Kosmici mogą komunikować się za pomocą światła gwiazd

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Migotanie gwiazd, może być formą komunikacji ze strony kosmitów. Taką, tezę, wygłosił niedawno fizyk kwantowy z Imperial College London. Naukowiec uważa, że ​​kosmici wykorzystują fotony z różnych gwiazd, aby przekazywać sobie wiadomości. Badacz argumentuje, że jest to idealny sposób komunikacji, ponieważ przypadkowy obserwator, uzna to za przypadkowe mrugnięcie.


W niedawno opublikowanym pre-princie badania, fizyk kwantowy Terry Rudolph, stwierdził, że  kosmici mogą wysyłać sobie wiadomości poprzez splątanie fotonów w poszczególnych gwiazdach. Ta metoda, zmieniałaby światło emitowane przez jedną gwiazdę, zakłócając działanie innej. Odbiorca mógłby następnie „odczytać” swoją wiadomość, obserwując drugą gwiazdę za pomocą optyki liniowej.

Rudolph uważa, że ​​ta metoda będzie szczególnie atrakcyjna dla gatunków, które nie chcą zostać odkryte przez inne cywilizacje. Odróżnienie takiego sygnału od konwencjonalnych sygnatur termicznych, byłoby prawie niemożliwe. Zgodnie ze słowami badacza:

„Kiedy patrzymy na gwiazdy i widzimy tylko promieniowanie cieplne, zwykle dochodzimy do wniosku, że wszechświat jest pusty. Być może z powodu korelacji tego promieniowania, wszechświat jest w rzeczywistości skąpany w obcej paplaninie i innych formach rozproszonego przetwarzania informacji kwantowej.”

Podsumowując, uważa, że ​​ludzie jako gatunek nie stworzyli jeszcze własnej międzygwiezdnej sieci komunikacyjnej. Naukowiec sugeruje, że kimkolwiek byliby ci potencjalni obcy, po prostu wyewoluowali inaczej i wykorzystują wykorzystać fizykę kwantową w nieznany dla nas sposób. To nowe badanie, otwiera kolejne drogi do komunikacji z takimi zagadkowymi cywilizacjami.

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sorry ale żesz kurcza twarz

Sorry ale żesz kurcza twarz że jeszcze nawiążę do tematu. Znowu nie do końca pomyslałem.Może chodzić o przekaz mądrzejszych kosmitów do głupszych i oni sobie tak tym gwiezdnym światłem mrygają i mrygają i czekają tysiące lat a jeszce więcej na wiadomość zwrotną a odwrotną i bezwartościową od zamierzonej ? No to sobie pogadali nieprawdaż gdyż prawdasz ?

Portret użytkownika Kwazar

Mając do dyspozycji

Mając do dyspozycji rzeczywistość fizyki kwantowej (ta udowodniona zapewnia, nas że kwanty komunikują się natychmiast ze sobą bez względu na odległość i czas) Nie rozumiem, po co kosmitom światło gwiazd żeby pogadać ? 

Portret użytkownika Quark

Trzeba być naprawdę

Trzeba być naprawdę "myślicielem" piątej wody po kisielu , żeby na tak idiotyczny pomysł wpaść . Ktoś kto potrafił odnaleźć i porozumieć się z inną , sąsiednią cywilizacją miałby używać gwiazdowego "semafora" do wysyłania znaków świetlnych ? Czy on naprawdę uważa , że "prościej" jest sterować zachowaniem gwiazdy niż przesyłać wiadomości bezpośrednio to odbiorcy ? I co , mieliby się komunikować za pomocą alfabetu Morse'a ? . Ale najciekawsze jest to "odkrywcze" zdanie : 

Podsumowując , uważa , że ludzie jako gatunek nie stworzyli jeszcze własnej miedzygwiezdnej sieci komunikacyjnej. 

Skąd on jest ? , że ma "czelność" tak uważać ... Tak się właśnie kończy "podnoszenie poziomu wykształcenia" - przez pozwalanie tłumokom na zdobycie promocji do kolejnej klasy , zamiast pokazać takiemu drzwi ! 

Portret użytkownika Nikon-P900 i gwiazdy

Matisie drogi, skoro piszesz

Matisie drogi, skoro piszesz o migotaniu "gwiazd" to dla czego nie zapodałes do arta prawdziwych zdjęć albo filmów jakie są dostępne w necie za darmo. Zamiast tego dałes kiepskie grafy CGI. Wklejam link aby każdy mógł zobaczyć, a jak jakis quark jest nie zadowolony to niech nie pije bronka tylko uskłada na dobry zoom optyczny i sam zobaczy. Każdy to może sprawdzić i to jest zobrazowane za pomocą optyki a nie cgi. No i co z tego wynika ano widać że to nie są obiekty solid ale jakieś jakby migoczące pół przezroczyste wirujące objekty energetyczne a nie  jak to wmawiają naukofcy masywne solidne roztopione skały świecące za pomocą ognia.

Zobacz sam, to nie jest CGI to jest na prawdę:

https://www.youtube.com/watch?v=nr6g7Pe92C4

https://www.youtube.com/watch?v=D_om5xtAThU

https://www.youtube.com/watch?v=ku-1ItdUW-E

https://www.youtube.com/watch?v=QJAzLB5GDdU

 

Ciekawe jak by to wytłumaczył nadworny wyjaśniacz nasa czyli scifun, musiał by coś kurna pogłówkować, wcześniej takie aparaty były niedostępne dla zjadaczy chleba więc łatwo było ludzi zrobić w h.....a. Proszę państwa a co napisze nadworny naukowiec z.n.z quark ? pewnie że to złudzenie optyczne i że widać coś innego :)))))))

Miłego dzionka panowie i panie oczywiście serdecznie zapraszamy na loterię można wygrać hulajnogę, samochód, macdonaldsa , udar albo zgon.

Portret użytkownika Naukowiec

Gamonie ponieżej chyba nie

Gamonie ponieżej chyba nie rozumieją jak działa splątanie kwantowe. Nie chodzi o obserwację gwiazdy odległej o tysiące lat świetlnych, tylko o "splątanie" takich gwiazd i obserwację tej bliższej rozmówcy.
A inna sprawa, że artykuł jest kiepsko napisany i trzeba się domyślić, że o to chodzi. Ale to normalka tutaj - nie wiem, czy piszecie żeby pisać i sami nie rozumiecie o czym, czy tak bardzo nie potraficie przekazywać informacji.

Portret użytkownika emel

Warto zauważyć, że choć w

Warto zauważyć, że choć w tytule pracy jest wspomniana komunikacja pomiędzy obcymi, zaawansowanymi technicznie, cywilizacjami, nie jest to przedmiotem tych badań. Artykuł dotyczy konkretnych problemów z zakresu kwantowej informatyki i generowania splątanych par fotonów. Ponieważ autorzy zauważyli że mogłoby to umożliwiać sekretną międzygwiezdną komunikację, praca otrzymała taki, nieco żartobliwy, tytuł. Tutaj cytat z abstraktu:

 The speculation in the title arises from the further observation that the natural way for a circumspect civilization to hide their photonic entanglement distribution is to use the thermal light already being emitted from the various stars they visit.

Zabawne jest to, że takie portale jak ten, wzięły to za poważne badania nad komunikacją międzygwiezdną obcych cywilizacji i w ten sposób prezentują to swoim czytelnikom nie wspominając o tym, czego naprawjdę dotyczą badania. A czytelnicy w efekcie dyskutują nie o przedmiocie tych badań, tylko o fantazjach szanownego redaktora. Przy okazji dodając każdy coś od siebie do tego tematu.

Z drugiej strony w pełni rozumiem redaktora: pojawiła się praca naukowa o chwytliwym tytule, więc można to wykorzystać udając przed czytelnikami, że redaktor pisze o "nauce". Szkoda, że zupełnie ignorująć treść pracy naukowej i jednocześnie ośmieszając te badania.

Portret użytkownika Miro

Przeciez cały ten kosmos to

Przeciez cały ten kosmos to ściema.
Kosmici to demony. Potrafią przyjmować biologiczne ciała jak i ludzkie.
Statki kosmiczne wylatują z wnętrza ziemi, często z wulkanów.
Nowy humanizm daje ludziom nadzieję na eksplorację wszechświata a tak naprawdę jesteśmy uwięzieni tutaj na. Ziemi.
Tylko jakby prawda wyszłana jaw to by ludzie zwariowali.

Portret użytkownika SrebrnyLis

Widzę, że większość

Widzę, że większość komentujących nie skumała o co chodzi i nawet nie sprawdziła co to jest (przynajmniej w teorii) splątanie kwantowe np. fotonów...masakra
Teoretycznie splątane fotony mogą się znajdować dowolnie daleko od siebie i w momencie zmiany jednego drugi reaguje natychmiast czyli komunikacja nie wymaga czekania.
Zanim skomentujecie przeczytajcie ze zrozumieniem i pomyślcie trochę.

Strony

Skomentuj