Kościół odwoła się od orzeczenia sądu nakazującego wypłacić milion zł ofierze księdza pedofila

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Polski Kościół Katolicki ogłosił, że planuje zwrócić się do Sądu Najwyższego z wnioskiem o unieważnienie orzeczenia, nakazującego wypłacić milion złotych zadośćuczynienia dla ofiary księdza pedofila.

Kościół Katolicki na całym świecie zmaga się z wieloma skandalami, związanymi z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich przez duchownych. W wielu krajach, w tym również w Polsce, afery powodują znaczny spadek społecznego zaufania do instytucji Kościoła.

 

Warto przypomnieć, że w styczniu bieżącego roku sąd nakazał wypłacenie odszkodowania kobiecie, która w wieku 13 lat padła ofiarą molestowania przez księdza. We wtorek sąd apelacyjny w Poznaniu podtrzymał wcześniejszy wyrok, uznając, że Kościół ponosi pełną odpowiedziałność za zbrodnie swojego kapłana, który w 2010 roku został skazany na 4 lata więzienia. 

 

Kościół zapowiedział odwołanie się od tej decyzji do Sądu Najwyższego, lecz aktywiści sugerują, że problemy polskiego duchowieństwa dopiero się zaczynają. Niewykluczone, że pierwsze w historii naszego kraju orzeczenie, skazujące Kościół za zbrodnie popełnione przez jednego z kapłanów, może skłonić inne ofiary do wstąpienia na drogę sądową.

Reputacji polskiego Kościoła Katolickiego nie poprawi również z pewnością, bijący kinowe rekordy film Kler, w którym przedstawiono nasze duchowieństwo w bardzo nieprzyjaznym świetle.

 

Jedynym pocieszeniem dla Kościoła może być fakt, że pomimo spadającej frekwencji na niedzielnych mszach, Polska nadal pozostaje jednym z najbardziej religijnych krajów Europy. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez księży (więc być może należy do nich podchodzić z dystansem) prawie 85% społeczeństwa stanowią katolicy, a 37% z nich regularnie uczestniczy w niedzielnych nabożeństwach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.



Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Temat ważki, bo beznadziejny.

Temat ważki, bo beznadziejny. Religia w Polsce jest motorem debilizmu społecznego Opiera się na wydumkach żydowskich rabinów,  w tym zakłamańcu zwanym Biblią żydowską, ( Stary testament) Torą zostało podane. Owa Biblia powstawała równolegle z rozwojem Państwa Kościelnego, które doprowadziło do upadku Cesarstwo Rzymskie. Uzupełniana wybieranymi skrupulatnie bohomazami "proroków" Nawet ci durni cesarze dali sie tym parchom zmanipulowac jakimś z dupy wyjętym jezusem i jego matką ladacznicą szatańską maryją. Teraz mamy co mamy. Tabuny bezmyślnych, z galaretowatymi mózgami wiernych kłamstwu i zakłamanych jak owe pismo durniów. A zaczęło się od tych  papiurusów pisanych przez żydowskich nomadów, co wydłubywali kamienne tablice summerów i przepisywali je na swoje. Działo się to 1000 lat po Potopie, kiedy te pustynne parchy najechały kwitnącą już ocalałą cywilizację Summerów i ją zrujnowały, tak jak dzisiaj rujnują naszą.

Portret użytkownika Enrique

Prawdopodobnie ten pies który

Prawdopodobnie ten pies który cię pogryzł był chory więc idź do lekarza a przynajmniej zapisz się w kolejce, już to powinno ci pomóc. Bo to zawsze jakaś nadzieja . . .  a innej to już dla ciebie nie ma.

Sorry za szczerość. Pewno cię boli.

Portret użytkownika Arya

Jest w tym sporo prawdy co

Jest w tym sporo prawdy co piszesz, ale pewne daty mogą się nie zgadzać. Potop prawdopodobnie miał miejsce około 13 tysięcy lat temu. Według Platona w tym casie przestała istnieć Atlantyda, a według niektórych przekazów słowiańskich w tym samym czasie z Ziemią zderył się księzyc o nawie Fatta. 

Co do Biblii to bardziej bym negował Nowy Testament niż Stary. ST to kronika wydarzeń tego co sie działo na Ziemi w tamtych czasach. To, że Żydzi na jego podstawie utworzyli sobie swoją religie to już inna rzecz-to sie stało później, gdy te księgi już były w dużej mierze spisane. Reszta to może być manipulacja. W celu zwiększenia manipulacji napisane zostały księgi Nowego Testamentu. Ktoś po prostu miał sprytny plan na zawładnięcie ludzkością i trzeba przyznać, że mu sie to udało, bo efekty widać po czasy obecne. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, nie ma na to dowodów.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To nie tak. Odnajdywane

To nie tak. Odnajdywane papirusy, które utworzyły biblie, były przepisywane przez semickich nomadów od Summerów i nie tylko, którzy wniknęli w mezopotamską kulturę, rozkwitającą 1000 lat po Potopie. Potop miał miejsce ok. 6000 lat temu i to wtedy własnie dryfujący Księzyc - jądro planety nibiru, po kolizji z palnetą Tiamand został przechwycony przez grawitację Ziemi. Po Tiamand pozostały perseidy i Venus( wewnętrzne słońce) a po Nibiru Księżyc( wewnętrzne słońce) i Taurydy, lub Geminidy oraz pierścienie Saturna. Pozostałości cywilizacji, które się uratowały, w zależności od przygotowania do katastrofy wytworzyły centra cywilizacyjne, uległy zmianie genoptypu, poprzez mutację do nowych warunków środowiskowych, lub uległy deformacji genetycznej do neandertalczyków, czy wręcz do małp... Przed Potopem nie było małp, co dokumentują najstrasze freski w piramidach egipsklich, których wiek sięga wcześniej niż 5000 lat.

Zmiany genotypowe zachodzą już od 2-go pokolenia, więc wszystko się zgadza.... Smile 1000 lat po potopie to by się zgadzało, jeśli chodzi o rozwój Summerow, czy Etrusków... Wtedy byli potęgą, dokąd owe semickie przyszłe żydostwo ich nie spasożydowało... Władcy ówczesnego świata byli "bogami", a więc to byli ci, którzy zoraganizowali przetrwanie i odrodzili cywilizację.

 Czy dzisiaj to samo żydostwo nie dąży do unicetwienia naszej cywilizacji? A to zaledwie również od 1500 lat...

Portret użytkownika Arya

AMR dlatego generalnie się z

AMR dlatego generalnie się z Tobą zgadzam. Natomiast różne źródła podają różne daty potopu. To, że potop był 6000 lat temu jest chyba oparte o źródło hebrajskie, bo mezopotamskich nie ma, a jeśli są, to i tak zostały przeinaczone wiadomo przez kogo. Po prostu pewnemu narodowi muszą się daty zgadzać, a jesli sie nie zgadzają, to trzeba trochę naciągnąć historię. A jak było naprawdę tego sie chyba nigdy nie dowiemy.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

jeżeli hebrajskie to ani

jeżeli hebrajskie to ani chybi wzięte z mezopotamskich. Należy zauważyć, że obecnie pozostałości pisane Summerów są w stanie szczątkowym tak, że i data zaistnienia katastrofy może już dzisiaj być z tych żródeł nie do odczytania.. Zresztą nie mam tych informacji z jakichgkolwiek źródeł, to tylko kalkulacje na podstawie znanych mi zdarzeń, których przybliżone daty się pokrywają. Tak naprawdę nie mamy pojęcia o prawdziwej historii naszej cywilizacji już 1500 lat temu...

Portret użytkownika Arya

Chodzi mi o to, że nie ma

Chodzi mi o to, że nie ma źródeł czysto sumeryjskich. To co uznajemy za takowe, to i tak przeszło przez hebrajskie ręce. A to, że te hebrajskie pochodzą od sumeryjskich to prawda, ale o tym się głośno nie mówi. Nawet tu widać, że pewne rzeczy chcą przed nami zataić. Oczywiście dla osób szukających prawdy nie stanowi problemu by się pokapować co i jak, ale większość jest zbyt tępa by nawet pomyśleć o samodzielnym myśleniu, a co dopiero o dotarciu do prawdy. Zresztą widzimy to na każdym kroku. 

I jeszcze jedna sprawa. To nie chodzi o to, że szukający zawsze dotrą do tych samych źródeł, czy będą mieć takie same wnioski. Moje wnioski są trochę inne niż twoje, ale widać że szukamy samodzielnie prawdy i pomimo drobnych róznic to generalnie sie zgadzamy. Ci którzy wierzą mainstreamowym źródłom są z góry skazani na manipulacje....

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika еuklidеs

Jaracie się sprawą kościoła,

Jaracie się sprawą kościoła, a mamy tak naprawdę podwójne standardy, gdzie anarchista nie ma prawa uzyskać odszkodowania za zbrodnie popełnione przez państwo. Anarchista nie może opuścić struktur państwa, które wcieliło go siłą. Wypisano papierek zwany aktem urodzenia i od tej pory człowiek staje się niewolnikiem - własnością państwa. Chory system, chore społeczeństwo, chorzy ludzie.

Portret użytkownika Medium

W Rosji byli tacy począwszy

W Rosji byli tacy począwszy od czasów Piotra I, którzy uciekali przed państwem i systemem na Syberię. Trzeba było jednak umieć przeżyć samodzielnie.

Co stoi na przeszkodzie, byś Ty sam zastosował taką ucieczkę? Zniknąłbyś gdzieś wśród lasów, gdzie orbitalne patrzałki Cię nie wypatrzą.
 

Strony

Skomentuj