Koronawirus tłumi sejsmiczny szum Ziemi

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Zatrzymanie produkcji i masowy ruch transportowy pozytywnie wpłynęły na skorupę ziemską. Od połowy marca w krajach europejskich zaczęto wprowadzać kwarantannę z powodu pandemii koronawirusa, która zamknęła zakłady produkcyjne i zmniejszyła liczbę pojazdów, zarówno tych drogowych, jak i kolejowych. Wszystko to doprowadziło do zmniejszenia poziomu fluktuacji skorupy ziemskiej.

Według Królewskiego Obserwatorium Belgii hałas sejsmiczny o częstotliwości 1-20 Hz, którego głównym źródłem jest działalność człowieka, w regionie Brukseli zmniejszył się o około 30 - 50% w porównaniu ze zwykłymi dniami. Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii doszli do podobnych wniosków opisanych w czasopiśmie Nature. Mówimy o zmniejszeniu hałasu antropogenicznego.

 

W trakcie przymusowego weekendu ogłoszonego 30 marca br. amplituda dobowych zmian w mikrosejsmach zmniejszyła się o około połowę w porównaniu z amplitudami zaobserwowanymi tydzień wcześniej.

 

W rzeczywistości hałas pozostał na poziomie dwóch poprzednich zwykłych dni wolnych, kiedy ludzie opuszczali miasto lub po prostu pozostali w domu. Co ciekawe, poziom hałasu spadł zarówno w dzień, jak i w nocy, ale w ciągu dnia różnica jest bardziej zauważalna. Zmiany dotyczyły nie naturalnych, ale antropogenicznych dźwięków, które przeważają na częstotliwościach powyżej 1 Hz.

 

Przypomnijmy, że wcześniej stało się wiadome, że sytuacja środowiskowa w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Chinach uległa znacznej poprawie po wprowadzeniu ograniczeń w działalności przedsiębiorstw i przepływu osób, w tym podróży lotniczych, z powodu koronawirusa.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Nadchodzi komunistyczny rząd

Nadchodzi komunistyczny rząd globalny i jedna światowa szatańska religia ordo ab chao ! do tego wzywa papież frańciszek ! bo komunistyczny rząd lucyfera ordo ab chao to będzie każdemu dawał pare złotych na chleb a jak będziecie fikać to wam nie da i umrzecie z głodu !

Każdy kryzys gospodarczy prowadzi do upadłości firm i wzrostu bezrobocia. Zawsze pojawiają się wówczas proste recepty na uzdrowienie tej sytuacji. Zazwyczaj można je streścić w jednym haśle – więcej socjalizmu.Niestety nastrojom tym uległ także papież. Wszak w Niedzielę Wielkanocną w liście do członków oddolnych ruchów społecznych Franciszek wezwał do rozważenia powszechnego dochodu podstawowego. Chodzi o stałe świadczenie wypłacane każdemu obywatelowi w równej wysokości – bez względu na jego dochód czy inne kryteria.„Być może nadszedł czas na rozważenie powszechnego dochodu podstawowego uznającego i szanującego szlachetne, niezbędne zadania przez was wykonywane” – stwierdził biskup Rzymu.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika 777

Z tą epidemią będziemy żyć 1

Z tą epidemią będziemy żyć 1,5 roku, jeśli nie dłużej, dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa – powiedział w wieczornym programie telewizji publicznej szef resortu zdrowia.

Minister Łukasz Szumowski w „Gościu Wiadomości”, audycji emitowanej na antenie TVP Info, starał się przybliżać filozofię stosowania przez rząd społecznych restrykcji w najbliższych miesiącach.

– Będziemy proponować pewne formy życia normalnego, choć z obostrzeniami, bo inaczej poumierają ludzie chorzy na inne choroby, bo gospodarka się zawali, co również będzie skutkowało chorobami i śmiercią ludzi. Tutaj tańczymy na linie, tańczymy na brzytwie pomiędzy zakażeniami koronawirusem, a tym, że musimy gospodarkę powoli, w sposób ostrożny i racjonalny luzować – mówił Szumowski. Według jego zapowiedzi, plan „luzowania” zostanie zaprezentowany w czwartek.

Czekamy cały czas na lek, który będzie skuteczny, który nie będzie lekiem krwiopochodnym, będzie pozbawiony wszystkich ryzyk związanych z takimi lekami, ale to jest kwestia roku. Podobnie jest ze szczepionką. Ja powtarzam, że z tą epidemią będziemy żyć 1,5 roku, jeśli nie dłużej, dopóki nie zaszczepimy się wszyscy na koronawirusa. Niestety taka jest rzeczywistość, a my musimy się do niej przyzwyczaić – przekonywał minister.

– Będziemy proponować pewne formy życia normalnego, choć z obostrzeniami, bo inaczej poumierają ludzie chorzy na inne choroby, bo gospodarka się zawali, co również będzie skutkowało chorobami i śmiercią ludzi. Tutaj tańczymy na linie, tańczymy na brzytwie pomiędzy zakażeniami koronawirusem, a tym, że musimy gospodarkę powolutku, w sposób ostrożny i racjonalny luzować – zapowiedział.

Pisowcy to jednak ludzie polinteligenci diabla agendy 2030 ordo ab chao

 

Portret użytkownika Odwazniak

Co oni, kurka, nie wiedzą co

Co oni, kurka, nie wiedzą co się na świecie dzieje? Nie tłumaczy im nikt twittuw? Nie słyszeli, ze Bila z Melindą Indie pozwały o ludobójstwo? I kompromitacja WHO? 

Czy Szumi został kozłem ofiarnym?

 

Slyszeli o Q? O Strajku Przedsiębiorców? Gdzie oni żyją, w bańce?

Skomentuj