Kotów z COVID-19 może być więcej, niż pierwotnie sądzili eksperci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego Huazhong w Chinach zbadali próbki krwi i rozmazów z błon śluzowych 102 kotów. Wyniki badań opublikowane w czasopiśmie Emerging Microbes.

 

Przeciwciała COVID-19 wykryto w piętnastu próbkach krwi. Jednocześnie jedenaście z nich zawierało białka neutralizujące, które skutecznie blokują infekcję. Wszystkie koty uzyskały wynik negatywny na COVID-19. Żaden z kotów nie wykazywał znanych objawów choroby i nie padł podczas obserwacji.

 

W badaniu wzięło udział 46 bezpańskich kotów, 3 zwierzęta ze schroniska, 41 kotów z hodowli i 15 kotów z rodzin, w których ktoś chorował na COVID-19.

 

Najwyższe poziomy przeciwciał zaobserwowano u kotów, których właściciele mieli COVID-19. Jednocześnie okazało się, że niektóre zwierzęta zaraziły się wirusem od innych kotów z grup zwierząt porzuconych lub mieszkających w hodowlach.

 

Autorzy badania podkreślają, że nie udało im się jeszcze udowodnić przynajmniej jednego przypadku przeniesienia wirusa z kota na człowieka. Niemniej jednak zachęcano właścicieli zwierząt domowych do zachowania ostrożności podczas komunikowania się ze zwierzętami domowymi, a jednocześnie do ograniczania ruchu zwierząt, a także ich kontaktu z innymi kotami, zarówno z tymi udomowionymi, jak i bezpańskimi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika amator pierogów ruskich

(S)talinn,ty tak na serio?

(S)talinn,ty tak na serio?

Jesteś czystym gnojodłubem.Wyciągasz z netu jakieś popaprane "newsy" i podajesz na tacy.

Wróć na "innemedium" bo robisz swąd.

A od kotów niech się od...pierdolą.

Portret użytkownika axell69

Tym razem kot dogonił 

Tym razem kot dogonił  Legendarnego _______ (tu wpisz sobie co chcesz)  i w sumie przegonił  jegomościa , zgodzimy  się  z tym  że nasza talinnowa  legendarna legenda  chce też   zostać  naukofcem  legendarnym ??   kto ZA łapka do góry a kto  jest przeciw to niech  spada .

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Odpier...ić!!! się od kotów

Odpier...ić!!! się od kotów (i innych zwierząt) wy chorzy na mózg popaprańcy z Sekty Covidowej!!!
Mało wam, zjeby, że już poniszczyliście naturalne więzy między ludźmi, to wy poryte urwie ścierwa jeszcze chcecie dobrać się do zwierzaków?!!!
PRECZ kryminaliści!!!

Portret użytkownika tornado

niezła prowokacja Polacy,

niezła prowokacja Polacy, pierw wyzywacie spokojnych ustatkowanych ludzi zjebami bez powodu w pracy (i w szkołach chyba też), a teraz próbujecie nazywać w ten sposób psycholi którzy widzą wszędzie wyimaginowaną chorobę. Przykre. Nie nazywajcie nas i ich tym samym wyzwiskiem proszę.

Portret użytkownika S

Tytuł: MASAKRA, SZOK I

Tytuł: MASAKRA, SZOK I NIEDOWIERZANIE! KOTÓW Z GRYPĄ-19 JEST WIĘCEJ NIŻ SIĘ SPODZIEWANO!
Artykuł: Wszystkie badane koty miały wynik testu NEGATYWNY. Żaden kot nie chorował. Nigdy nie stwierdzono zarażenia człowieka od kota.
No ja p.... ogarnijcie się czasami.

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj