Kosmiczny jacht LightSail 2 przesłał na Ziemię pierwsze zdjęcia

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Niedawno wystrzelona sonda kosmiczna LightSail 2, która ma przetestować technologię innowacyjnego napędu w postaci żagla słonecznego,  przesłała na Ziemię pierwsze zdjęcia.  Wygląda na to, że w przeciwieństwie do  LightSail 1, wszystkie systemy działają prawidłowo i wkrótce może rozpocząć się eksperyment.

 

 

Jacht kosmiczny LightSail 2,  został opracowany przez fundację Planetary Society.  Wystrzelono go niedawno z pomocą rakiety nośnej SpaceX typu Falcon Heavy.  Już w zeszłym tygodniu pojazd był w stanie z powodzeniem  nawiązać połączenie z Ziemią, a teraz - w ramach testów przed testami żagla, przesłał pierwsze zdjęcia z zamontowanych na nim kamer.

Już wkrótce  rozpocznie się właściwa część misji i LightSail 2 rozwinie żagiel słoneczny. Jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu ciśnienia wiatru słonecznego. Połać żagla o powierzchni 32 metrów kwadratowych powinno wystarczyć do podniesienia jego orbitę. Według twórców, satelita pozostanie na orbicie przez około rok, po czym spali się w atmosferze ziemskiej.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika minoduesp

Pierwsze zdjęcia czego ? Bo

Pierwsze zdjęcia czego ? Bo na tym powyżej to gó*no widać .. Po za tym pomysł testowania "żagla" słonecznego na orbicie okołoziemskiej jest delikatnie mówiąc poroniony .. zważywszy na ilość pozostawionych tam śmieci ,które z pewnością zaraz po jego rozwinięciu zrobią z niego druszlak.

Portret użytkownika zbig67

Pisze się durszlak.....a żeby

Pisze się durszlak.....a żeby Ziemia wygladała jak na tym zdjęciu to by to musiało być conajmniej na wysokości dwa razy większej od średnicy Ziemi, czyli jakieś 25 tyś km......a tu dupa, satelity na orbicie od 100 do 400 km to nawet krzywizny nie wykażą.....

Strony

Skomentuj