Korporacja Google pracuje nad robotem chirurgicznym

Kategorie: 

Robot Da Vinci - źródło: Nimur/Creative Commons
Wygląda na to, że operacje chirurgiczne będą w przyszłości wykonywane wspólnie przez człowieka i maszynę. Google wraz z firmą Johnson & Johnson pracują nad zaawansowanym robotem chirurgicznym.

 

Przyszły robot będzie raczej pełnił funkcję asystenta chirurga, niż miałby samodzielnie wykonywać zabiegi. Jak poinformowano, będzie to robotyczna platforma chirurgiczna, która ma poprawić jakość opieki zdrowotnej na sali operacyjnej. Będzie obrazować i analizować dane oraz korzystać ze sztucznej inteligencji. Tak więc maszyna jeszcze nie zastąpi człowieka a będzie razem z nim współpracować.

 

NASA pracuje od dłuższego czasu nad podobnym projektem. Jest to robot humanoidalny Robonaut 2, który mógłby w przyszłości wykonywać zabiegi medyczne w przestrzeni kosmicznej, właśnie takie jak chirurgia. Zakłada się, że maszyna ta będzie w stanie operować na stacji ISS lub podczas podróży na Marsa.

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-3014869/Google-teams-J-J-robotic-surgery.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika yeno

Witam. Wyprawa 5-cio osobawa

Witam.
Wyprawa 5-cio osobawa (4 mężczyzn i kobieta) na Marsa trwać bedzie 2,5 roku. Pół roku w kierunku marsa, pobyt 1,5 roku i powrót pół roku. Powróci czterech jeden nie przeżyje. Przywiozą na ziemię zarazę, która będzie powodować zmianę koloru skóry na zielony i śmierć.
Pozdrawiam.

Portret użytkownika inzynier magister

Na Marsa nie polecą jeszcze

Na Marsa nie polecą jeszcze długo bo by musieli lecieć rok w jedną stronę a po roku w kosmosie to człowiek jest chory i musi iść do szpitala na leczenie !
Będzie to podróż w jedną stronę - przypomina Bas Lansdorp, jeden ze współtwórców programu. Sama podróż będzie długa i niebezpieczna ! Mogą zostać zestrzeleni przez mikrometeory i inne, lub awarię i w ogóle nie dolecieć ! A jak dolecą to powinni udać się do szpitala na Marsie, ale i tak by umarli bo tam też nie ma takiej nieważkości jak na Ziemi ! I promieniowanie wszędzie...

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika DJ Bestsior

Jak dla mnie wszystko jest

Jak dla mnie wszystko jest mozliwe, wystarczy pogłębić się w perespektywe technologiczną jak szybko została przeskoczona cywylizacja. Patrząc również na stary film " Sygnał " czy tam podobny film, ale z głowną aktorką co zbudowali kule przestrzenną-transportową, gdzie spotkała swojego Ojca, dostaliśmy od kosmitów projekt. Filmy są aluzyjmym przekazem, człowiek jest prymitywny, jak zauważysz porównając różnice swoich czasów do teraźniejszych spostrzerzysz ich wiele:) Pozdrawiam Serdecznie

Portret użytkownika DJ Bestsior

Tego jeszcze nie oglądałem :p

Tego jeszcze nie oglądałem Język Przecież pisałem stary, rok temu to nie jest aż takie Biggrin Nie moge coś jego znaleźć, może specjalnie usunęli z googla jest za bardzo niewygodna ? Aczkolwiek nazwa inna:) Pisałem główna aktorka, blondynka, pracowała przy dużych satelitach oczekując na sygnał od kosmitów i starała się o dofinansowanie na coś tam, chyba na dalsze takie badania. Jak się przypomni pełna nazwa czy znajde to dam Ci znać:)
To prawda ja nazywam ich wołowiną i wieprzowiną Wink Ważne, że przynajmniej masz swoje zdanie, my jesteśmy wybrańcami, abyśmy głosili i pomagali naiwnym oraz zagubionym:)

Portret użytkownika DJ Bestsior

Tak nazwałem gdyż planowałem

Tak nazwałem gdyż planowałem zdobyć się na marzenie, ale kuzwa sprzęt drogi no i lekarze niedoinformowani albo egoiści czy zawistni z drugim marzeniem, chciałem być mechanikiem samochodowym Sad Myśle, że to wszystko ma jakiś cel, dlatego bawie się w intelektualiste, chce pomóc ludziom w miare możliwości:) Nie oczekuje nobla, ani pochwały, a tego co Ojciec-Bóg od nas...

Strony

Skomentuj