Kosmici mogą zniszczyć całą ludzkość za pomocą prostego kodu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Scenariusze hipotetycznych ataków obcych są bardzo często obecne w hollywoodzkich filmach. Ogromne statki kosmiczne niszczące miasta i wywołujące chaos wśród ludzi tworzą zwykle prawdziwe wrażenie apokalipsy. Jednak, według naukowców, prawdopodobieństwo, że atak na Ziemię będzie podobny do tych przedstawianych w kultirze masowej, jest bardzo małe. Gdyby kosmici byli naprawdę wrogo nastawieni, ich sposób inwazji byłby zupełnie inny od tego, co pokazano w filmach.

Astrofizycy Michael Hippke i John G. Leach w jednym ze swoich artykułów naukowych wysunęli teorię, że atak obcych byłby znacznie skuteczniejszy i mniej kosztowny. Ich zdaniem Wszechświat jest bardzo duży, odległości są zbyt duże nawet na podróże z dużą prędkością, a budowanie gigantycznej floty statków kosmicznych jest wyjątkowo nieopłacalne. Dlatego obcy mogą zorganizować atak przy użyciu złośliwego kodu ukrytego w wiadomości wysłanej przez bezzałogową sondę kosmiczną.

 

Ten kod będzie zawierał niezwykle zaawansowaną sztuczną inteligencję, która natychmiast rozprzestrzeni się w Internecie i przeniknie do wszystkich sieci komputerowych na świecie. W efekcie atakowane będzie wszystko: sektor bankowy, sieci energetyczne, instalacje wojskowe itp.

Teoretycznie ludzkość może zapobiec takim atakom. Aby to zrobić wystarczy nie czytać wiadomości wysyłanych z kosmosu i traktować je jako kosmiczny spam. Michael Hippke twierdzi, że ludzie nie są w stanie z góry oszacować wszystkich zagrożeń związanych z ich czytaniem, więc jedynym sposobem, aby się zabezpieczyć, jest ich zniszczenie.

 

Jednak ci sami naukowcy twierdzą, że prawdopodobieństwo takiej inwazji jest nadal bardzo małe, a jeśli taka wiadomość zostanie odebrana, to należałoby rozważyć czy ją przeczytać, bo jeśli kosmici nie mają wrogich zamiarów, potencjalne korzyści mogą być ogromne. Nie dają jednak wskazówek jak to ustalić ponad wszelką wątpliwość.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika yokee

Ich systemy informatyczne

Ich systemy informatyczne musiałyby być kompatybilne z naszymi... Wirusy z windowsa nie działają na linuksie Smile Poza tym można taką wiadomosć odpalić na izolowanym środowisku... to znaczy na kompie odłączonym od internetu i innych urządzeń.

Portret użytkownika Misterny plan

Gdyby okazało się, że taka

Gdyby okazało się, że taka planeta jak nasza jest rzadkością i ktoś chciałby ją zająć to generalnie nie ma możliwości nie zamrożenia tutaj życia na setki, jak nie tysiące lat.
Hipotetyczna sytuacja:
Obcy obserwowali nas od dawna, dostrzegli wybuchy które siłą przypominały im wybuchy jądrowe. Postanowili więc przybyć i po prostu się tutaj osiedlić po nas. Ku zdziwieniu obcych ludzie wciąż żyją, ale ze względu na wykorzystane zasoby nie mają możliwości tak po prostu cofnąć całego planu i wrócić, więc postanowili wyjebać w największe skupiska światełek asteroidami i wejść zbrojnie kilka godzin po uderzeniu zaczynając z miejsc uderzenia. Skończyłoby się na masakrze atomowej a kosmici zapewne w odwecie wyjebali by w nasz ocean jakiś większy kamień i koniec. Wszystkie elektrownie atomowe jakie istnieją wystarczyłyby aby życie zamarło na wieki.
Dlatego nas nie zaatakują.
Bo jesteśmy zbyt zaawansowani żeby atak się powiódł.
Plus zdaje się, że należymy do obszaru w galaktyce który można nazwać wielką pustką więc stąd do wszędzie zawsze będzie daleko i ciężko nas dostrzec.

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

Zamiast czytać gówno w necie

Zamiast czytać gówno w necie a potem zasrywać tym gównem ZnZ ,trzeba odpowiedzieć sobie na jedno bardzo proste pytanie:
Po co kosmici mieli by nas atakować?
Jak ja bym przeczytał na ich miejscu ten artykuł to bym stwierdził że Ziemianie są tak upośledzeni , że wystarczy tu zrzucić małpę i mrówkojada zeby podbić tę planetę...

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika moon fake

Admin nie potrafi wyciągać

Admin nie potrafi wyciągać wniosków i powtarza dyrdymały nałókowe. Kosmici ...gdyby chcieli nas zniszczyć to już dawno by to zrobili albo nawet byśmy się nie pojawili bo jesteśmy zamierzoną krzyżówką przeznaczoną do pracy a to co my nazywamy myśleniem jest w standardach intergalaktycznych ledwo podróbą/ wypociną/ imitacją myślenia. Szczególnie to myślenie za pieniądze/ srebrniki które nazywa się myśleniem wielce naukowem. Heh..

Portret użytkownika Quark

Przypisywanie swoich

Przypisywanie swoich (ludzkich) prymitywnych przywar obcym gatunkom jest wyrazem skrajnej niedojrzałości i ograniczenia umysłowego , które niestety wciąż jest "wizytówką" pospólstwa zwanego (na wyrost) ludzkością . Dlatego wszystko dalej pozostanie po staremu do odwołania .

Portret użytkownika Rumcajs

kosmici nie zaatakują, bo

kosmici nie zaatakują, bo pilnują instalacji gdzie przetrzymywana jest broń atomowa - oni doskonale wiedzą że wolą większości ludzi na ziemi jest to żeby był spokój i żadnych wojen i biorą to pod uwagę - dodatkowo nie pozwolą na zniszczenie matki ziemi bo nie należy ona tylko do ludzi ale do wszystkich żyjących stworzeń na ziemi - łącznie z roślinami. 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj