Korzystanie z sieci społecznościowych może mieć zły wpływ na ludzką psychikę

Kategorie: 

fearless-selling.ca

Naukowcy odkryli, że korzystanie z serwisów społecznościowych może mieć wpływ na ludzką psychikę, powodując stałe poczucie lęku i zachowań destrukcyjnych. Ponad połowa ankietowanych osób przyznała, że nie mogą spać spokojnie z powodu pragnienia, aby sprawdzić dostępność aktualizacji w witrynach takich jak Facebook czy Twitter.

 

Według sondażu przeprowadzonego na zlecenie Brytyjskiej Szkoły Biznesu, aktywni użytkownicy Facebooka i Twittera często czują niepokój i zachowują się niewłaściwie.  Ponad połowa respondentów czuje „uzależnienie od sieci społecznościowych" i czuje się nieswojo, kiedy straci do nich dostęp.  Ponadto, 53 procent respondentów stwierdziło, że sieci społecznościwe zmieniły ich zachowanie.  Spośród nich 51 procent przyznaje, że wpływ ten był raczej ujemny.

 

Co więcej, połowa respondentów przyznała, że ​​zaczyna uczuwać niższość z powodu sukcesów ogłaszanych w serwisach przez ich internetowych znajomych. Aż dwie trzecie respondentów wskazało również, że sen i wypoczynek jest trudniejszy z powodu pragnienia tak częstego sprawdzania aktualizacji jak to tylko możliwe.

 

Z danych wynika też, że ponad 60 procent osób przyznało, że od czasu do czasu, wyłącza wszystkie urządzenia elektroniczne w celu zrobienia sobie przerwy, a co trzecia osoba przyznaje, że wyłącza komputery i telefony komórkowe kilka razy dziennie, aby odpocząć od świata wirtualnego.

 

Wszystko wskazuje na to, że namiętni użytkownicy portali społecznościowych mają znacznie częściej problemy nerwicowe i zaburzenia lękowe. Dla wielu osób jedynym sposobem na ucieczkę od sieci społecznej jest wyłączenie telefonów komórkowych, komputerów i innych gadżetów.  W przeciwnym razie ludzie nie są po prostu w stanie ich ignorować. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tomek500

A tam zło wcale nie zło ale

A tam zło wcale nie zło ale głupota poco wpisywać tam wszystkie danena fake booku  znajomych rodzinę jak by ktoś chciał ci zaszkodzić to wie o tobie wszystko co lubisz gdzie chodzisz kogo zansz a nie wszyscy ludzie mają szczere intencje natomiast uważam że nk może spokojnie zmienić nazwę na photo głupota pl fajnie się pochwalić wystrojem domu i antykami Biggrin tylko się później niech nie zdziwą że ktoś oszabrował im hatę no i te zdięcia komiczne lanserka tania ze znajomymi lepiej się częściej spotkać na, piwie kawie czy nawet na wycieczkę rowerową niż na fake booku żyć pozdrawiam.

Portret użytkownika heretyk

najlepszy sposób na takie

najlepszy sposób na takie uzależnienia to robota, robota na roli człowiek jest cały czas tym pochłonięty i nie ma sięczasu na pierdoły, w mieście inna mentalność, kiedyś to było dzieciństwo..... babki z pasku, chowany, berek......

Wolność polega na tym, że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego.

Portret użytkownika Voymir

Ja mam profil na fejszbuku

Ja mam profil na fejszbuku ale nie wchodzę częściej niż raz na ruski rok, no ostatnio zaczęło mnie chwytać, jak chciałem zobaczyć co u znajomych, ale staram się ograniczać. Naszą klasę już dawno porzuciłem i nie chce mi się wracać do tego syfu

Portret użytkownika XMan

Portale społecznościowe

Portale społecznościowe przypominają mi trochę konfesjonał ,tylko tam jesteśmy anonimowi a na portalach społecznościowych świecimy gołym tyłkiem zero anonimowości i prywatności.Nie mam zamiaru dzielić się z całym światem swoją osobą.

Strony

Skomentuj