Koty i psy ponoszą winę za globalne ocieplenie, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Badacze twierdzą, że spożycie mięsa ma znaczący wpływ na emisję dwutlenku węgla. Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles doszli do wniosku, że przez jedzenie mięsa, psy i koty przyczyniają się do powstania około 64 milionów ton dwutlenku węgla rocznie, co wpływa na klimat porównywalnie do rocznego przejazdu 13,6 mln samochodów.

 

W ogóle, jak mówią eksperci, koty i psy są odpowiedzialne za 25-30% szkód dla środowiska, odnosząc to do funkcjonowania i odziaływania amerykańskiego przemysłu na naszą planetę w skali roku. Domowe zwierzęta Ameryki produkują rocznie ok. 5,1 mln ton odchodów, co również przynosi znaczne szkody dla otoczenia.

 

Naukowcy obliczyli, że 163 milionów psów i kotów zużywa do 20% żywności swoich właścicieli, tj. około 321 milionów Amerykanów. Specjaliści nie zalecają pozbywania się zwierząt, ale chcą wykazać, że mają one swój znaczny udział w zanieczyszczeniu planety.

 

Gregory Okin, jeden z autorów badania sugeruje, aby wprowadzać swoim zwierzętom dietę wegetariańską, choć wie, że nie służy to ich zdrowiu. Jednak wielu lekarzy weterynarii ostrzega przed karmieniem psów i kotami jedzeniem czysto roślinnym. Koty są szczególnie podatne na problemy z sercem i wzrokiem, jeśli nie dostają wystarczającej ilości określonego aminokwasu zwanego tauryną znalezionego w mięsie (np. w tuszkach mysich jej stężenie wynosi aż 0,7%).

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.3 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika KtosTam

Ładna kotka na zdjęciu - żywa

Ładna kotka na zdjęciu - żywa i naturalna część tej planety. Na pewno nie one są przyczyną zwiększania się ilości CO2. Przyczyną jest to co stworzył człowiek - mikrofale, fabryki, emisja CO2, emisja innych dotąd nie występujących w wodach i atmosferze pierwiastków chemicznych. Ile energii pochłonie atmosfera i ziemia przy wybuchu 1 bomby atomowej?

Portret użytkownika KtosTam

Ładna kotka na zdjęciu - żywa

Ładna kotka na zdjęciu - żywa i naturalna część tej planety. Na pewno nie one są przyczyną zwiększania się ilości CO2. Przyczyną jest to co stworzył człowiek - mikrofale, fabryki, emisja CO2, emisja innych dotąd nie występujących w wodach i atmosferze pierwiastków chemicznych. Ile energii pochłonie atmosfera i ziemia przy wybuchu 1 bomby atomowej?

Portret użytkownika mirand62

Atmosfera jest układem

Atmosfera jest układem zamknietym; 78% Azotu, 21% tlenu, 1 % innych gazów w tym CO2. Część atmosfery rozwleka sie w kosmosie i jest na bieżąco uzupełniana przez organizmy zywe. Jedynym wymiernym dowodem na efek cieplarniany jest zmiana skłądu atmosfery! A jakoś nikt z tych gardłujących o ociepleniu tego nie podaje. I tak burze, dokładnie wyładowania redukują ilość azotu z atmosfery do postaci przysfajalnej przez rośliny, CO2 niwelują rośliny zielone, plankton. Jka kolwiek zaburzona równowaga będzie skutkowała przyśpieszonym rozwojem roślin i ilością burz. To co się obecnie dzieje z atmosferą to nic innego jak efekt rozwoju w ostatnich 20 latach telefoni komórkowej, wifi, radiowego przesyłu internetu, itd. Po prostu fale radiowe nie mogą sie wygaszać wraz z odległością od nadajnika ponieważ nadjników wraz z rozowojem telefoniiprzybywa, a są to już miliardy sztuk w użyciu. Oczywiście dochodzi do tego wojsko i zbrojenia. Nasza atmosfera jest dokładnie podgrzewana przez fale radiowe o szerokim spektrum częstotliwości jak pokarm w mikrofalówce. I to jest przyczyna zmiany kierunku wiatrów, które widać od kilku lat, a ztym zmian klimatycznych. Jeszcze nie tak dawno upaly były wywołane przez wyże kontynentalne znad Rosji, dziś tego nie ma płynie do nas w każde lato tropikalne zwrotnikowe powietrze z południa. Po prostu naładawana atmosfera nad europą nie dopuszcza napływu mniej naładowanego powietrza znad kontynentu.

Portret użytkownika eska

Może niech przestaną  wycinać

Może niech przestaną  wycinać lasy i przeznaczać je na eko-paliwo dla elektrowni wg. swoich parnormalnych teorii, to przyroda sama wyreguluje skład CO2.  Jakby ktoś nie wiedział,  stężenie CO2 a atmosferze wynosi  0,03 % wag. i to jest właśnie to ichnie zagrożenie cieplarniane.

To są  idioci ale to oni mają  władzę.

 

Portret użytkownika Dr Piotr

Rozwijając ten genialny

Rozwijając ten genialny wniosek naukowy, niedługo usłyszymy, że najlepiej będzie wymordować w imię wlaki z globalnym ociepleniem, wszystkie mięsożerne zwierzaki...I jak tu mieć jakiekolwiek poważanie dla nauki w dzisiejszych czasach.

Strony

Skomentuj