Koronawirus może trafić na orbitę okołoziemską a nawet na Marsa

Kategorie: 

Źródło: pixabay

Podczas gdy niemal cały świat staje na głowie z powodu trwającej pandemii koronawirusa COVID-19, chiński rząd powrócił do snucia ambitnych planów podboju kosmosu. Sęk w tym, że jedna z firm zajmujących się technologią kosmiczną dla Chińskiej Agencji Kosmicznej znajduje się w centrum całej epidemii, a więc mieście Wuhan.

 

Chińskie władze planują aby pierwsza międzyplanetarna misja wyruszyła jeszcze w lipcu tego roku. Nawet epidemia koronawirusa nie ostudziła zapału Chin, dzięki czemu misja z udziałem marsjańskiego łazika i orbitera nadal ma iść zgodnie z planem. Placówki zajmujące się produkcją niezbędnych komponentów, ponownie rozpoczęły pracę aby w miarę możliwości dotrzymać terminów. Pojawia się jednak wiele obaw dotyczących transportu wirusa, poza naszą planetę.

Chińskie władze podjęły pewne środki ostrożności takie jak nakaz używania maseczek, zakaz używania wind czy też zamykanie kafeterii proponując w zamian jedzenie w odosobnieniu. Wprowadzając w życie te procedury Xichang Satellite Launch Center w prowincji Syczuan już wznowiło pracę nad kolejnymi startami rakiet. To samo tyczy się nowego kosmoportu na wyspie Hainan, który w tym momencie jest przygotowywany do dwóch startów rakiet.

 

Poważne obawy są jednak wiązane z jednym z dostawców Chińskiej Agencji Kosmicznej a więc firmą Expace, której centra produkcyjne znajdują się w mieście Wuhan. Zgodnie z doniesieniami Global Times, firma najprawdopodobniej nie zdoła zrealizować swoich kontraktów na 4-5 wylotów rakiet Kuaizhhou w pierwszej połowie 2020 roku. Nawet jeżeli ich plany zostałyby zrealizowane choćby w połowie, tworzy to kompletnie oddzielny problem w postaci transportu wirusa w przestrzeń kosmiczną. Na całe szczęście, ta konkretna firma nie zajmuje się tworzeniem rakiet załogowych. Produkuje ona natomiast rakiety przeznaczone do transportu satelit na orbitę Ziemi.

Obawy dotyczą jednak innych misji kosmicznych. Agencja NASA obawia się np. transportu wirusa na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Szykowane są specjalne procedury aby zniwelować ryzyko i poradzić sobie z ewentualnym zakażeniem ISS. Problem polega głownie na tym, że brak ciążenia sprawia iż wirus unosi się w powietrzu znacznie dłużej. Między innymi dlatego wiele środków odkażających staje się bezużytecznych na orbicie Ziemi. Aż strach pomyśleć co stałoby się gdyby wirus pokroju COVID-19 dostał się na pokład załogowego statku zmierzającego np. na powierzchnię Marsa.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Koronawirus może trafić na

Koronawirus może trafić na orbitę okołoziemską a nawet na Marsa ? Ciesząc się bardzo mnie to martwi a nawet najbardziej.Mam przynajmniej chwilkę na odstresowanie się od tego koronawirusa spod moich drzwi.Jest w końcu na Marsie Czyż nie ?! 

Portret użytkownika J23

https://m.beforeitsnews.com

https://m.beforeitsnews.com/tea-party/2020/03/covid-19-further-evidence-that-the-virus-originated-in-the-us-2633536.html

Tłumaczenie na język polski

COVID-19: Dalsze dowody na to, że wirus powstał w USA
Sobota, 14 marca 2020 10:22

Jak czytelnicy przypomną z wcześniejszego artykułu , japońscy i tajwańscy epidemiologowie i farmakolodzy ustalili, że nowy koronawirus  na pewno pochodzi z USA, ponieważ kraj ten jest jedynym znanym z wszystkich pięciu typów - z których wszyscy inni musieli pochodzić. Wuhan w Chinach ma tylko jeden z tych typów, co czyni go analogicznie jako rodzaj „gałęzi”, która sama nie może istnieć, ale musiała wyrosnąć z „drzewa”.
Tajwański lekarz zauważył, że w sierpniu 2019 r. W USA doszło do nawrotu zapalenia płuc w płucach lub temu podobnego, co Amerykanie obwinili za `` wapowanie '' z e-papierosów, ale które, zdaniem naukowca, objawów i warunków nie można wytłumaczyć e-papierosy.Powiedział, że napisał do urzędników amerykańskich, mówiąc im, że podejrzewa, iż śmierć prawdopodobnie wynikła z koronawirusa. Twierdzi, że jego ostrzeżenia zostały zignorowane.
Bezpośrednio przed tym CDC całkowicie zamknęło główne bio-laboratorium armii amerykańskiej w Fort Detrick w stanie Maryland, z powodu braku zabezpieczeń przed wyciekami patogenów, wydając wojsku całkowite polecenie „zaprzestania i rezygnacji”.Zaraz po tym wydarzeniu wybuchła epidemia e-papierosów.
Zainfekowaliśmy także obywateli Japonii, którzy we wrześniu 2019 r. Na Hawajach, ludzi, którzy nigdy nie byli w Chinach, infekcje te miały miejsce na ziemi amerykańskiej na długo przed wybuchem w Wuhan, ale wkrótce po zablokowaniu Fort Detrick.
Następnie w chińskich mediach społecznościowych ukazał się kolejny artykuł, świadomy tego, ale przedstawiający dalsze szczegóły. Po części stwierdzono, że pięciu „zagranicznych” sportowców lub inny personel odwiedzający Wuhan podczas Światowych Igrzysk Wojskowych (18–27 października 2019 r.) Był hospitalizowany w Wuhan z powodu nieokreślonej infekcji.
Artykuł wyjaśnia jaśniej, że wersja wirusa Wuhan mogła pochodzić tylko z USA, ponieważ jest to tak zwana „gałąź”, która nie mogła zostać utworzona jako pierwsza, ponieważ nie miałaby „nasienia”. Musiałaby to być nowa odmiana wydzielona z pierwotnego „pnia”, a pień ten istnieje tylko w Stanach Zjednoczonych. 
Istnieje wiele publicznych spekulacji, że koronawirus został celowo przeniesiony do Chin, ale zgodnie z chińskim artykułem możliwa jest mniej złowroga alternatywa.
Gdyby niektórzy członkowie amerykańskiej drużyny podczas Światowych Igrzysk Wojskowych (18–27 października) zostali zarażeni wirusem od przypadkowego wybuchu w Fort Detrick, możliwe jest, że przy długim początkowym okresie inkubacji ich objawy mogły być niewielkie, a osoby te mogły z łatwością „zwiedzić” miasto Wuhan podczas ich pobytu, zarażając potencjalnie tysiące lokalnych mieszkańców w różnych lokalizacjach, z których wielu udałoby się później na rynek owoców morza, z którego wirus rozprzestrzeniałby się jak pożar (jak to miało miejsce) .
To tłumaczyłoby także praktyczną niemożność zlokalizowania legendarnego „pacjenta zero” - czego w tym przypadku nigdy nie znaleziono, ponieważ byłoby ich wielu.
Następnie Daniel Lucey, ekspert od chorób zakaźnych z Georgetown University w Waszyngtonie, powiedział w artykule w czasopiśmie Science, że pierwsza infekcja u ludzi została potwierdzona jako występująca w listopadzie 2019 r. (Nie w Wuhan), sugerując, że wirus powstał gdzie indziej, a następnie rozprzestrzenił się na targ z owocami morza.„Jedna grupa określiła początek epidemii już 18 września 2019 r.” (2) (3)

Nowy koronawirus w Chinach: badanie faktów

Rynek owoców morza w Wuhan może nie być źródłem nowego wirusa rozprzestrzeniającego się na całym świecie.

Opis najwcześniejszych przypadków sugeruje wybuch epidemii w innym miejscu.

Artykuł stanowi:

„Jako potwierdzone przypadki nowatorskiego wirusa rozprzestrzeniającego się na całym świecie z niepokojącą szybkością, wszystkie oczy do tej pory koncentrowały się na rynku owoców morza w Wuhan w Chinach, jako źródła wybuchu epidemii. Ale opis pierwszych przypadków klinicznych opublikowanych w The Lancet w piątek kwestionuje tę hipotezę. Nr (4) (5)
Artykuł, napisany przez dużą grupę chińskich naukowców z kilku instytucji, zawiera szczegółowe informacje na temat pierwszych 41 hospitalizowanych pacjentów, którzy potwierdzili zakażenie tym, co nazwano nowatorskim koronawirusem 2019 (2019-nCoV).
W najwcześniejszym przypadku pacjent zachorował 1 grudnia 2019 r. I nie mieli żadnego powiązania z rynkiem owoców morza, podają autorzy. „Stwierdzono, że nie znaleziono powiązania epidemiologicznego między pierwszym pacjentem a późniejszymi przypadkami”. Ich dane pokazują również, że łącznie 13 z 41 przypadków nie miało żadnego związku z rynkiem. „To duża liczba, 13, bez linku”, mówi Daniel Lucey. . . Diablo
Wcześniejsze raporty chińskich władz ds. Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia informowały, że pierwszy pacjent miał objawy w dniu 8 grudnia 2019 r. - a raporty te po prostu stwierdzały, że „większość” przypadków miała powiązania z rynkiem owoców morza, który został zamknięty 1 stycznia. (7)
„Lucey mówi, że jeśli nowe dane są dokładne, pierwsze infekcje u ludzi musiały wystąpić w listopadzie 2019 r. - jeśli nie wcześniej - ponieważ istnieje czas inkubacji między infekcją a pojawieniem się objawów. Jeśli tak, wirus prawdopodobnie rozprzestrzenia się w ciszy między ludźmi w Wuhan - i być może gdzie indziej - zanim pod koniec grudnia odkryje się zbiór spraw z niesławnego już hurtowego targu owoców morza Huanan. „Wirus pojawił się na tym rynku, zanim wyszedł z tego rynku”, zapewnia Lucey.
„Chiny musiały zdać sobie sprawę, że epidemia nie powstała na tym rynku owoców morza w Wuhan Huanan”, powiedziała Lucey dla Science Insider. (8)
Kristian Andersen jest biologiem ewolucyjnym w Scripps Research Institute, który analizował sekwencje 2019-nCoV, aby spróbować wyjaśnić jego pochodzenie. Powiedział, że scenariusz jest „całkowicie prawdopodobny” dla zainfekowanych osób, które sprowadzają wirusa na rynek owoców morza z zewnątrz.Zgodnie z artykułem Science
„Andersen opublikował swoją analizę 27 dostępnych genomów 2019-nCoV 25 stycznia na stronie internetowej poświęconej badaniom wirusologicznym. Sugeruje to, że mieli „najnowszego wspólnego przodka” - co oznacza wspólne źródło - już od 1 października 2019 r. ” (9)
Interesujące było to, że Lucey zauważyła również, że MERS pierwotnie uważano, że pochodzi od pacjenta w Arabii Saudyjskiej w czerwcu 2012 r., Ale późniejsze i dokładniejsze badania prześledziły go od wcześniejszego wybuchu szpitalnego niewyjaśnionego zapalenia płuc w Jordanii w kwietniu tego roku. . Lucey powiedziała, że ​​na podstawie przechowywanych próbek od osób zmarłych w Jordanii władze medyczne potwierdziły, że zostały zarażone wirusem MERS. (10)
Dałoby to impuls do ostrożności wśród społeczeństwa w zakresie akceptacji „oficjalnej narracji standardowej”, którą zachodnie media zawsze chętnie przekazują - tak jak to zrobiły SARS, MERS i ZIKA, z których wszystkie później okazały się „oficjalne narracje” całkowicie się myliłem.
W tym przypadku zachodnie media przez miesiące zalewały swoje strony o wirusie COVID-19 pochodzącym z rynku owoców morza w Wuhan, spowodowanym przez ludzi jedzących nietoperze i dzikie zwierzęta.Wszystko to okazało się błędne.
Wirus nie tylko nie powstał na rynku owoców morza, ale w ogóle nie powstał w Wuhan, a teraz udowodniono, że nie pochodzi on z Chin, ale został sprowadzony do Chin z innego kraju.Częścią dowodu tego twierdzenia jest to, że odmiany genomu wirusa w Iranie i we Włoszech zostały sekwencjonowane i zadeklarowano, że nie mają żadnej części odmiany, która zainfekowała Chiny i z definicji musi pochodzić z innego miejsca.
Wydaje się, że jedyną możliwością powstania są Stany Zjednoczone, ponieważ tylko ten kraj ma „pień drzewa” wszystkich odmian. I może zatem być prawdą, że pierwotnym źródłem wirusa COVID-19 było amerykańskie wojskowe laboratorium broni biologicznej w Fort Detrick.Nie byłoby to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że CDC całkowicie zamknęło Fort Detrick, ale także dlatego, że, jak wspomniałem we wcześniejszym artykule, w latach 2005-2012 Stany Zjednoczone doświadczyły 1059 wydarzeń, w których patogeny zostały skradzione lub uciekły z amerykańskiej biografii -labs w ciągu ostatnich dziesięciu lat - średnio jeden raz na trzy dni.

Notatki

(1) https://mp.weixin.qq.com/s/CjGWaaDSKTyjWRMyQyGXUA

(2) https://science.sciencemag.org/content/367/6477/492.full

(3) nauka; Jon Cohen; 26 stycznia 2020 r 
https://www.sciencemag.org/news/2020/01/wuhan-seafood-market-may-not-be-source-novel-virus-spreading-globally

(4) https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30183-5/fulltext

(5) https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)30183-5/fulltext

Diablo http://wjw.wuhan.gov.cn/front/web/showDetail/2020011109036

(7) http://wjw.wuhan.gov.cn/front/web/showDetail/2020011509040

(8) https://sciencespeaksblog.org/2020/01/25/wuhan-coronavirus-2019-ncov-qa-6-an-evidence-based-hypothesis/

(9) http://virological.org/t/clock-and-tmrca-based-on-27-genomes/347

(10) http://applications.emro.who.int/emhj/v19/Supp1/EMHJ_2013_19_Supp1_S12_S18.pdf

Post COVID-19: Dalsze dowody na to, że wirus powstał w USA pojawił się jako pierwszy na LewRockwell .

Skomentuj