Kosmiczny pojazd korporacji Virgin Galactic przeszedł z sukcesem kolejne testy

Kategorie: 

Źródło: Virgin Galactic

W poniedziałek, kolejny test przeszedł zdolny do podróży suborbitalnych, pojazd SpaceShipTwo , opracowany przez korporację Virgin Galactic. Podczas lotu inżynierowie przetestowali system, który powinien pomóc pojazdowi w przeprowadzaniu hamowania aerodynamicznego podczas lądowania.

Test był udany, więc następnym razem eksperci planują przetestowanie inny system wykorzystywany na pokładzie SpaceShipTwo. Przedstawiciele firmy Virgin Galactic twierdzą, że to już ósmy lot podczas którego wszystko odbywało się w normalnym trybie. Dotychczasowe rezultaty nazywane są zachęcającymi. 

 

Budowa statku kosmicznego SpaceShipTwo, który może być użyty w turystycznych lotach suborbitalnych, ocierających się o przestrzeń kosmiczną, nieco spowolniła po tym, gdy podczas jednego z testów samolot kosmiczny rozbił się na pustyni w południowej Kalifornii. Doszło do tego jesienią 2014 roku w trakcie kolejnego planowego oblotu. W skutek tego jeden pilot zginął w katastrofie, a drugi doznał poważnych obrażeń.

SpaceShipOne - źródło: Wikipedia

Od tego czasu inżynierowie dokonali koniecznych przeróbek i zbadano dokładnie wszystkie wykryte błędy popełnione w poprzednim projekcie. Nowy statek stał się dzięki temu znacznie bezpieczniejszy do poprzedniej wersji, dlatego zarząd Virgin Galactic dość optymistycznie podchodzi do planów jego komercyjnego wykorzystania.

 

Plan biznesowy zakłada w tym przypadku loty suborbitalne z możliwością odczuwania nieważkości. Cały przelot ma trwać kilka godzin i ze względu na cenę, jest przeznaczony przede wszystkim dla majętnych turystów, którzy chcą poczuć namiastkę tego co astronauci. Do tej pory bilety kupiło 700 osób, a cena jednego wynosi około 250 tysięcy dolarów.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika baca

virgin przeszedł testy no no

virgin przeszedł testy no no no... ciekawe czy żydokatolicki demon maryja przeszłaby testy na dziewictwo... być może gdyby "inżynierowie dokonali niezbędnych przeróbek..."

ten pojazd jest tak pokraczny że szkoda słów - wygląda jak pół widelec pół trimaran wiozący jakichś upalonych wioślarzy z arki noego... space shit one, masakra - nie wiem czy to tylko ja dostrzegam ale widzę że anglicy mają wrodzony talent do projektowania koszmarnych pojazdów...chcą chyba rodzinkę królewską wysłać do innej galaktyki... jest kajuta dla królowej, dla królewicza i dla lokaja... a kierowcy to chyba śpią w nogach Smile

 

Portret użytkownika jajestem

Bacy pewnie chodzi o te

Bacy pewnie chodzi o te bałwany które są co krok w każdym KOŚCIele a które czczą bałwochwalcy, i jeszcze o te KOŚCI które spoczywają w niemal każdym KOŚCIele, bo KOŚCIół KATOlicki, to tak naprawdę zawoalowany kult śmierci. Tak więc ciesz się, że Ciebie ksiądz nie zgwałcił, bo że opętany ( oszukany ) jesteś to całkiem pewne, tym KATOKULTEM demonicznym. Proponuję Tobie, zacząć bezpośrednio zwracać się do Stwórcy, bo pośrednicy będą Ciebie doić i fizycznie i psychicznie ;-D

Portret użytkownika Sonar One

Za przeproszeniem Panie Baca,

Za przeproszeniem Panie Baca, o czym pan wogóle mówi ? Jaki demon ?  I jak można oceniać pojazd gdy nie jest się nawet inżynierem kosmicznym. Chyba, że pan jest , ale z całym szacunkiem , po pańskiej wypowiedzi wątpię w to. 

Skomentuj