Król Belgii podpisał ustawę o eutanazji dzieci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Król Belgów Filip I Koburg, podpisał kontrowersyjną ustawę o eutanazji dla nieletnich. Aby temu zapobiec organizacje pro-life zorganizowały zbiórkę podpisów mieszkańców Europy z petycją wzywającą monarchę do nie podpisywania ustawy zezwalającej na zabijanie dzieci, jednak nic to nie pomogło.

 

Zebrano w sumie 200 tysięcy podpisów w 20 krajach europejskich, w tym 5 tysięcy od samych Belgów. Nic to nie dało i według specjalistów Belgia stałą się krajem o najstraszniejszym porządku prawnym w zakresie zabijania ludzi. Paradoksalnie ten "postępowy" kraj nie przewiduje kary śmierci dla morderców, ale zezwala na zabicie na przykłąd sześciolatka, który jest chory i zdaniem kilku lekarzy może już nigdy nie wyzdrowieć. Upadek cywilizacyjny to już za mało powiedziane i to jest już niestety barbaria, ostateczne zdziczenie.

 

Przypomnijmy, że kontrowersyjną ustawę zezwalającą na zabijanie chorych dzieci przyjęto w belgijskim parlamencie 13 lutego tego roku. W sumie 86 parlamentarzystów było za, 44 zagłosowało przeciw a 12 się wstrzymało. Zwolennicy zabijania ludzi umieścili w tekście ustawy zastrzeżenie, wedle którego zabić będzie można tylko dziecko, które tego chce, a jednocześnie znajduje się w fazie terminalnej choroby i bardzo cierpi z tego powodu.

 

Decyzja o zabiciu takiego dziecka będzie musiała być podjęta wraz z rodzicami i na podstawie zaleceń lekarzy, a także psychologów i psychiatrów. Przeciwnicy wskazywali na to, że nie wolno zezwalać na takie zabijanie ludzi bez dolnej granicy wieku, ponieważ dla kilkulatka pojęcie śmierci jest zupełnie abstrakcyjne więc nie ma mowy o świadomej decyzji rozstania się ze światem.

 

Zastanawiające jest to, że Belgowie tak chętnie zabijają chorych, a tak niechętnie zgadzają się na zabijanie morderców takich jak pedofil Marc Dutroux. Zabił on przynajmniej 5 dziewczynek w tym dwie zagłodził na śmierć, ale belgijskie prawo jest pełne wyrozumiałości dla takich zwyrodnialców i do końca życia będą na jego utrzymanie płacić podatnicy. W stosunku do dzieci nie widać takich ludzkich odruchów.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika shin.shimoyet

Wasze minusy dowodzą że mam

Wasze minusy dowodzą że mam racje.No i wcale nie oczekiwałem że się ze mną zgodzicie, w końcu z treścią Bożego Słowa nie zgadza się wiekszość nominalnego chrześcijanstwa, więc świetnie to rozumiem.Ludzie tak bardzo prgną pójść do Bożego Nieba, że zrobią co w ich mocy aby do niego nie dość. Bóg nie jest stracem, jest żywym Bogiem znającym przyszość.I NIC co się teraz dzieje nie jest Mu nie wiadome.Ludzie mają tenencję do życia w grzechu, a przecież w Katolickiej 2 ks.Machabejskiej są takie słowa:
"2Ma 6:14  Gdy chodzi o inne narody, czeka Wszechwładny cierpliwie z karaniem, aż dopełnią miary swych występków"
Pozdrawiam

Portret użytkownika Karol Wojtyła

Przecież duszy nie można

Przecież duszy nie można zabić. Eutanazja nie jest żadnym zabójstwem. W razie potrzeby sam poddałbym się temu chętnie i nawet nie przy poważnej chorobie ale również przy mniej poważnej. I tak bym reinkarnował.

Portret użytkownika morph

dziwne podejscie macie w

dziwne podejscie macie w wiekszości tutaj widze... eutanazja to przywilej..  niezależnie od wieku.. jesli jesteś świadom nieuleczalności choroby na którą chorujesz, która codziennie zadaje Ci ogromny ból. Twoi bliscy zmuszeni są patrzeć na Ciebie i cierpieć razem z Tobą.. moja świętej pamięci babcia zachorowała na raka układu pokarmowego, zbyt późno zdiagnozowany by cokolwiek zrobić. Diagnoza ? śmierć w męczarniach w odstępie do 3 miesięcy. Jej słowa? pomóżcie mi umrzeć, zapłaćcie lekarzowi, zróbcie coś.. . Umarła z głodu, gdy jadła wszystko wylewało jej się w jej wnętrznościach.  I ja nie widze różnicy czy w taki sposób umiera osoba stara czy młoda. EUTANAZJA to przywilej !

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Zamiast patrzyć i cierpieć (

Zamiast patrzyć i cierpieć ( czytaj czekac niecierpliwie, kiedy umrze) trzeba było ochronic babcię troskliwa obserwacją w odpowiednim momencie.
 Ten przywilej jak powiadasz powinien dotyczyć ciebie, bo rak to choroba dziedziczna, więc poddaj sie już teraz eutanazji, to rodzina nie będzie patrzyć jak cierpisz...

Strony

Skomentuj