Koronawirus może rozprzestrzeniać się przez pierdzenie. Czy wszyscy będziemy chodzić w obowiązkowych pieluchach?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Brytyjskie media donoszą, że znaleziono dowody sugerujące, że COVID-19 może rozprzestrzeniać się, gdy zarażona osoba pierdnie w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta. Czy to kolejna odsłona koronawirusowego szaleństwa trawiącego ludzkość?

 

Jak wynika z informacji podawanych w The Mirror i wielu innych portalach, niektórzy ministrowie rządu Wielkiej Brytanii prywatnie wyrazili obawy, że koronawirus może rozprzestrzeniać się poprzez pierdzenie. Wskazali na dowody sugerujące, że COVID-19 może się rozprzestrzeniać, gdy zarażona osoba "zepsuje powietrze" w ograniczonej przestrzeni, takiej jak toaleta.

 

Testy wykazały, że wirus może być obecny w odchodach, ale o tym, czy wzdęcia mogą rozprzestrzeniać Covid, nie wiadomo na pewno. Jeden z ministrów, którego nazwiska nie podano, powiedział gazecie Telegraph , że widział wiarygodnie wyglądające informacje z innych krajów na to, że istnieją dowody na zarażenie między dwiema osobami w kabinie toalety w Australii. Ten sam minister powiedział również, że były dobrze udokumentowane przypadki COVIDa rozprzestrzeniającego się przez rury kanalizacyjne podczas lockdownów w Hongkongu. 

 

Pytany o te rewelacje rzecznik premiera Borisa Johnsona powiedział tylko, że nie był świadomy twierdzeń, że wirus może rozprzestrzeniać się przez wzdęcia. Dodał też, że rząd poddaje przeglądowi najnowsze dowody naukowe na ten temat. Na początku zeszłorocznej pandemii wielu ekspertów stwierdziło, że jest to bardzo mało prawdopodobne. Dr William Schaffner, dyrektor medyczny National Foundation for Infectious Diseases i profesor chorób zakaźnych na Uniwersytecie Vanderbilt w Tennessee, powiedział USA Today, że przeniesienie Covid przez wzdęcia nigdy nie zostało udowodnione i uznał to za bardzo mało prawdopodobne. Również amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom stwierdziło, że „nie ma potwierdzonej transmisji fekalno-oralnej” wirusa.

 

Jednak w ciągu ostatnich 18 miesięcy widzieliśmy już nie jeden nonsens, który się ziścił. Wszak wszyscy nosimy szmatki na twarzy i nikt się już temu nie dziwi, a nasze prawa obywatelskie są warunkowane tym czy poddamy się eksperymentowi medycznemu. Jeśli to szaleństwo będzie się tak rozwijać to nie można wykluczyć, że zostaniemy zmuszeni do noszenia specjalnych antywirusowych pieluch, których stosowanie będzie sprawdzać policja. To co dzisiaj wydaje sie dystopijnym żartem, może się okazać za kilka miesięcy naszą rzeczywistością...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

"Czy wszyscy będziemy chodzić

"Czy wszyscy będziemy chodzić w obowiązkowych pieluchach?" Obawiam się że nie WSZYSCY. Ale postaramy się żeby to się szybko zmieniło !!! Ja nie pierdzę ale mogę możeć zarażać móc. Sorry ale tak mi to wychodzi, że już nie panuję i musiałem to zrobić pisząc.

Portret użytkownika Wiertaranachazara

I tak najpierw krowy

I tak najpierw krowy zanieczyszczaly pierdami ( dziwne ,ze nie koguty:) )  teraz czlowiek.

Cel za duzo ludzi pierdzi - zagazowac , proste i mozliwe rozwiazanie. Swiat powie TAK.

 

Portret użytkownika Mojeimię44

A ja radzę wam odsapnąć od

A ja radzę wam odsapnąć od tej papki propagandowej. Radzę wam usiąść pod drzewem na dworzu i prosić Pana o błogosławieństwa by móc w swoim duchu z martwych wstać. Pomódlcie się też za Liban bo już mija rok od tragedii a świat nie śpieszy się z pomocą. Jeśli możecie to przekażcie jakąś darowiznę na Liban by pomóc tym ludziom. Oni siedzą też pod drzewem tylko we fladze. Moim zdaniem lepiej medytować, czytać biblie, uczyć się kochać rodzinę niż zajmować się śmierdzącym wirusem tak śmierdzącym jak ten pierdzący temat. Powodzenia. 

https://youtu.be/sP1c7cCi9aU

Ps. Jak jesteście na spacerze w górach lub pagórkach to wchodźcie na nie z radością a na szczycie rozkładajcie ręce na znak krzyża i dziękujcie Panu za każdą pozytywną chwilę tak jakbyście byli na najwyższej górze na świecie. Na górze Pana. 

https://youtu.be/JGxApVeSuNQ

https://youtu.be/mMRbQKgiHu0

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika baca

my tu pierdu pierdu a ty

my tu pierdu pierdu a ty swoje drzewka życia i modlitwy za liban - idź do prostytutki skoro z braku baby już ci odpierdala - najtańsze są pakistanki i z nimi możesz się pomodlić za taliban - mają tylko mały defekt w formie kutasa ale dla wyposzczonego to przecież nieistotny szczegół - bo możecie się w sumie za jedna opłatą haratać na zmianę Smile

 

Strony

Skomentuj