Korporacja Facebook przyznaje, że oferuje dane użytkowników na żądanie wielu rządów na świecie

Kategorie: 

Źródło: Internet

To co do niedawna było tylko "tajemnicą poliszynela", staje się obecnie faktem stwierdzonym w oficjalnym raporcie samego Facebooka. Portal społecznościowy gromadzi dane, które potem przekazuje rządom licznych państw.

 

Korporacja Facebook Inc. oferuje swoje dane na żądanie rządów. Tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu o transparentności Facebooka, który został niedawno opublikowany. Okazuje się, że najwięcej próśb o dane formułują władze krajów zachodnich. 

 

Przoduje oczywiście USA z ponad 25 zapytaniami na 100 tysięcy użytkowników. Całkiem podobnie wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii notującej 23 zapytania na 100 tys. użytkowników. Potem plasują się Włochy i Francja z rezultatami kolejno 20 i 18 zapytań na 100 tys. korzystających z serwisu.

W porównaniu do Europy i Ameryki, w Azji i Australii rządy korzystają z danych swoich obywateli znacznie mniej i powyższy wskaźnik ten nie dobija nawet do 10 żądań na 100 tys. użytkowników. Według szefostwa portalu zdecydowana większość przypadków gdy portal przekazuje dane użytkowników to sprawy kryminalne. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ono mat opeja

Wystarczy sprawdzic ile

Wystarczy sprawdzic ile wtyczek i skad sa na stronie, i juz wiadomo kto siorbie dane. Dziela sie i rzadza. Wiedomo o tym od komercializacji Internetu. Informacja to kasa, kasa to wladza.

 

Portret użytkownika inzynier magister

facebook to niebezpieczna

facebook to niebezpieczna organizacja ! oni są w zmowie z NWO ! facebook blokuje chrześcijan i porządnych ludzi !!! "Musimy brać pod uwagę, że islam zniszczył połowę chrześcijaństwa, że muzułmanie każdego roku zabijają dziesiątki tysięcy chrześcijan, gwałcą dziesiątki tysięcy chrześcijanek. Mamy prawo i obowiązek, by zastanawiać się, co zrobić, aby nie zniszczyli drugiej połowy – powiedział w TVP Info ksiądz profesor dr hab. Dariusz Oko.Duchowny, który gościł w stacji razem z ks. Waldemarem Cisło, przebywał niedawno z pielgrzymką w Armenii. Na antenie zwrócił uwagę na ludobójstwo Ormian dokonana przez islamskich Turków.– Armenia jest otoczona przez 150 milionów muzułmanów, którzy chcieliby dokończyć dzieła. Tak samo Izrael, który jest otoczony przez muzułmanów. Ludzie w tych krajach łapią się za głowę, gdy widzą, że chcemy sobie sprowadzić muzułmanów. Wszędzie to kończy się tak samo. Tam gdzie muzułmanie osiągają władzę chcą wykończyć chrześcijaństwo – powiedział ks. Oko.: http://www.pch24.pl/ks--prof--oko--mahomet-seryjnie-mordowal--a-koran-nakazuje-go-nasladowac--gina-tysiace-chrzescijan,57140,i.html#ixzz52TXg6bU9

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

NWO i znamię bestii zbliża

NWO i znamię bestii zbliża się szybkimi krokami !!! "Władze w Pekinie chcą, aby do 2030 roku Chiny stały się światowym potentatem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Jest ona tam m.in. wykorzystywana przez policję do walki z przestępczością. Ale rozwój inteligentnych systemów nadzoru wywołuje obawy obrońców praw człowieka.Chiny coraz wyraźniej zaznaczają swój udział w światowym wyścigu w dziedzinie technologii sztucznej inteligencji, a chińskie firmy inwestują miliardy dolarów w badania z tej dziedziny. Sztuczna inteligencja może pomagać lekarzom szybciej i precyzyjniej diagnozować pacjentów, ale może też być używana przez autorytarne chińskie władze do śledzenia dysydentów i innych niewygodnych osób – zwracają uwagę komentatorzy.Chiński rząd używa sztucznej inteligencji i olbrzymich zasobów Big Data, by jeszcze ściślej kontrolować obywateli. Sztuczna inteligencja jest już na szeroką skalę wykorzystywana przez chińską policję i pomaga na przykład w szybkiej analizie obrazu ze 170 milionów zamontowanych w całym kraju kamer monitoringu.Przekonał się o tym niedawno korespondent BBC John Sudworth, który w ramach eksperymentu usiłował ukryć się w tłumie w prowincji Guiyang na zachodzie Chin. Odnalezienie go zajęło policji zaledwie siedem minut."

http://niezalezna.pl/212535-sztuczna-inteligencja-przewidzi-kto-jest-przestepca

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika dq

nie do końca - korporacje

nie do końca - korporacje międzynarodowe kierują się innymi prawami i ciężko jest ich do czegokolwiek zmusić. Można ich co najwyżej "kupić" . Ich sądami są prywatne sądy arbitrażowe, w których kraje takie jak Polska są zbyt "cienkie" żeby wygrać. Nie mówiąc już o zwykłym obywatelu - wiem co piszę bo pewna korporacja amerykańska pozwała mnie ( jeszcze przed podpisaniem CETA czy TTIP - w sumie to już nie wiem czy te umowy w jakiejś formie obowiązują - Jeśli obowiązują to szansa na wygranie z korpo-racją jest bliska zeru)

Skomentuj