Korporacja S7 i Roscosmos zamierzają zbudować pierwszy kosmodrom na orbicie Ziemi

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Konsorcjum firm o nazwie S7, posiadające już prywatny kosmodrom "Sea Launch", czyli ruchomą platformę znajdującą się na oceanie, ma zamiar zainicjować kolejne śmiałe przedsięwzięcie. Planuje się zbudowanie wraz z rosyjskim państwowym koncernem Roscosmos, pierwszego kosmodromu orbitalnego. Gdyby się to udało, byłby to niewątpliwie wielki krok na drodze do podboju kosmosu.

 

 

Wielofunkcyjny kompleks orbitalny może powstać w ciągu następnych kilku lat. W założeniu ma być używany do montażu i tankowania statków kosmicznych. Będzie również w stanie przyjmować jednostki i wysyłać je dalej na inne od bliskiej orbity w pobliżu Ziemi. Nowatorski kosmiczny port orbitalny byłby z pewnością nieodzowny, gdyby chciano powrócić na Księżyc i dolecieć kiedyś na Marsa. Obecnie pewną namiastkę takiej konstrukcji pełni MIędzynarodowa Stacja Kosmiczna, jednak jest to konstrukcja raczej naukowa, a kosmodrom orbitalny ma być z założenia przedsięwzięciem komercyjnym.

Trudno powiedzieć czy śmiały projekt ma szanse realizacji, ale niewątpliwie i potencjał firm wchodzących w skład konsorcjum S7 jak i możliwości rosyjskiego przemysłu kosmicznego, świadcza o tym, że nie niest to zadanie niemożliwe do wykonania. Stosowna umowa o zamiarze budowy takiego ośrodka na orbicie okołoziemskiej, została już podpisana między dyrektorem generalnym rosyjskiej spółki zależnej korporacji S7 oraz z jednym z dyrektorów koncernu Roscosmos.

 

 

.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj