Kościół mormonów zgromadził 100 miliardów dolarów na „drugie nadejście Chrystusa”

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Jeden z pracowników firmy zarządzanej przez mormonów ujawnił ogromny majątek, który został zgromadzony przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Według donosu, mormoni uzbierali 100 miliardów dolarów z pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na cele charytatywne.

 

Wielomiliardowe oszustwo podatkowe zostało ujawnione przez Davida Nielsena, jednego z menadżerów firmy Ensign Peak Advisors, która jest zarządzana przez mormonów i kontroluje zasoby finansowe oraz inwestycje. Nielsen złożył doniesienie do IRS – amerykańskiego fiskusa.

 

Kościół mormonów gromadził datki od wiernych, które docelowo miały zostać przeznaczone na cele charytatywne, co pozwala uniknąć płacenia podatków. Jednak zgodnie z doniesieniem, mormoni wykorzystywali te pieniądze dla własnych interesów i inwestycji przynoszących zyski. Według Davida Nielsena, dyrektor Ensign Peak Advisors, Roger Clarke, mówił, że pieniądze są przechowywane na „drugie nadejście Chrystusa”.

 

Co więcej, Kościół mormonów podobno „zarabia” 7 miliardów dolarów rocznie z tytuły dziesięciny, którą wpłacają wierni. Z tej kwoty, 6 miliardów dolarów przeznaczane jest na działalność Kościoła, natomiast pozostały miliard trafia do Ensign Peak Advisors. Z wewnętrznych dokumentów księgowych wynika, że wartość tej firmy wzrosła z 12 miliardów dolarów w 1997 roku do około 100 miliardów dolarów obecnie.

 

Działalność finansowa Kościoła mormonów jest objęta wielką tajemnicą. Od 1959 roku, Kościół ani razu nie złożył zeznania finansowego, ponieważ nie ma takiego obowiązku. Mormoni utrzymują, że płacą wszystkie podatki od działalności przynoszących zyski, ale jeśli faktycznie mamy tu do czynienia z przestępstwem podatkowym, Kościół będzie winny państwu miliardy dolarów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Illuminat13

Tak sie zastanawiam na ile

Tak sie zastanawiam na ile wyruchalo polakow panstwo watykan[konkordat] miliardow pln  A owsik zbiera na szpitale jeszcze Jest to zenujace placa duze podatki i nie ma z czego na sprzet szpitalny Pensja kardynala 60 tys pln miesiecznie biskupa  30 plus kierowca Religie duzo kosztuja w islamie jest podobnie tylko ze tam kaplani rzadza panstwem bezposrednio

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Trollino

PLACKI ZIEMNIACZANE:

PLACKI ZIEMNIACZANE:

ziemniaki 1 kg
cebula biała 2 szt.
czosnek 2 ząbki (opcjonalnie)
jajka 2 szt.
mąka pszenna 2 - 3 łyżki
śmietana 1 łyżka (opcjonalnie)

Obrane ziemniaki i cebulę ścieramy na tarce o drobnych oczkach, wylewamy masę na sitko ustawione na naczyniu i delikatnie odciskamy. Ziemniaki mieszamy z jajkami i mąką oraz dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek (opcjonalnie). Z naczynia, nad którym odcedzaliśmy ziemniaki z nadmiaru wody, odlewamy delikatnie sok zostawiając na dnie skrobię ziemniaczaną. Skrobię dodajemy do masy wraz 1 łyżką śmietany, doprawiamy solą oraz pieprzem i smażymy z obu stron na złoty kolor. Gotowe placki podajemy z gęstą śmietaną lub jogurtem naturalnym.

Portret użytkownika euklides

Mam w du.. mormonów, ale

Mam w du.. mormonów, ale prawda jest taka, że to państwo okradło społeczność mormonów. Skoro ustalili sobie takie zasady między sobą, że zbierają sobie dziesięcinę to nic nikomu do tego, dopóki mormoni nie zmuszają nikogo do uczestnictwa w swoich strukturach. Paranoją jest to, że w dzisiejszym świecie uzyskiwanie zysków uchodzi za coś złego... Jak można kogoś oskarżać o to, że użył swoich pieniędzy do osiągnięcia zysków i widzieć w tym coś złego???!

W normalnym świecie to ten cały Nielsen powinien trafić do paki za współudział z państwem w czynnej napaści i kradzieży.

Proponuję zrobić mały eksperyment myślowy. W miejsce "państwo" wstawić np. korporację TESCO, a w miejsce mormonów Pana Józka. Wtedy wydźwięk tego artykuły będzie taki:

Jeden z pracowników firmy zarządzanej przez Pana Józka ujawnił wielki majątek zgromadzony przez niego. Według donosu Pan Józek uzbierał 100 miliardów dolarów, które miał przeznaczyć na cele charytatywne. Korporacja TESCO zabrania takich praktyk. Pan Józek dokonał oszustwa nie oddając korporacji TESCO zgromadzonych środków. Co gorsza Pan Józek wykorzystał swoje pieniądze do osiągnięcia zysków na co nie zezwala korporacja TESCO. Oszczędności Pana Józka powinny być jawn, Pan Józek powienien informować korporację TESCO na co zbiera środki i rozliczać się z osiąganych zysków w punkcie informacyjnym poprzez oddawanie części swojego majątku korporacji. Wielu osobom nie podoba się to co zrobił Pan Józek, tzn że uzbierał pieniądze i nie oddał ich korporacji.

Portret użytkownika Illuminat13

Moroni bywa czasem nazywany

Moroni bywa czasem nazywany „Aniołem Moronim”. Mormoni aniołem określają osobę, która już żyła na Ziemi (i zmartwychwstała) lub dopiero w przyszłości będzie żyła jako człowiek. Jest to inne pojęcie niż w kulturze chrześcijańskiej, dlatego częściej i poprawniej nazywa się go po prostu Niebiańskim Wysłannikiem.   Tych demonow w sektach chrzescijanskich jest bardzo duzo nie tylko w katolicyzmie krolowa niebios czarna madonna ale takze u mormonow branhamow i innych sektach jest ich chyba 143 podszywajacych sie pod YHWH

 

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika Zenek ;)

jak się CZŁOWIEK podszywa pod

jak się CZŁOWIEK podszywa pod URZĄDZENIE czyli YHWH ?

 

i co z czczeniem DEMONICZNEJ TRÓJCY WSZECHPEDALSKIEJ znanej pod wspólnym mianem maschiach (IHS),

 

to "miłe bogu" czy "takie zasługujące na SPOPIELENIE" jak w przypadku poprzedniej jerozolimy zwanej SODOMĄ w bibli ?

Strony

Skomentuj