Kreml nie wyklucza rozmowy Władimira Putina z Elonem Muskiem

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Szef SpaceX złożył prezydentowi taką ofertę na Twitterze. Dziś Kreml nazwał propozycję najbogatszego człowieka świata Elona Muska z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na portalu społecznościowym Clubhouse za bardzo interesującą.

 

 

„Dołącz do rozmowy ze mną w Clubhouse” - napisał Musk, zamieszczając ten wpis na oficjalnym koncie Kremla.

 

„To będzie dla mnie wielki zaszczyt rozmawiać” - dodał po rosyjsku amerykański miliarder.

 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow uznał tę propozycję za bardzo interesującą.

 

„Chcemy jednak najpierw zrozumieć, co to oznacza, co jest konkretnie proponowane, zanim odpowiemy” - powiedział, przypominając, że prezydent Rosji nie korzysta z mediów społecznościowych.

 

Clubhouse to platforma audio, do której ludzie mogą dołączyć tylko po otrzymaniu zaproszenia od użytkownika. Oferta Muska, aby porozmawiać z Putinem, pojawiła się po wysłaniu przez SpaceX czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (MKS) w listopadzie 2020 roku, kończąc dziewięcioletni monopol Rosji na dostęp ludzi do kosmosu.

 

Kapsuła Dragon, prywatnej amerykańskiej firmy, jest drugim statkiem kosmicznym, który zadokował na MKS po rosyjskim statku kosmicznym Sojuz, który dostarczył wszystkich astronautów na stację od 2011 roku, po tym, jak promy stały się przestarzałe. Sektor kosmiczny w Rosji zaczął tracić na sile z powodu skandali korupcyjnych oraz braku innowacji i nowych projektów badawczych. Jak zauważa AFP, SpaceX staje się coraz bardziej wpływowym czynnikiem w tych obszarach.

 

49-letni Musk posiada ponad 180 miliardów dolarów i ma ambicje skolonizowania Marsa. Jednocześnie interesuje się kryptowalutami i sztuczną inteligencją.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Ted

Fragment tego infa cnn,

Fragment tego infa cnn, zawierał krótki filmik z Muskiem - na moje oko facet wyglądał na chorego, oczywiście fizycznie, bo jeżeli chce rozmawiać z Putinem, to oznacza, że jest zdrowy na umyśle. Choć może chcieć prosić o pozwolenie na lądowanie na Placu Czerwonym.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj