Krew chorych, którzy przeżyli Ebolę trafiła do obrotu na czarnym rynku

Kategorie: 

Źródło: twitter

Ja twierdzą specjaliści ze Światowej Organizacji Handlu, WHO, istnieją liczne udokumentowane przypadki zakupu na czarnym rynku krwi chorych, którzy przeżyli gorączkę krwotoczną powodowaną przez wirusa Ebola.Według powszechnego w zachodniej Afryce przekonania, krew osób, które przetrwały strasznego wirusa, zawiera przeciwciała pozwalające łatwiej zwalczyć wirusa.

 

Lekarze z WHO przyznają, że transfuzje krwi od ozdrowieńców mogą pomagać w walce z wirusem Ebola, ale trzeba to robić ostrożnie, bo potrzebne są dalsze badania i stosowanie tej metody może się skończyć przedwczesną śmiercią chorego. Specjaliści obawiają się, że takie dzikie transfuzje doprowadzą do rozprzestrzeniania się nie tylko Eboli, ale także HIV.

 

Upiornie brzmią też ostatnie doniesienia ekspertów z zakresu wirusologii, którzy twierdzą, że wirus Ebola może zmutować, co doprowadzi do globalnej pandemii. Obecnie zarazić można się przez błonę śluzową, przy kontakcie z płynami ustrojowymi chorego. Jednak zmutowany wirus może zacząć się rozprzestrzeniać drogą kropelkową i wtedy mielibyśmy zagrożenie dla zdrowia całej ludzkości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilip

a do tego czasu ile umrze tam

a do tego czasu ile umrze tam osob z głodu i pragnienia bądz innych chorob lub w trakcie kolejnych ludobójstw? ostatnio największym problemem afryki jest ebola, ktora w porównaniu ze skalą tych innych zjawisk jest śmieszna, dlatego nagłośnienie eboli jako głowny problem swiata wydaje mi sie nie fair a sama walka z ebolą jest bezcelowa gdy z innych przyczyn ginie setki razy więcej osob!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Znakomicie... Rozpowszechnić

Znakomicie... Rozpowszechnić ten reportaż. Jednak jest blokowany, albo dużo ludzi wchodzi na niego w tej chwili.
 Czas wypedzić syjonistyczne bydło z tego pięknego kraju...
 I myslę, że Putin nam w tym baardzo pomoże...
 Tak, że żydki pakować manatki i won z tych pięknych podmiejskich zaszlabanowanych osiedli miejskich do Izraela nazat...

Skomentuj