Korzystanie z elektrowni jądrowych zmniejszy emisję gazów cieplarnianych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jedni z najlepszych klimatologów na świecie stwierdzili w otwartym liście do wiodących organizacji zajmujących się ochroną środowiska, że elektrownie jądrowe będą konieczne aby zmniejszyć emisję paliw kopalnianych. Zdaniem naukowców, korzystanie z energii wiatrowej oraz słonecznej nie wystarczy w walce z globalnym ociepleniem.

 

List został napisany przez czterech najlepszych naukowców. Są nimi James Hansen z Columbia University Earth Institute, dawniej pracownik NASA; Ken Caldeira z Carnegie Institution’s Department of Global Ecology, Kerry Emanuel, profesor nauk atmosferycznych w Massachusetts Institute of Technology (MIT) oraz Tom Wigley z American Association for the Advancement of Science (AAAS). W piśmie stwierdzono, że globalne temperatury oraz emisja CO2 rośnie szybciej niż kiedykolwiek a rządy światowe muszą skupić się na energetyce jądrowej. Ponadto, klimatolodzy wzywają adwokatów aby wspierali rozwój tego typu elektrownii, co pozwoli na ograniczenie emisji szkodliwych gazów.

 

Choć wymienione wyżej osoby uważają, że do walki z globalnym ociepleniem, topnieniem lodowców oraz wzrostem poziomu mórz konieczne jest korzystanie z elektrownii jądrowej, ich przeciwnicy przypominają o dawniejszych katastrofach w Three Mile Island i w Czarnobylu oraz obecnej w Fukushimie. Klimatolodzy po prostu uważają, że trzeba działać natychmiast ponieważ czas ucieka. Z tego samego powodu naciska się również na działania geoinżynieryjne na masową skalę.

 

Co do samych działań ludzie są podzieleni. Według artykułu opublikowanego w dzienniku Guardian, ekolodzy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie globalne ocieplenie, jednak większość z nich zdecydowanie stoi w opozycji do energii jądrowej. Klimatolodzy stwierdzili w liście, że korzystanie z samej energii odnawialnej jest nierealne. Ich zdaniem nadszedł już czas aby wdrażać systemy energetyki jądrowej.

 

 

Źródło: http://www.redorbit.com/news/science/1112992789/global-warming-nuclear-power-urged-by-experts-110413/

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika biatel

Gaz, ropa = uzależnienie. A

Gaz, ropa = uzależnienie. A uran? Jak informuje pan przewodnik z nieczynnej kopalni uranu w Kletnie - uranu tam wydobytego przez tłum poborowych starczyło na jedną radziecką bombkę. Więc pewnie jednak z importu. Zakładu wytwarzania paliwa nie planujemy, więc jednak gotowe elementy paliwowe. I tu mamy jak wtyczki do ładowania smartfonów - elementy paliwowe od jednego producenta nie pasują do cudzych reaktorów. Do tego stopnia nie pasują, że Słowacja już 6 transportów z Rosji nad naszymi głowami przewiozła od rozpoczęcia wojny, by zrobić jakiś zapas na 2 lata, bo jak się wojna przedłuży to może się uda gdzieś na świecie zamówić jakiś zamiennik... No i wypalone paliwo - syf i surowiec jednocześnie. Ale przecież nie planujemy zakładu przerobu tego w Polsce. Więc tylko eksport. Słowem wolnośc i niezależność.

Portret użytkownika ARTUR

Nie ma czegoś takiego jak

Nie ma czegoś takiego jak przepełnienie ropą , zakręca się po prostu kurek na głowicy szybu i się czeka na wzrost ceny . Ropa i inne surowce na razie nie pójdą z Rosji gdyż zachód nie posiada rubli ani złota i jest biedny jak jego obywatele , nie posiadają żadnych własnych surowców czy też nawet jedzenia , mają za to dużo bezwartościowych akcji , obligacji , papieru dolarowego i papieru euro , różnych specjalistów od gier komputerowych , sędziów , komorników , i wszelkiej maści zupelnie niepotrzebnych urzędników a tym raczej za towar nie zapłacą .

Portret użytkownika Alvinos

No geniusz, czysty i żywy

No geniusz, czysty i żywy geniusz - nauczaj Nas maluczkich, boś Ty oświecony jest (ruskim przyrządem do świecenia w dupie na pewno). 

Tobie już zakręcili, ale dostawę mózgu.

Podczas COVID'u ceny były ujemne, bo pompować trzeba, odbioru od konsumentów nie było, a gdzieś to trzeba przechowywać.... 

Rubel chwilowo rośnie, bo do czwartku ma się rozwiązać temat zakupów ropy za ruble.
Oczywiście to wielka ściema ruska jest, bo  G7 już się wypowiedziała i wedle kontraktów płatność jest w Euro a nie Rubelkach-Kopiejkach (gównianej walucie kacapskiego kraju onucami śmierdzącego).

Ruskie to jednak hipokryci są, plują na zachód ale w duchu marzą żeby żyć na tym wg nich zgniłym Zachodzie.

Jak wszyscy dobrze wiemy, dzieci ruskich polityków czy oligarchów, mieszkają na Zachodzie, bo jak mają wybór to uciekają z tego osranego kacapskiego kraju śmierdzącego onucami zwanego dla niepoznaki Rosją.

 

 

 

 

Portret użytkownika ARTUR

To jest zawsze koronny

To jest zawsze koronny argument dla przeciwników Rosji " dzieci polityków i oligarchów mieszkają na zachodzie bo w Rosji jest tak żle " . To zawsze świadczy o poziomie umysłowym piszącego bo nie słyszałem o tych dzieciach , może z małymi wyjątkami , aby sprzeciwiali się rodzicom . Należy się zawsze zastanowić dlaczego i po co te dzieci tam mieszkają :) 

Portret użytkownika euklide⁣s

Jakiego bankructwa?

Jakiego bankructwa? Zbankrutować to może zadłużony bantustan typu Polin, gdzie klasa polityczna nie bardzo rozumie jak unkcjonuje świat. Trwała kompromitacja to to co sobą reprezentujecie poliniaki... o przekierowanie ruskiego gazu się nie martw, raczej zastanów się debilu z czego utrzyma się taki kraj jak Polska jeśli całkowicie rozj...cie gospodarkę swoją wybitną głupotą.

Portret użytkownika Alvinos

To powiedz, i pokaż jak i

To powiedz, i pokaż jak i gdzie przekierują - chuja mają, a nie alternatywne rynki - Chiny i Indie biorą tyle co dwa motyle, a poza tym rurociągów tam nie ma...

Istotne przy tym wszystkim jest to, że Rosjanie po części zrekompensują sobie ewentualne straty na rynku europejskim, dzięki gazociągowi Siła Syberii (ma być ukończony w grudniu 2019 roku). Jednak Siła Syberii ma osiągnąć pełną przepustowość dopiero około 2025 roku.

Należy też pamiętać, że gaz płynący tym rurociągiem do Chin, będzie pochodził z innych złóż, niż te, które zaopatrują Europę. Innymi słowy, dla jamalskiego gazu, Rosjanie nadal nie mają alternatywnego odbiorcy.

Z punktu widzenia Moskwy, istnieje spore zagrożenie, iż od 2022 roku europejski, gazowy rynek zbytu może nie być już tak chłonny jak dotychczas. Jeśli Niemcy ograniczą import rosyjskiego gazu (dzięki m.in. terminalowi LNG), a Wielka Brytania, Ukraina i Polska zrezygnują z odbioru tegoż surowca, to straty budżetowe w Rosji mogą okazać się bardzo bolesne.

Zwłaszcza, gdy za pośrednictwem Polski, norweski i amerykański gaz będzie płynąć do innych państw Europy środkowo-wschodniej. W tym do Ukrainy (w tym celu planowana jest rozbudowa infrastruktury). Strat tych Rosjanie nie zrekompensują sprzedażą do Chin, z uwagi na fakt, iż te będą importować surowiec z zupełnie innego złoża. Ponadto pełna przepustowość Siły Syberii zostanie osiągnięta dopiero 3 lata po 2022 roku i pozwoli na tranzyt 38 mld m³ gazu rocznie. Tymczasem cały europejski rynek chłonie z Rosji około 200 mld m³ gazu rocznie.

Sama Polska w 2018 roku importowała z Rosji ponad 9 mld m³ gazu. Wielka Brytania zakupiła w tym czasie od Moskwy ponad 16,3 mld m³ tegoż surowca, a Niemcy aż 58,5 mld m³. I należy w tym miejscu przypomnieć, że w zeszłym roku Brytyjczycy zapowiedzieli rezygnację z rosyjskiego surowca i pozyskanie gazu z innych źródeł.

Polecam do poczytania w całości. Ty raczej mądrzejszy nie będziesz, boś ruskim kacapem śmierdzącym onucami, ale inni mają szansę.

 

 

 

 

Portret użytkownika euklide⁣s

Ci którzy dziś wyzywają od

Ci którzy dziś wyzywają od ruskich onuc wywodzą się w prostej linii z pro-bolszewickich rodzin zainstalowanych tu przez Stalina. Twój stary i twoja stara modlili się do portretu Stalina, dzisiaj ich dziecko modli się do Spinellego. Ty zawsze będziesz kur...wą, bo masz to w genach.

Strony

Skomentuj