Krokodyl zabił pastora, gdy ten chrzcił wyznawców nad jeziorem w Etiopii

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Uroczystość chrztu nad jeziorem skończyła się tragedią, gdy duży krokodyl nilowy wynurzył się z wody i zabił pastora.

Duchowny został rzekomo zaatakowany przez krokodyla wkrótce po tym, jak rozpoczął masowy chrzest dla 80 osób nad brzegiem jeziora Abaya w południowej Etiopii. Pastor został ugryziony przez zwierzę w ręce, nogi oraz plecy.

 

Miejscowi rybacy zareagowali szybko i podjęli walkę, by uratować człowieka. Ostatecznie udało im się uniemożliwić krokodylowi zabranie ciała 45-latka w głąb jeziora, a zwierzę uciekło. Niestety pastor zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

 

Jezioro Abaya, drugie co do wielkości jezioro w Etiopii, jest znane z dużej populacji krokodyli, które potrafią być agresywne w stosunku do ludzi i innych zwierząt, ponieważ jest tam niewiele ryb, stanowiących ich preferowany posiłek.

Prawdopodobnie gadem odpowiedzialnym za śmierć pastora był krokodyl nilowy. Osobniki z tego gatunku mogą osiągać długość do 6 metrów, a niektóre ważą nawet tonę. Szacuje się, że krokodyle nilowe każdego roku są odpowiedzialne za co najmniej 300 ataków na mieszkańców Afryki.

 

Krokodyle nilowe ogółem powodują trzecią największą liczbę wypadków związanych z afrykańskimi dzikimi zwierzętami. W niechlubnym rankingu gady ustępują tylko hipopotamom i lwom.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Natura sama podpowiada co

Natura sama podpowiada co należy robić z przedstawicielami ciemnoty .. osobniki ciągnące innych w stronę destrukcji powinny być eliminowane .. teraz postawić krokodylowi ołtarz nad tym bajorkiem i co jakiś czas ofiara z pastora. Z podziękowaniem za ochronę.

Portret użytkownika Exart

Hahaha. POWAŻNIE? Dziękuje,

Hahaha. POWAŻNIE? Dziękuje, mam juz w domu papier toaletowy.

 

Nie bratku, jak zabrali, to masz problem, jak słusznie zauważyłes ta bestia kieruje się okresloną wonią...

 

Nawet jak nie zabrali, to masz problem, z rozumieniem tego co czytasz.

Portret użytkownika baca

ten pastor musiał mieć zapach

ten pastor musiał mieć zapach apetycznie zgniłego mięsa skoro wolny jak ptak krokodyl pogryzł go w ręce, nogi, głowę, plecy i dupę... mogąc przecież zjeść świeżą zebre albo rybę ... 

dobrze przynajmniej że tubylcy zabrali zwłoki - jest szansa że krokodyl poszuka kolejnego pastora zamiast się lenić...

 

Skomentuj