Koronawirus może prowadzić do poważnej choroby oczu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Grupa niemieckich naukowców odkryła, że ​​koronawirus SARS-CoV-2 jest w stanie penetrować narządy wzroku, a także infekować fotoreceptory i komórki nerwowe siatkówki. Świadczą o tym wyniki badania przeprowadzonego przez specjalistów z Instytutu Maxa Plancka.

Należy zauważyć, że naukowcy wystawili komórki siatkówki oka na działanie SARS-CoV-2. Okazało się, że koronawirus rzeczywiście infekuje strukturę komórkową, a immunofluorescencja zarejestrowała obecność białek hantawirusa SARS-CoV-2 w komórkach siatkówki. Wyniki wykazały, że w fotoreceptorach i komórkach nerwowych siatkówki znajdują się strefy wirusowe, co wskazuje na miejsce rozmnażania się koronawirusa.

 

Ponadto eksperci podkreślają, że może to być jeden z powodów, dla których część pacjentów po zakażeniu koronawirusem skarży się na problemy ze wzrokiem. Podobne zjawisko może być związane z wpływem SARS-CoV-2 na geny zapalne, w tym na mediatora gojenia błony śluzowej, cytokinę interleukinę 33 (IL33), która jest związana z zapaleniem siatkówki i degradacją fotoreceptorów.

Przyjmuje się, że zwiększona ekspresja tych genów następuje w wyniku odpowiedzi immunologicznej organizmu na infekcję. Jednak naukowcy odkryli, że przeciwciała, które blokują białko błonowe, zmniejszają infekcję komórek siatkówki. W związku z tym do leczenia powikłań narządu wzroku nie są wymagane specjalne leki.

 

Co więcej, po wprowadzeniu do zakażonych tkanek siatkówki przeciwciał przeciwko ACE2, ilość białek wirusa SARS-CoV-2 w komórkach znacznie się zmniejszyła. W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, że autoreprodukcja wirusa w komórkach siatkówki oraz zakażenie SARS-CoV-2 w oczach zależą od receptorów ACE2. Naukowcy stwierdzili, że konieczne jest monitorowanie zmian w siatkówce oka pod kątem możliwych konsekwencji po chorobie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Grupa niemieckich naukowców

Grupa niemieckich naukowców odkryła, że...i ja im wierze, ŻE ale ...jednego takiego przez długi czas bolał kręgosłup a jak mu kamienie zółciowe wycieli to mu przeszlo wszystko a wcześniej oczy, to on miał kompletnie zółte od tego kręgosłupa ( i nikt niczego naukowo nie zuważył) Fajnie, że tak łatwo idzie się rozeznać i dogadać naukowo.A najlepiej to powiem, że wiem, że nic nie wiem Lol Jednego boli ząb i rakiem się kończy a innemu poważny ucisk doskwiera ogólny wszędzie i nic ...zdrowy on ci jak DĄB ! 

Portret użytkownika Rumcajs

tak tylko mi się

tak tylko mi się przypomniało co zapowiedział jakiś czas temu pan Jackowski: "Ludzie ślepną..." a czy od srovida? raczej nie - bardziej od fall-out'u z fukushimy - przecież mamy w jedzeniu wodzie i powietrzu pełno tego syfu toksycznego więc i w samym ciele jesteśmy tym bombardowani nieustannie...  

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Wungiel

Kurde, nie miałem czasu Ci

Kurde, nie miałem czasu Ci odpisać pod tym postem o skażeniu, gdzie dyskutowaliśmy. Drążę temat, ale przyznam, że jestem mocno sceptyczny. Nie, że z zasady nie wierzę w teorie spiskowe, bo oczywiście siedzę w tym temacie. Tylko ogólnie elity wykryły już dawno taką możliwość, że w obiegu teoretyczno-spiskowym można puszczać sporo "dobrej" dezinformacji. Kurde, a miesiąc temu miałem piekną ofertę na radziecki, nowiuśki-nieśmigany rentgenometr. Piękna sztuka, ale kasy pożałowałem. No nic, następnym razem, jak się trafi, to kupię i normalnie centralnie posprawadzam to i owo w okolicy, bo coś mi się nadal nie chce wierzyć...

Co do Jackowskiego - mówił, pamiętam. Traktuję chłopa poważnie, dyskusje o jego uczciwości i umiejętnościach, to poza tematem. Moim zdaniem chodziło albo o powikłania w wyniku grzybicy wywołanej sztuczną wentylacją (były takie akcje w Indiach w lecie), albo raczej powikłania poszczepienne (tfu, jakie tam poszczepienne, jak to nie są nawet szczepionki...). Skoro białko kolcowe krąży po ustroju ofiary i osadza się gdzie bądź (potwierdzone autopsją) oraz utrzymuje się w organizmie wiele miesięcy po "szczepieniu" (również potwierdzone - przez niezależnych badaczy) no to kurde siłą rzeczy gdzieś się skoncentruje, wywoła reakcję zapalną i się skończy babci sranie...

Jak już o Jackowskim - mówił też o ludziach, którym będą wychodzić dziwne plamy na skórze. Otwieram popcorn i czekam na weryfikację, bo to też mi zalatuje procesem, jak powyżej (coś jak siniaki - z powodu zakrzepicy - miejsca kumulacji hemosyderyny).

Tak czy tak - ja już zrobiłem na wszelki wypadek zapas jodku potasu i jodu krystalicznego - na parę litrów płynu Lugola. Mnie się zdaje, ale to już takie moje osobiste przeczucie, że coś może jeszcze pierdyknąć, tak, że o Fukushimie, to zapomnimy.

A co do powikłań "covida" - nie od dzisiaj wiadomo, że powoduje schorzenie pewnej części ciała, wyłącznie u covidian. Pomaga na to maść o nazwie "dupoból".

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Namaste

Oglądam rozmowy Jackowskiego

Oglądam rozmowy Jackowskiego z Atorem. Na kanale Jackowskiego nie ma ich zbyt dużo, ale na kanale Atora nie ma ostatnio tygodnia, by nie było rozmowy tych panów. I o ile wizje Jackowskiego traktuję z przymrużeniem oka, to te rozmowy są bardzo konkretne. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Binx

Prezydent Siemianowic

Prezydent Siemianowic Śląskich potwierdza. W jego mieście są prowadzone eksperymenty na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. Najmłodsi otrzymują preparat Pfizera. Polska jako jeden z czterech krajów wyraziła zgodę na prowadzenie tego typu testów
 

Portret użytkownika ReM

ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY!

ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY! ŚMIERĆ! ŚMIERĆ! ŚMIERĆ! I jak to ma pomóc zmienić sytuację, krzyczenie jak dziecko i życzenie komuś śmierci? To żadne rozwiązanie. Pokrzyczą ludzie, wyżyją się i nic to nie da. Zamiast tego po prostu nie szprycować swojego dziecka niesprawdzonymi preparatami. Chyba, że przeciętny Polak sam jest wrogiem swojej ojczyzny i swoje własne dzieci zaszprycuje.

Portret użytkownika ReM

Uspokój się. Popatrz lepiej

Uspokój się. Popatrz lepiej jak wartość moralna ludzi spadła i zastanów się, czy warto sobie tym wszystkim zaprzątać głowę. Tu nie chodzi tylko o ojczyzne, to się dzieje prawie wszędzie. Zwykłych ludzi już dawno sprzedano jak lokatorów razem z kamienicą. Teraz każdy ma na każdego teczkę, albo wersje typu że jak się nie zgodzi to mu skasują rodzinę itd. Może dzieciom, miejmy nadzieję podają sól albo placebo.

Portret użytkownika Antymongol

Skoro reaguje z białkiem

Skoro reaguje z białkiem człowieka to nawet w członka jak go podadzą to będzie reakcja zwykły udiotym i kretynizm zresztą nie liczę na to że komentarz zostanie dodany skoro portalem rządzą talmudyczni zydzi

Strony

Skomentuj