Kosmiczny naród Asgardia posiada już swojego pierwszego sztucznego satelitę

Kategorie: 

Źródło: asgardia.space

Pierwszy niezależny kosmiczny kraj, Asgardia, wzbogacił się o nowego satelitę. Jest to niewielkie pudełko ważące raptem kilka kilo i zawierające niezbyt pojemny dysk twardy, ale stanowi symboliczne rozpoczęcie projektu, którego celem jest stworzenie stacji kosmicznej, która będzie jednocześnie państwem funkcjonującym w kosmosie i niezależnym od krajów znajdujących się na ziemi.

 

Nazwa Asgardia wywodzi się z nordyckiej mitologii i określa właśnie niebiańskie miasto, w którym zamieszkiwali "bogowie". W założeniu Asgardia ma być czymś w rodzaju strefy bezcłowej. Według osób które są zaangażowane w ten projekt, Asgardia ma oferować niezależną platformę wymiany handlowej, wolną od ograniczeń praw typowych dla krajów lądowych.

Pierwszy satelita Asgardii  nazywa się oczywiście Asgardia-1 i został wystrzelony na orbitę okołoziemska na pokładzie rakiety ATK Antares.  Stało się to przy okazji transportu zaopatrzenia na międzynarodową stację kosmiczną realizowanego w ramach umowy z amerykańską agencją NASA.

Co prawda mikro-satelita wielkości niewielkiego pudełka nie jest czymś imponującym, ale pomysłodawcy założenia Asgardii są dumni z tego, że zaledwie 13 miesięcy po ich deklaracji powołania kosmicznego narodu,  udało im się wynieść w kosmos satelitę, który reprezentuje ich nowe terytorium. Rzeczywiście trzeba przyznać, że formalnie Asgardia rzeczywiście znalazła się w kosmosie zgodnie z zapowiedziami. Czas teraz na kolejny krok w celu realizacji tego śmiałego projektu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika NS69

Admin...czy to znowu

Admin...czy to znowu twórczość typu kopiuj wklej...z Interii, Onetu, czy móż Russia Today...Ostatnio po sprawdzeniu twojej pseudo twórczości odnośnie miasta państwa...okazało się że opublikowałeś stek bzdur...To co...sprawdzać...czy sam się przyznasz że to nie sprawdzone przez cebie informacje ?

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Oni nie takie rzeczy mają na

Oni nie takie rzeczy mają na orbicie. To ,co nam pokazują ,to prawie wszystko atrapy. Rządy posiadają już przywłaszczone statki kosmiczne ,tworzące flotę. Pamiętam że jakiś haker to ujawnił w 2002 roku. Usa posiadają podobno 11 takich statków ,inne kraje nie wiadomo. Tak czy siak rządy posiadają już technologię a floty kosmiczne to juz nie science fiction tylko prawda, o której ludzie nie mogą się dowiedzieć, bo nie leży to w woli elit.

Strony

Skomentuj