Kraje UE w końcu zgodziły się na podjęcie działań w kierunku ochrony pszczół

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Brad Smith/CC BY-NC 2.0

Pszczoły giną w zastraszającym tempie. To już fakty a nie przypuszczenia. Tegoroczne zbiory będą na pewno mniejsze także przez zauważalny ubytek owadów zapylających. Przez długi czas, rządy Unii Europejskiej nie zgadzały się na zakaz stosowania trzech najpowszechniejszych typów pestycydów, które są podejrzewane o zmniejszenie liczby pszczół. Teraz może się to zmienić, bo pojawiła się szansa na porozumienie.

 

Tak zwany syndrom utraty kolonii pszczół doprowadził do dewastacji około jednej trzeciej wszystkich uli w pasiekach w USA i w Europie. Naukowcy nie chcą lub nie mogą ustalić jaka jest dokładna przyczyna tego zjawiska. Niemniej jednak, wiele wskazuje na to, że może za to odpowiadać specjalna klasa pestycydów, tak zwane neonikotynoidy. Już nawet rolnicy wyrazili zaniepokojenie sytuacją, ale rządy długo nie mogą dojść do porozumienia w sprawie zakazu stosowania tej trucizny chemicznej.

 

Ostatnio coś jednak drgnęło i Komisja Europejska podjęła decyzję ograniczenia w korzystaniu z trzech rodzajów pestycydów, które mogą być przyczyną śmierci pszczół. Istnieją doniesienia, że ​​pestycydy, które będą zakazane na razie na 2 lata to imidachlopryd, tiametoksam, klotianidyna. Z kolei producenci pestycydów, tacy jak niemiecka firma Bayer i szwajcarska Syngenta, twierdzą, że szkodliwe efekty ich produktów na pszczoły nie zostały udowodnione, a zakaz ich stosowania przyniesie unijnej gospodarce miliardy euro strat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ja47645

na stronie 'AVAAZ' można

na stronie 'AVAAZ' można podpisać petycje w sprawie ochrony pszczół - podpisało ja juz 2 miliony osób z całego swiata. Byc może własnie dzięki tej petycji UE zaczęła co robić w tej sprawie.. Bardzo polecam różne petycje na tej stronie.

Portret użytkownika euklides

Jakie miliardy euro straty?

Jakie miliardy euro straty? Unia dopłaca do ugorów i nakłada limity produkcyjne - to są miliardy straty. Mamy nadprodukcję żywności, a zamiast pójść w jakość podnosi się sztucznie jej koszt. Bez pestycydów, bez dopłat do nieużytków i limitów produkcyjnych żywnośc była by o wiele lepszej jakości. O co tu chodzi? Ktoś celowo niszczy Europę.

Portret użytkownika barra barra

to jakby wymordować cały

to jakby wymordować cały naród i przy kilku ostatnich zagłodzonych, osłabionych i chorych osobnikach nagle zastanawiać się nad uratowaniem "narodu" - gatunku. Jakież to obrzydliwe, wyrachowane i niegodne postepowanie dla istoty uważającej się za najiteligentniejszą żyjącą na Ziemi. Qrwa ale patologia psychiczno-fizyczna. Erozja mózgu.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika davib

celowo pozbywają się przszół.

celowo pozbywają się przszół. Jesli nie bezie pszczół nie bedziemy mogli nic sami uprawiać, a koncerny posiadając technologię zapylania roslin bez pszczół zyskają pełną kontrolę nad jej produkcją
Taka technologia zapylania bez pszczół np. tak zmodyfikują rośliny że te niebeda potrzebowały do zapylania przszół. Czyli to już będzie ostateczny powód do tego by GMO wporwadzć pod pretesketm "nie ma pszczół, a my musimy produkować żywność" wizja głodu zmusi ludzi do tego by GMO wprowadzić na całym świecie bo nic już samo bez pomocy koncernó nie urośnie

Portret użytkownika barra barra

@Kefir, no mnie to nie dziwi.

@Kefir, no mnie to nie dziwi. Jesli to jest dla Ciebie szok, to pewnie byś zawału dostał posiadając kompletną wiedzę kto z kim ma powiązania, od kiedy, za ile, ... Ale nie grozi to Tobie, bo nigdy się nie dowiesz o na prawdę dziwnych powiązaniach na jakiejkolwiek płaszczyźnie finansowej. Zreszta jak każdy. Więc co w tym dziwnego? Szokiem byłoby, gdyby świat był prawy, ucziwy, racjonalny, sprawiedlowy i wszystko byłoby na swoim miejscu.Ot to byłby szok, normalnie dzisiejszy człowiek chyba nie potrafiłby żyć "w raju". Wszyscy mili, nikt nie oszukuje, nie ma złodziei, drugiego dna w kontaktach, nikt nikogo by nie bił, nie zabijał, wszystcy usmiechnięci, optymistycznie nastawieni, brak wódki, narkotyków i innych dopalaczy, brak głodu, hodowanych wirusów, wojen, jakichkolwiek przekrętów a polityk to szanowany zawód i policja nie potrzebna, ... Jak to piszę to się śmieje, bo świat już dawno jest "po drugiej stronie lustra" i nie ma odwrotu. Nie będę siebie obwiniał, bo w takim gównie sięurodziłem, mogę mieć jedynie pretensję do idioty, który wymyslił wymianę pieniądza na towar. Tylko kto to był? i czy to dziś ważne? Wszyscy taplamy się w gównie a mózgi są naszą bronią destrukcyjną przeci samemu sobie. No i tak będzie dalej, dlatego ktośwymyślił, że pora na depopulację, bo szkoda Ziemi. Ktoś musiał podjąć tądecyzję, czyli w dobie pieniądza ten kto ma go najwięcej.

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika euklides

Przecież pieniądz to też jest

Przecież pieniądz to też jest towar. Czemy ktoś ma sobie nie wymienić domu na towar w postaci sztabek złota? Kiedyś jako pieniądze funkcjonowały nie tylko metale czy kamienie szlachetne, ale futra, nasiona, przyprawy itd. To co jest beznadziejne to monopol pieniężny, który wymyślili politycy.

Portret użytkownika JKJP

Ja bym nie obwiniał tego co

Ja bym nie obwiniał tego co pieniądz wymyślił, tylko tego cwaniaka co wykombinował że będzie pożyczał więcej złota niż ma w skarbcu bo i tak nigdy wszyscy na raz go nie wycofują. Jako taki pieniądz to wynalazek genialny, tylko jak zwykle w wykonaniu człowieka wszystko w g!@no sie zamienia.

Skomentuj