliżamy się takimi newsami do mięsa z probówy. Następna prohibicja się szykuje. Dążą do tego zwłaszcza środowiska wegan ze swoją całkowitą śmieszną negacją produktów od zwierzęcych.

Portret użytkownika spacepol

Krowy? Węgiel? Żarówki? ...Co

Krowy? Węgiel? Żarówki? ...Co jeszcze. Kretyni!
Człowiek ani NIC na ziemi nie jest w stanie wpłynąć na zmianę klimatu!!!

Można zatruwać i niszczyć. Ale klimatu się nie zmieni. Dinozaury niczym nie paliły ale za to pierdziały więcej niż krowy?! Masakra jak ludzie mają niską inteligencję. Co gorsza ciągle się ten stan pogłębia. 

Portret użytkownika Takitam

Szczepienia, fluor w pastach

Szczepienia, fluor w pastach do zębów, znane napoje gazowane - i mamy zdebilałe społeczeństwo. Ponadto kompletna deprecjacja nauki, studenci bezkrytycznie wkuwają bzdety które się im wciska i zaliczają egzaminy ze znajomości tychże bzdetów. I później mamy na przykład lekarza pediatrę który tłumaczy matce, że szczepionka jest zdrowa bo sole rtęci to nie rtęć - więc gdyby jej dziecko wypiło rtęć z termometru to by się otruło a solą rtęci to już nie...

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Może ''jude-naukofce'' wnet

Może ''jude-naukofce'' wnet odkryją, że krowa smog też produkuje? Takie sranie w banie to woda na młyn drukarzy-3D, sztuczna wołowina robiona z gówna gojów dla gojów, a dla plemienia nietykalnych prawdziwe koszerne papu.

Portret użytkownika ono mat opeja

Kosmos jest taki malutki, ze

Kosmos jest taki malutki, ze nie jest w stanie krowich pierdow pomiescic.... Pseudo weganskie sztuczki. Wladza uzyje kazdego srodka by z krnabrnych niewolnikow zrobic niewolnikow uleglych. Wystarczy obarczyc ich odpowiedzialnoscia za cos, na co nie maja wplywu. Czy to jedzenie, religia, kolor skory, miejsce, w ktorym mieszkasz. Z wszystkiego mozna zrobic ofiare calopalna. Tylko, ze ofiara jestesmy My, nie ichni.

 

Strony

Skomentuj