Koty w Wielkiej Brytanii masowo umierają z powodu nieznanej choroby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak podaje Sky News, powołując się na Royal College of Veterinary Medicine, w Wielkiej Brytanii co najmniej 330 kotów zmarło z powodu nieznanej choroby.<--break->

Naukowcy ustalają dokładną przyczynę śmierci zwierząt. Według wstępnej wersji śmierć kotów mogła być spowodowana przez wycofaną wcześniej karmę dla zwierząt Fold Hill Foods. Ekspertom trudno było określić dokładną liczbę chorych czworonogów. 

 

Według weterynarzy jedną z przyczyn śmierci może być pancytopenia, w której występuje niedobór wszystkich rodzajów komórek krwi. Choroba powoduje komplikacje u zwierząt domowych i czasami kończy się śmiercią.

 

Zdaniem specjalistów śmiertelność wśród zwierząt przyjętych do klinik wyniosła o 63,5 proc. Jednocześnie rzeczywista liczba zgonów może być znacznie wyższa. Właściciele zostali wezwani do zachowania czujności i przypomnieli, że większość ludzi zbyt późno przywozi koty na badania. Brytyjczycy zostali poproszeni o powstrzymanie się od używania tej marki żywności.

 

W czerwcu firma Fold Hill Foods wycofała część swojej hipoalergicznej karmy dla kotów. Niektóre paczki zawierały ​​mikotoksyny rosnące na uprawach przed lub po zbiorach.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika piętaa

ostatnim czasem jak się

ostatnim czasem jak się rzucili na koty to epidemia szczura jakieś tam bakterie roznosiła i póżniej nazwano to czarną śmiercią i teraz ludzie myślą że się zaszczepią a na mengelowe choroby nie ma szczepionek bo jak nie to bakteria to inne diabelstwo podłączone w domu do gniazdka

Portret użytkownika piętaa

ostatnim czasem jak się

ostatnim czasem jak się rzucili na koty to epidemia szczura jakieś tam bakterie roznosiła i póżniej nazwano to czarną śmiercią i teraz ludzie myślą że się zaszczepią a na mengelowe choroby nie ma szczepionek bo jak nie to bakteria to inne diabelstwo podłączone w domu do gniazdka

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Koty jako zwierzeta zdychaja

Koty jako zwierzeta zdychaja a czlowiek umiera. Tak samo koty nie zmarly tylko zdechly a czlowiek zmarl.
Proponuje wpierw przed artykulem zajrzec do slownika co znaczy slowo zdychac i czego dotyczy , a umrzec.

Portret użytkownika Max 1983

Mój kot umrze ty zdechniesz

Mój kot umrze ty zdechniesz.Tym wpisem tylko potwierdziłeś jakim jesteś bezmyślnym skurwy...m i jestem dumny że cię wkurw...m i ganiasz zamną po tematach .Jak mam takich bezwartościowych durniów za wrogów tzn że sam jestem wiele wart.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Wredna Jędza

Teraz bardzo nowoczesne jest

Teraz bardzo nowoczesne jest posiadać i kochać zwierzątka, sa takie słodziutkie i biedne. Pieski kotki, żabki i ślimaczki, muchy plus robaczki. Warszawa dla zwierząt. Jak pojedziesz do warszawy to nie przejdziesz po trawie żeby się nie wjebać w gówno. Trzymają po 2-3 psiska w apartamentach w blokach. Bo to modne jest i telewizyjnie mocno promowane. I te podstarzałe stare panny swiętojebliwe , zamiast chłopa mieć i dzieci i wnuki to one zajmują się pieskami i kotkami. Jak tak kochasz zwierzęta to weż je sobie do łużka i do stołu na obiadek a nie osobno, co to za dyskryminacja do kurwy nędzy.

Portret użytkownika Michał Nowak

Tacy jak ty są nie tyle

Tacy jak ty są nie tyle groźni, co irytujący. Wielcy miłośnicy zwierząt, prawi i sprawiedliwi, kwiat społeczeństwa... Ale spojrz krzywo na obesrañca, to taki "szlachetny" ci nóż w plecy wsadzi - wystarczy komentarze poczytać. P.S - założę się, że jak wam pająk wejdzie do domu to się kapciem napierd...ala, nie wspominając o myszach, czy innych. Prawda miłośniku zwierzątek?

Portret użytkownika Set

Co, czujesz się stracony, że

Co, czujesz się stracony, że innym próbujesz wykombinować złe uczynki i zarzucić coś na siłę, co nawet nie jest prawdą, aby nie siedzieć w piekle samemu? Zakładać to się możesz w kasynie, polaku brunatny.

Owszem, Wśród miłośników zwierząt znajdą się osoby fałszywe, ale są też inne, o miłym usposobieniu (nazywane przez was pizdami, zjebani, debilami, słabymi, miękkimi) , i to takim najczęściej wybuchowi, niezrównoważeni ludzie wbijają nóż w plecy, więc szukamy przyjaciół wśród zwierząt. Po prostu dajcie nam spokój. Pająli i robaki bierzemy w słoik i na dwór wyrzucamy. Myszy nas omijają bo szanujemy koty.

Portret użytkownika Robaczkowa

Może u Ciebie jakieś pająki,

Może u Ciebie jakieś pająki, myszy czy szczury po domu biegają i musisz z kapciami na nie polować. Ja takich rzeczy nie robię bo mam od tego wspaniałego kota. I traktuję go jak członka rodziny bo na to zasługuje. Mam nadzieję, że będzie żył długo i szczęśliwie. W końcu ,,KOT TEŻ CZŁOWIEK" - nie słyszałeś o tym? 

Portret użytkownika Quark

Różnica miedzy słowem "umarł"

Różnica miedzy słowem "umarł" i "zdechł" polega WYŁĄCZNIE na ładunku emocjonalnym wyrażonym przywiązaniem do obiektu śmierci . Jak ktoś ci źle życzy to nie powie : a żebyś umarł - tylko - a żebyś tak zdechł ! Rozumiesz różnicę ? 

Strony

Skomentuj