Koronawirus ośmieszył Unię Europejską i udowodnił jak ważne są państwa narodowe

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 udowodniła, że Unia Europejska nagle formalnie niemal przestała istnieć i okazało się, że przetrwanie społeczeństwa zależy od sprawności tak bardzo zwalczanych ostatnio państw narodowych.

Rozwój epidemii we Włoszech był już bardzo poważny, a unijne agendy nie zdołały w żaden sposób zarządzić tym kryzysem. Wszystko spoczęło na barkach włoskiego rządu. Premier Giuseppe Conte nazwał tą sytuację najgorszą od czasów II wojny światowej. Codziennie we Włoszech umierają setki ludzi. Francja i Niemcy zamiast pomóc Włochom zajęłą się uszczelnianiem granicy z tym krajem. 

 

Zamiast wspomóc Włochów, Niemcy zarekwirowali wszystkie maseczki ochronne z centralnego magazynu korporacji 3M i nie pozwolono na wysłanie zamówienia do Italii. Nagle okazało się, że w czasach kryzysu każdy kraj unijny może liczyć głównie na siebie. Solidarność europejska okazała się fikcją. 

Przekonywano nas, że państwa narodowe trzeba zniszczyć, bo mamy się czuć beznarodowymi "europejczykami". Aby tego dokonać unijni decydencji stosowali taktykę promowania imigracji w celu rozpuszczenia tkanki narodowej w elemencie napływowym. Teraz okazuje się, że gdy pojawiła się epidemia to nie UE, a państwa narodowe przejmują inicjatywę. Solidarność europejska znowu okazała się fikcją o czym najlepiej świadczy zakaz eksportu artykułów medycznych z Niemiec i Francji do Włoch. Każdy sobie rzepkę skrobie. 

 

Złego wrażenia z powodu braku zarządzania kryzysem nie zmaże próba oddania krajom członkowskim 37 mld euro z ich składek, co bywa nazywane "pomocą unijną". Unijna pseudodemokracja charakteryzuje się tym, że jest zarządzana przez niewybranych przez nikogo nominatów. Na dodatek nie wiadomo kto jest przywódcą UE i kto właściwie zarządza nią w takich jak teraz czasach kryzysu.

 

Gdy kolejne kraje z UE zaczęły zamykać granice, co jest de facto przynajmniej czasowym zakończeniem działania Strefy Schengen. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen stwierdziła na dodatek, że kraje UE przywracające kontrole graniczne stwarzają zagrożenie dla ruchu ludzi i utrzymania łańcuchów dostaw oraz zwiększają ryzyko niedoboru towarów w całej Unii.

 

Można zatem odnieść wrażenie, że unijnym decydentom zupełnie nie zależy na ludziach i ograniczaniu epidemii poprzez wprowadzenie kontroli granicznych, tylko uważają to za zagrożenie dla integracji europejskiej uznając, że swobodny przepływ ludzi i towarów, nie może być blokowany nawet w czasach zarazy.

 

Jest bardzo prawdopodobne, że kompromitacja Unii Europejskiej w zwalczaniu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, zapoczątkuje realny upadek wspólnoty europejskiej. Trudno o bardziej oczywisty dowód na to, że UE stała się oderwanym od rzeczywistości biurokratycznym molochem i po pandemii nie będzie to już ta sama organizacja.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.4 (7 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ujawnia się przy okazji

Ujawnia się przy okazji jeszcze jeden ciekawy obraz tzw. cywilizacji zachodu ( to nie dotyczy tylko Polski !) Pokazuje on bowiem jak bardzo jesteśmy tekturowo-makulaturową nic nie mogąca w gruncie rzeczy cywilizacją.Do czego zmierzam ? Do tego że cała naszą "parę" posłaliśmy w gwizdek wytworzonych pseudo zawodów i pseudo zajęć i pseudo fabryk.Jedynymi co robili coś knkretnego i zaczną robić dalej po tym swoistym "blockat cie " to znowu będą Chińczycy.My dalej będziemy sie grzebać w bardzo wysoko wykształconych "quafno manadczerach" od siedmiu boleści i marketingu.Tylko FACHOWCÓW jak zawsze brak.A potem i brak też wszystkiego.

Portret użytkownika Kwazar

Epidemia przede wszytkim

Epidemia przede wszytkim obnażyła słabość,niespójność  i nietrafność decyzyjną polityków EU Na wielu poziomach pokazała  też bezlitośnie jak duży jest stopień nieprzygotowania ogólnego (brak odpowiedniej ilości sprzętu,narzędzi,odzieży itd.) do wydarzeń katastroficznych (wojny,epidemii itp.) co doprowadza do wybiórczych działań i pozostawiania innych bez pomocy (Włochy) Jakby tego wszystkiego było mało, dzisiaj zamiast podjąć współpracę i przyjąć zaoferowaną przez Chińczyków pomoc (bez względu na wydzwięk polityczny bo sprawa jest zbyt poważna) zaczyna się krzykactwo tuszujące własną NIEUDOLNOŚĆ I NIEMOC  pod hasłami walki z chińską propagandą. Ten AMOK polityczno - umysłowy będzie się tylko pogłębiał w imię twierdzeń za wszelką cenę. Choćbyś nawet szczezł,ducha wyzionął to MY w Brukseli politycy EU i tak jesteśmy wielcy a reszta to tylko propaganda.

Portret użytkownika znawca

Unia Europejska to przede

Unia Europejska to przede wszystkim fikcja polityczna.

EU posiada osobowość prawną. Formalno-prawnie jej żywot - jako quasi państwa federacyjnego, zakończył Traktat Lizboński z 2009 r. Odkąd go wprowadzono w życie, EU jako quasi federacja pod postacią Wspólnot Europejskich (WE), przestała być organizacją międzynarodową, a zaczęła być państwem, jako byt prawny. W prawie międzynarodowym - państwo już posiada osobowość prawną.

EU do tego ma organa władzy : Radę Europejską (prezydenci/premierzy), Radę Unii Europejskiej (RE to spotkania ramowe, a RUE to roboczo-godziny, gdzie charakter pracy jest taki, jak wśród ministrów rządów krajowych - jako rząd europejski, gremium to nadaje kierunki rozwoju polityki wspólnotowej i wydaje akty normatywne, z mocą rozporządzeń), Komisję Europejską (KE to specjalnego rodzaju dyrektoriat prawny - RUE wydaje rozporządzenia EU, a KE je dookreśla dyrektywami EU oraz nadaje inne zalecenia prawne).

EU posiada również Parlament Europejski, który częściowo tworzy prawo Unii Europejskiej. PE posiada nadto legitymację do działania, na podstawie wolnych wyborów i on najbardziej - obok organów władzy EU i podmiotowości prawnej, tworzy charakter państwa, dla Unii Europejskiej.

EU ma też specjalne sądownictwo, jak każdy inny organizm państwowy, który działa w myśl prawa międzynarodowego. Jest to Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu (m.in. rozsądza sprawy sporne między krajami członkowskimi EU, sprawy sporów prawnych między KE - a krajem członkowskim EU, wydaje orzeczenia prawne dla prawa wspólnotowego, wydaje wyroki za nieprzestrzeganie prawa wspólnotowego) i Trybunał Obrachunkowy EU (rozlicza budżet wspólnotowy, jego wykonanie, wraz z wpływami i wydatkami).

Prawo EU w RP to : ok. 66 % prawa cywilnego, ok. 75 % prawa karnego, ok. 90 % prawa gospodarczego. Całość tej władzy służy jednemu - utrwalania socjalizmu w gospodarce/zabierania pieniędzy z rynku od pracobiorców i pracodawców i przekazywania ich w ręce urzędników oraz instruuje powstawanie, pozostałych elementów socialstaat - nadbudowy prawno-administracyjnej organów władzy EU, nad parlamentem krajowym.

Z kolei wszelkie wspólnotowe przepisy prawne, nakazują EU działać w czasie kryzysów od razu, jako pierwszemu etapowi zwalczania zagrożenia, jeszcze przed aktywnością na tym polu, ze strony parlamentu kraju członkowskiego.

Coś takiego jak Unia Europejska, nie ma prawa istnieć, jeśli nie zwalcza koronawirusa. Wpierw jednak nie ma prawa istnieć socjalizm w gospodarce, jak i jego kuzyn polityczny - czyli socialstaat w praktyce życia publicznego.

System wolnorynkowy NATO to nie jest gospodarka centralnie planowana ZSRR. W porównaniu do obydwu modeli, sozialstaat EU nigdy nie był i dalej nie jest zdolny do bycia geopolityczną potęgą.

Portret użytkownika kolo21

Aż musiałem dopisać posta. WP

Aż musiałem dopisać posta. WP truję o 30stu tysiącach wracajacych Polaków z zagranicy. Którzy rejestrują się w PUB a by dostać darmowe ubezpieczenie. Ciekawe bo te urzędy są od paru dni zamknięte ze względu na epidemię. Nawet gotowości do pracy nie można podpisać. Rząd planuję podburzyć tuszę a by zlikwidować darmowe ubezpieczenia, PUB i z prywatyzować służbę zdrowia. Będziemy płacić za wizytę a opieka nadal będzie taka beznadziejna jak obecnie. Kogo bedzie stać zapłacić za operacje 50 czy 100 tysięcy. Czy szpitale się utrzymią? Jasne że nie splajtują raz dwa. A więc przymusowy ZUS i tak bedziemy płacić pod jakimś debilnym pretekstem jak emerytura.

kolo21

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika mijo

Gdy kolejne kraje z UE

Gdy kolejne kraje z UE zaczęły zamykać granice, co jest de facto przynajmniej czasowym zakończeniem działania Strefy Schengen. Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen stwierdziła na dodatek, że kraje UE przywracające kontrole graniczne stwarzają zagrożenie dla ruchu ludzi i utrzymania łańcuchów dostaw oraz zwiększają ryzyko niedoboru towarów w całej Unii.

Tak, zagrożenie ale dla krajów "Starej Unii". Oni mydląc nam oczy, obywatelskością, europejskością, tzw. wartościami europejskimi, z dobrotliwym uśmieszkiem klepią nas po pleckach. A gdy przychodzi co do czego, to bujaj się kraju kolonialny, Unia to My (Francja, Niemcy), a Wy? Tam wasze miejsce, obgryzać kość i czekać na zalecenia.

Portret użytkownika bla bla pult

Grupa A to rolnik, czyli Kain

Grupa A to rolnik, czyli Kain który zabił myśliwego 0 Abla. Rolnictwo powstało na ofiarach z ludzi. Proszę samemu sprawdzić, początki rolnictwa polegały na tym że sadzili do ziemi na wiosnę kawałki poćwiartowanych młodzianków w narożnikach pól uprawnych. Żeby im lepiej rosło. Człowiek typu B koczownik łaził między osiadłymi rolnikami, a zbieraczami i jest trochę odporniejszy, ale też jest trochę skażony przekleństwem Kainowym.

Portret użytkownika :)-

Pierwsza "epidemia" dokładnie

Pierwsza "epidemia" dokładnie tego samego wirusa była w USA na jesieni 2019. To był przeprowadzony taki mały test na młodych ludziach właśnie. Dawali im tego wirusa w zasobnikach do e-papierosów. Propaganda medialna oskarżyła że winne są e-papierosy i sprawa szybko ucichła. Zmarło tylko kilku ale wszyscy badani zostali kalekami... czyli klientami bigfarm-y do końca życia.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Robaczkowa

Daj spokój Magistrze i nie

Daj spokój Magistrze i nie wrzucaj takich linków. Nikt dochodzenia w sprawie koronawirusa nie zrobił a oni już wszystko wiedzą amerykańskie lizidupy. Chiny najbardziej ucierpiały na tej sytuacji z koronawirusem. Jeżeli teraz pomagają innym w zaopatrzeniu to ładnie z ich strony. Ja bym szukała informacji o pochodzeniu wirusa w amerykańskich laboratoriach. Już takie jedno laboratorium w USA zamieszane w podobne produkcje ostatnio zamknięto (prawdopodobnie w związku z koronawirusem). Tam bym szukała śladów. Na osłabieniu gospodarki Chin i krajów europejskich najwięcej zyska USA. Chcecie znaleźć winnego - poszukajcie motywu. To Chiny stały się ostatnio największym zagrożeniem dla USA. A teraz już po ptokach. Po koronowirusie gospodarka Chin musi się podnosić z łopatek. Ta audycja jest nielogiczna i wyjątkowo paskudna.

Strony

Skomentuj