Koty zabijają każdego dnia milion ptaków w Australii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy twierdzą, że ta „oszałamiająca” liczba prowadzi prawdopodobnie do spadku liczebności zagrożonych gatunków rodzimych. Badania pokazują, że koty domowe zabijają w Australii 61 milionów ptaków rocznie.

 

Najnowsze badania wykazały, że każdego dnia urocze drapieżniki uśmiercają milion rodzimych ptaków. Informacje na ten temat opublikowano w czasopiśmie Biological Conversation. Szacuje się, że dzikie koty zabijają 316 milionów ptaków rocznie, a koty domowe dodatkowo 61 milionów bezbronnych stworzeń.

„Wszyscy wiedzą, że koty zabijają ptaki, ale to badanie pokazuje, że na poziomie krajowym wyczyny drapieżników zdumiewają i mogą prowadzić do eliminacji wielu gatunków" - powiedział główny badacz prof. John Woinarski z Charles Darwin University.

Prof. dr hab. Sarah Legge z Australian National University powiedziała, że naukowcy opierali się na danych z poprzednich badań. Eksperci przyjrzeli się ogólnokrajowym kocim wpływom na ptaki w Australii. „Wskazujemy też na czynniki, które najprawdopodobniej uczyniły ptaki zupełnie bezbronnymi wobec kotów" – tłumaczy Legge.

 

Najbardziej zagrożone są małe i średnie ptaki, które gnieżdżą się i polują na ziemi, ale też te, które znajdują się na odległych wyspach lub obszarach pustynnych.

 

Odkryliśmy, że koty zabijają 338 gatunków rodzimych ptaków, z czego 71 gatunków zagrożonych wyginięciem" - powiedziała Legge. Sebastian Lang, Komisarz ds. Zagrożonych Gatunków powiedział, że rząd wydał już ponad 30 milionów dolarów na projekty mające na celu zmniejszenie zagrożenia.

 

Odpowiedzialni właściciele zwierząt domowych mogą przyczynić się do zmniejszenia wpływu kotów na środowisko poprzez skuteczniejsze przetrzymywanie ich w swoich domach i gospodarstwach” – powiedział Lang. „Są świetne sposoby na ochronę naszych dzikich zwierząt, które mogą poprawić samopoczucie kotów domowych".

 

Szkody wyrządzone przez koty:

  1. ofiarami kotów dzikich i domowych pada 377 milionów ptaków rocznie
  2. 99% zabitych stworzeń to rodzime ptaki (373 mln)
  3. dzikie koty zabijają rocznie 316 milionów ptaków
  4. koty domowe zabijają rocznie 61 milionów ptaków
  5. powoli uśmiercane jest 338 gatunków rodzimych ptaków, w tym 71 gatunków zagrożonych całkowitym wyginięciem

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika Łukasz_inny

"Najnowsze badania wykazały,

"Najnowsze badania wykazały, że każdego dnia urocze drapieżniki uśmiercają milion rodzimych ptaków. Informacje na ten temat opublikowano w czasopiśmie Biological Conversation. Szacuje się, że dzikie koty zabijają 316 milionów ptaków rocznie, a koty domowe dodatkowo 61 milionów bezbronnych stworzeń."

Ciekawe czego nie zrozumiałeś???

 

Portret użytkownika Medium

Ponoć zwierzęta drapieżne

Ponoć zwierzęta drapieżne polują tylko wtedy, gdy są głodne.

Martwe ptaki, szczególnie gołębie rzeczywiście zdarza się widzieć, ale wtedy są przynajmniej nadjedzone.

Czyżby koty polowały dla zabawy?

A niżej pisklę najpewniej srocze pisklę pod drzewem ok. południa i wieczorem, już martwe, choć nienaruszone przez drapieżnika: 

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika babka

Koty zazwyczaj przebywają w

Koty zazwyczaj przebywają w miastach? Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Dla ciebie ptaki to,,srajduchy,,,a ja sobie nie wyobrażam świata bez tych srajduchów,,Przeszkadzają ci?To nie one zabierają ludziom miejsce do życia tylko odwrotnie.To ludzie karczują lasy,niszczą środowisko ale komu ja to mówię.Tym wpisem udowodniłeś,że jesteś totalnym głąbem.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Skomentuj