Kramatorsk odbity przez separatystów, Rosja koncentruje siły zbrojne na Krymie

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Na wschodniej Ukrainie dalej sytuacja jest daleka od uspokojenia. Kolejne miasta są opanowywane przez bojowników nieżyczących sobie dalszej przynależności tego obszaru do Ukrainy. Po kilku sukcesach wojska ukraińskie musiały wycofać się z miasta Kramatorsk.

 

Wczoraj informowano o odbiciu siedziby SBU (ukraińskie służby) w tym mieście, ale dzisiaj nadeszły nowe informacje wskazujące na to, że nie tylko siedziba ta została na nowo opanowana przez separatystów, ale na dodatek opanowano też budynek SBU w Doniecku.

Władza Kijowa nad wschodnią Ukrainą jest obecnie iluzoryczna. Jak widać w przekazach medialnych ludność cywilna nie traktuje wojsk ukraińskich jak wyzwolicieli od terrorystów, tylko wręcz jako najeźdźców. Prowadzenie walki w takich warunkach jest bardzo trudne, bo żołnierze muszą się zmagać nie tylko z uzbrojonymi bojówkarzami, ale także sprzyjającymi im mieszkańcami rzekomo wyzwalanych regionów.

 

Cały czas świat czeka na odpowiedź Rosji na ostatnie wydarzenia i wszystko wskazuje na to, że będzie to odpowiedź militarna. Źródła ukraińskie wskazują na to, że przez całą sobotę niebo nad Krymem było "ciemne od samolotów". Według świadków wylądowało około 10 samolotów transportowych IŁ-76 z żołnierzami i sprzętem wojskowym. Na półwysep skierowano też kilkadziesiąt myśliwców oraz bombowce.

Rosyjscy deputowani chcą też postawić władze z Kijowa przez Trybunałem Wojennym w Hadze. Zdaniem rosyjskich posłów działania na wschodzie i południu Ukrainy to "zbrodnicza działalność kijowskich władz przeciwko swojemu narodowi".

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Diabelus Minimus Rex

Członkowie nazistowskich

Członkowie nazistowskich bojówek i partii komunistycznych, terrorystka z proputinowskiej młodzieżówki, agenci GRU, oszust gospodarczy. Z takich ludzi składają się elity tzw. prorosyjskich separatystów, którzy odpowiadają za rozlew krwi na wschodzie i południu Ukrainy.

To właśnie te skompromitowane osoby prowokują zamieszki i akty terroru, które od końca lutego mają miejsce w kilkudziesięciu miejscowościach wschodniej i południowej Ukrainy. Owe rzekomo spontaniczne protesty (przez prokremlowskie media określane mianem "rosyjskiej wiosny") są w rzeczywistości potężną operacją militarno-wywiadowczą prowadzoną z Kremla.
Typowym przykładem "prorosyjskiego separatysty" jest Paweł Gubarew, który określany jest jako szef tzw. Ludowej Milicji Donbasu. 3 marca 2014 r. Gubarew przewodził rosyjskim protestom w Doniecku, w wyniku których zajęte zostały budynki lokalnej administracji. Następnie ogłosił się "ludowym gubernatorem" obwodu donieckiego, by kilka dni później zostać aresztowany przez ukraińską służbę bezpieczeństwa (SBU)

Wkrótce wyszło na jaw, że "ludowy gubernator" był wcześniej członkiem rosyjskiej nazistowskiej bojówki Rosyjska Jedność Narodowa, współpracującej ze służbami specjalnymi Rosji i napadającej na przedstawicieli mniejszości etnicznych w Federacji Rosyjskiej. Gubarew działał także w komunistycznej i prorosyjskiej Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy.

Żona Gubarewa, Katerina, którą "mianowano" ministrem spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej, zna z kolei Aleksandra Dugina - czołowego ideologa Kremla (do mediów wyciekła ich rozmowa na skypie)

Nie lepiej prezentuje się też przeszłość rzecznika prasowego Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksandra Kriakowa. Jak powiedział amerykańskiemu portalowi internetowemu naczelny rabin Donbasu, Kriakow przed 2014 r. był znany przede wszystkim jako "najsławniejszy antysemita w regionie".

W prorosyjskich demonstracjach w Odessie główną rolę odgrywał z kolei Anton Dawidczenko, który na wiecu w tym mieście mówił: "Musimy demonstrować przeciw kijowskiej juncie, opłaconej przez USA pięcioma miliardami dolarów. Inaczej ci faszyści wprowadzą nasz kraj do NATO". Jak się okazuje, Dawidczenko to lider odeskiej organizacji komunistycznej Borotba, która na swojej stronie internetowej wprost odwołuje się do rewolucyjnego marksizmu.

Ale obok komunistów Dawidczenki zamieszki w Odessie prowokował również Anton Rajewski, dowódca neonazistowskiej Czarnej Sotni. Szkolił on militarnie "prorosyjskich separatystów" i usuwał z miejskich obiektów ukraińskie symbole. Wzywał też w publikowanych w internecie wystąpieniach do "rozlewu krwi wrogów".

W Słowiańsku na czele "rosyjskiej wiosny" stanął zaś Wiaczesław Ponomariew, "ludowy burmistrz". Na jego rozkaz (do czego zresztą sam się przyznał) rosyjskie bojówki brutalnie atakowały Romów, rzekomo po to, by "oczyścić miasto z narkotyków". W wyniku tych napaści - o czym w polskich mediach w ogóle się nie mówi - wiele romskich rodzin musiało wyjechać w inne regiony Ukrainy.

Ale elita "prorosyjskich separatystów" jest dużo bardziej różnobarwna. Prezesem rady samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej został Denis Puszylin, który jeszcze rok temu szefował petersburskiemu oddziałowi słynnej rosyjskiej firmy MMM (prowadził nawet konferencje prasowe, zwoływane w reakcji na oskarżenia wobec spółki). W latach 90. zorganizowała ona największą piramidę finansową w historii Rosji, okradając kilka milionów Rosjan. Dziś, mimo gigantycznych skandali związanych z jej działalnością, MMM wciąż ma kilkaset tysięcy naiwnych klientów.

Innym wyróżniającym się bojówkarzem w Doniecku był (do czasu aresztowania) Aijo Beness, Łotysz z rosyjskiej Partii Narodowo-Bolszewickiej. Beness w 2005 r. organizował w Rydze akcję przeciwko wizycie prezydenta USA George’a W. Busha, a w 2014 r. wstąpił do oddziałów tzw. krymskiej samoobrony. Po aneksji Krymu udał się właśnie do Doniecka.

Bijcie brawo bolszewiccy zdrajcy Polski - no Angelus, no 44, no Kuc możecie być dumni. Oto Wasz świat - świat który za gorzałe i ruble chcielibyście sprowadzić do Polski. TFU...!!!!

Portret użytkownika Wlodi

Nie dostalem. Mam wyje...e na

Nie dostalem. Mam wyje...e na rozmowe z polglowkami chwalacymi ZSRR. Wole relaksowac sie w poczuciu ze jestem w Polsce w UE i NATO Bezpieczny przed wschodnia dżuma ktora was dotknela.

A wasze gdakanie to se moze... Trzepcie sie dalej

Czekam na Angelusa jak mnie znajdzie hehe chetnie dam mu szkole zycia hehe

Portret użytkownika greani11

tak sobie czytam wasze

tak sobie czytam wasze wypowiedzi i widze ze piszecie strzelajac  chyba nei lwiecie ze banderowcy nei chca ani do rosjii ani do zalchodu  cos wam slei pojechalo  w umyslach . siedzi kolo mnie rosjanin ktory uröodzil sie na ukrainie ale mieszka w unii i smieje sie z tego co piszecie serio . jakbyscie nei widzieli ze ukrainscy miezskancy  nie chca banderowcow i nie chce rosjii i nie chca unii chca spokoju .te cale zamieszki wywolane przez rosyjska propagande by  ödoprowadzic do wejscia wojsk rosyjskich nei udalo im sei zbytnio nie wiedzioeli ze natrafia na druga grupe jaka sa banderowcy  a trzecia grupa ich nie chce i nie chce tez rosjan. a wy jestescie wciagani w ta propagande jak noz w maslo . podniecacie sie tylko tym ze cos sie dzieje a pozniej pojawiaja sie tacy zwoleniicy jednych  lub drugich  a zaölezne jest to od propagandy jaka dostajelcie onlöine w tv i innych .kazdy pokazuje przekazy takie jakie chce czasem modyfikowane czasem takie by zniecic chaos ..milej zabawy a ci co maja problem z unia niech napisza w czym i z czym maja problem w unii.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

"te cale zamieszki wywolane

"te cale zamieszki wywolane przez rosyjska propagande by  ödoprowadzic do wejscia wojsk rosyjskich nei udalo im sei zbytnio nie wiedzioeli ze natrafia na druga grupe jaka sa banderowcy "
 Zamieszki wywołane przez rosyjską propagandę? Chyba zalewałaes robaka rozgoryczony po moim ostatnim laniu i nie zauważyłeś, że zamieszki spowodowali syjoniści wykorzystując tepotę rzezimieszków bandery zasranej pamięci
Wystarczy spjrzeć na syjonistyczne ryje obecnych włodarzy kijowa a znając się na antropologii, cepie od słomy od razu widać, że to syjonistyczne ścierwo przejęło władzę... Powoli...  Putin to szachista... będzie gambit hetmański...
Szach i Mat
 w trzech posunięciach

Portret użytkownika MASAKRA

Masza racje ! Lecz tego nikt

Masza racje !
Lecz tego nikt nie zmieni. Polacy tak juz maja, to jest od dziada pradziada awanturnicze plemie. Bardzo glupie plemie ! Nie bez powodu ktos powiedzial, ze Polak madry po szkodzie.
Taka jest smutna prawda.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie Polacy najeżdżali

To nie Polacy najeżdżali Niemców, tylko Niemcy Polaków a oni z tego powodu się "awanturowali "..
 A teraz będzie tak, że wasze głupie i barbarzyńskie celtycko - germańskie plemiona pogoni papa Putin.
 A Polacy "awanturniczo" jemu pomogą....
 Boicie się faszystowskie psy Polaków, bo zawsze w koncowym rozliczeniu zostawialiście po sobie na szlaku kozie bobki...
 Do Lisbony będziecie się czołgać złożyć hołd carowi... buhahhhaaaa..

Strony

Skomentuj