Korporacja SpaceX zaprezentowała międzyplanetarny statek kosmiczny nowego typu

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

SpaceX pokazał projekt najnowszego statku kosmicznego, który będzie brał udział w misji na Marsa. 28 września Elon Musk zaprezentował najnowszy prototyp statku o nazwie Starship Mk1.

Pojazd kosmiczny ma 50 metrów wysokości, średnicę 9 metrów oraz jest wykonany z błyszczących płyt ze stali nierdzewnej. Statek ma ładowność 150 ton, a jego nośnikiem jest rakieta Super Heavy. Mimo swojej nazwy, Starship Mk1 w rzeczywistości nie jest pojazdem międzygwiezdnym, lecz prototypem statku międzyplanetarnego.

28 września odbyły się oficjalne testy rakiety, która została wystrzelona na ponad 20 km. Elon Musk powiedział w oficjalnym oświadczeniu, że kolejnym krokiem będzie wystrzelenie statku na orbitę w czasie krótszym niż sześć miesięcy.

Starship Mk1 powstał z myślą o misjach na Księżyc bądź na Marsa. Elon Musk twierdzi, że statek będzie nadawał się na bardzo długie podróże i być może w przyszłości zostanie dostosowany do wykorzystania go w misji badawczej Saturna.

W ciągu ostatnich 17 lat niezwykłe technologie kosmiczne wielokrotnego użytku wykonane przez SpaceX zrewolucjonizowały przemysł rakietowy. Niskie ceny oraz duża wydajność spowodowały ogromny sukces przedsiębiorstwa.

Obecnie SpaceX wraz z Boeingiem odpowiada za transport materiałów do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Może wkrótce możliwe będzie również transportowanie astronautów. SpaceX nie zamierza jednak poprzestać na obenym projekcie i planuje w dużej mierze przyczynić się do kolonizacji kosmosu.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Ktoś coś

Szanowny adminów. Czy pisząc

Szanowny adminów. Czy pisząc ten artykuł byłeś pod wpływem środków odurzających? Nie wiem czy świadomie czy nie wprowadza z czytelników w błąd. Starship jeszcze od ziemi się nie oderwał a Ty piszesz że poleciał na 20km. Powinieneś jak najszybciej edytować artykuł bo takie fejki są tu coraz częściej.

Portret użytkownika baca

gigantomania zawsze jest

gigantomania zawsze jest zwiastunem spektakularnej klapy... afroameryka na mordę leci a ta sztuczna wydmuszka CIA czyli elon musk prędzej się zesra niż zrobi rakietę na księzyc lub marsa... przecież ta atrapa złożona ze starych kuchennych zlewozmywaków to jakiś chory żart... czy już aż tak nisko upadła inteligencja afroamerykanów że łykają te brednie o rzekomych lotach kosmicznych coraz to prymitywniejszych pojazdów muska?

domyślam się że następna generacja jego rakiet będzie miała kształt v2 i wielkość 200 metrów...

a jeszcze następna bedzie kopią tamtej rakiety z filmu niemego która trafiła księżyc w oko na podstawie książki juliusza verne

musk może od razu robić prototyp w kształcie koguta na którym księżyc podbił Pan Twardowski...

przecież afroameryka to bogaty kraj i na budowę koguta nie zabraknie starych zlewozmywaków, no tak, czy nie?

 

Portret użytkownika ixi

Na h.u.j mi loty w kosmos,

Na h.u.j mi loty w kosmos, rakiety balistyczne i nnne gówna za moje podatki - praca do końca życia 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu i raz w roku na urlop (na spacerniak) - każdego dnia 8 godzin pracy, 8 godzin snu, przygotowanie się do wyjścia do pracy, odpoczynek po pracy, godzina lub więcej na dotarcie i powrót z pracy - powinniśmy chodzić w pasiakach. 21 wiek - komputeryzacja, automatyzacja, robotyzacja ... I niech jakiś mądrala nie pisze że przecież nie muszę pracować.

Portret użytkownika Kimbur

Jestem głupol ale

Jestem głupol ale zdecydowanie zgadzam się z Tobą. I teraz, akurat tak się złożyło, robota zajmuje mi znacznie więcej niż 8 godzin dziennie, dotarcie do pracy coraz dłuższe. Na ów mi loty w kosmos, zresztą zwizualizowane.

Portret użytkownika inzynier magister

Szanowni Państwo, drodzy

Szanowni Państwo, drodzy Rodacy, zdałem we wcześniejszym artykule pytanie, związane opętanymi ludzmi przez ideę wiecznego zboczeństwa LGBTQ, dlaczego ci chorzy psychicznie ludzie nie lecą rakietami Elona Muska w gwiazdy ? To jest zadziwiające że żadna firma nie chce reklamować swoich sieci rakietowych za pomocą szaleńców LGBTQ ?! Nikt nie chce ich wysyłać w kosmos ? To oznacza że bogacze zdają sobię sprawe że wariaci LGBTQ to są prawdziwi debile niezdolni do niczego oprócz zakładów psychiatrycznych ! Gdyby ich wysłali w takiej rakiecie to prawdopodobnie by wybuchła na orbicie bo debile LGBTQ by coś tam schrzanili, może by wsadzili nie tam gdzie trzeba członka, lub gumowego członka ? Albo by mieli halucynacje że lecą w ciemne miejsce z którego wychodzą nieczystości, bo jak wiemy ci wariaci LGBT wkładają swoje członki w ciemne i śmierdzące miejsca z których wypływa brązowe coś ! Bogacze typu Elon Musk nie chcą u siebie idiotów LGBT bo im przeszkadza ich lejąca sięim po nogawce ciecz oraz totalne zidiocenie ! Bogacze za to chcą ich mieć wszędzie gdzie jest chrześcijaństwo i chrześcijanie, bo wiedzą że debile LGBT nienawidzą chrześcijaństwa i ludzi normalnych oraz normalności !

Gadowski: Polska jest żerowiskiem służb! trwa wojna światów! Kto walczy i kto wygra?!

https://www.youtube.com/watch?v=eTD9eicmAYQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

Ta firma dawno powinna upaść,

Ta firma dawno powinna upaść, gdyby nie układy Muska. Jego pseudo-przedsiębiorstwa finansowane są z podatków. Bardzo dobrze funkcjonujące firmy płacą na fanaberie bogatych przygłupów, którzy chcą się bawić w biznesy, chociaż nie mają ku temu predyspozycji. Dlatego USA upada, poodnie jak Europa i ogólnie świat białego człowieka, gdzie elity powinny zostać dawno wymienione...

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Koniec już niebawem. Jest 3

Koniec już niebawem. Jest 3 żyjący papież jednocześnie - czyli według kilku posranych przepowiedni oznacza to początek czasu ostatecznego. Podaje źródło i oby to był tylko fake news !

Dnia 14 października 2019 r. Na synodzie bizantyjskiego patriarchatu katolickiego w klasztorze pod Ołomuńcem w Czechach abp Carlo Maria Viganò został wybrany i ogłoszony w wyborach nadzwyczajnych prawowitym papieżem.

Francis Bergoglio jest otwartym heretykiem i odstępcą, tzn. Nieważnym papieżem. Konsekwencją był stan Sede Vacante. Przed nadzwyczajnymi wyborami nowego papieża patriarcha Eliasz ogłosił przekleństwo – powtarzające się ogłoszenie – ekskomunikę z Kościoła – wobec Francisa Bergoglio, oczywistego heretyka ( http://vkpatriarhat.org/en/?p=16979 ).

Strony

Skomentuj