Koty zabijają każdego dnia milion ptaków w Australii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy twierdzą, że ta „oszałamiająca” liczba prowadzi prawdopodobnie do spadku liczebności zagrożonych gatunków rodzimych. Badania pokazują, że koty domowe zabijają w Australii 61 milionów ptaków rocznie.

 

Najnowsze badania wykazały, że każdego dnia urocze drapieżniki uśmiercają milion rodzimych ptaków. Informacje na ten temat opublikowano w czasopiśmie Biological Conversation. Szacuje się, że dzikie koty zabijają 316 milionów ptaków rocznie, a koty domowe dodatkowo 61 milionów bezbronnych stworzeń.

„Wszyscy wiedzą, że koty zabijają ptaki, ale to badanie pokazuje, że na poziomie krajowym wyczyny drapieżników zdumiewają i mogą prowadzić do eliminacji wielu gatunków" - powiedział główny badacz prof. John Woinarski z Charles Darwin University.

Prof. dr hab. Sarah Legge z Australian National University powiedziała, że naukowcy opierali się na danych z poprzednich badań. Eksperci przyjrzeli się ogólnokrajowym kocim wpływom na ptaki w Australii. „Wskazujemy też na czynniki, które najprawdopodobniej uczyniły ptaki zupełnie bezbronnymi wobec kotów" – tłumaczy Legge.

 

Najbardziej zagrożone są małe i średnie ptaki, które gnieżdżą się i polują na ziemi, ale też te, które znajdują się na odległych wyspach lub obszarach pustynnych.

 

Odkryliśmy, że koty zabijają 338 gatunków rodzimych ptaków, z czego 71 gatunków zagrożonych wyginięciem" - powiedziała Legge. Sebastian Lang, Komisarz ds. Zagrożonych Gatunków powiedział, że rząd wydał już ponad 30 milionów dolarów na projekty mające na celu zmniejszenie zagrożenia.

 

Odpowiedzialni właściciele zwierząt domowych mogą przyczynić się do zmniejszenia wpływu kotów na środowisko poprzez skuteczniejsze przetrzymywanie ich w swoich domach i gospodarstwach” – powiedział Lang. „Są świetne sposoby na ochronę naszych dzikich zwierząt, które mogą poprawić samopoczucie kotów domowych".

 

Szkody wyrządzone przez koty:

  1. ofiarami kotów dzikich i domowych pada 377 milionów ptaków rocznie
  2. 99% zabitych stworzeń to rodzime ptaki (373 mln)
  3. dzikie koty zabijają rocznie 316 milionów ptaków
  4. koty domowe zabijają rocznie 61 milionów ptaków
  5. powoli uśmiercane jest 338 gatunków rodzimych ptaków, w tym 71 gatunków zagrożonych całkowitym wyginięciem

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika archeo1

Jednak myślenie przed

Jednak myślenie przed napisaniem komentarzy wielu ludzi wciąż boli... Ci sami ludzie, którzy przywieźli koty teraz mają te naklejki na autach? Pomyśl zanim dodasz kolejny podobnie żałosny komentarz.

Portret użytkownika Do archeo1

No widać boli i to ciebie.

No widać boli i to ciebie. Napisał "ludzie" jako gatunek, tak trudno ci pojąć? Podpowiemci kierunek myślenia, bo słabo u ciebie z logiką: koty są od dawna, więc ci od bezmyślnych okrutnych napisów na autach nie mogli ich przywieźć, bo człowiek tak długo nie żyje. Pomyśl, zanim dodasz kolejny podobny żałosny komentarz.

Portret użytkownika Łukasz_inny

"Najnowsze badania wykazały,

"Najnowsze badania wykazały, że każdego dnia urocze drapieżniki uśmiercają milion rodzimych ptaków. Informacje na ten temat opublikowano w czasopiśmie Biological Conversation. Szacuje się, że dzikie koty zabijają 316 milionów ptaków rocznie, a koty domowe dodatkowo 61 milionów bezbronnych stworzeń."

Ciekawe czego nie zrozumiałeś???

 

Portret użytkownika Medium

Ponoć zwierzęta drapieżne

Ponoć zwierzęta drapieżne polują tylko wtedy, gdy są głodne.

Martwe ptaki, szczególnie gołębie rzeczywiście zdarza się widzieć, ale wtedy są przynajmniej nadjedzone.

Czyżby koty polowały dla zabawy?

A niżej pisklę najpewniej srocze pisklę pod drzewem ok. południa i wieczorem, już martwe, choć nienaruszone przez drapieżnika: 

Strony

Skomentuj