Koronawirus może prowadzić do poważnej choroby oczu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Grupa niemieckich naukowców odkryła, że ​​koronawirus SARS-CoV-2 jest w stanie penetrować narządy wzroku, a także infekować fotoreceptory i komórki nerwowe siatkówki. Świadczą o tym wyniki badania przeprowadzonego przez specjalistów z Instytutu Maxa Plancka.

Należy zauważyć, że naukowcy wystawili komórki siatkówki oka na działanie SARS-CoV-2. Okazało się, że koronawirus rzeczywiście infekuje strukturę komórkową, a immunofluorescencja zarejestrowała obecność białek hantawirusa SARS-CoV-2 w komórkach siatkówki. Wyniki wykazały, że w fotoreceptorach i komórkach nerwowych siatkówki znajdują się strefy wirusowe, co wskazuje na miejsce rozmnażania się koronawirusa.

 

Ponadto eksperci podkreślają, że może to być jeden z powodów, dla których część pacjentów po zakażeniu koronawirusem skarży się na problemy ze wzrokiem. Podobne zjawisko może być związane z wpływem SARS-CoV-2 na geny zapalne, w tym na mediatora gojenia błony śluzowej, cytokinę interleukinę 33 (IL33), która jest związana z zapaleniem siatkówki i degradacją fotoreceptorów.

Przyjmuje się, że zwiększona ekspresja tych genów następuje w wyniku odpowiedzi immunologicznej organizmu na infekcję. Jednak naukowcy odkryli, że przeciwciała, które blokują białko błonowe, zmniejszają infekcję komórek siatkówki. W związku z tym do leczenia powikłań narządu wzroku nie są wymagane specjalne leki.

 

Co więcej, po wprowadzeniu do zakażonych tkanek siatkówki przeciwciał przeciwko ACE2, ilość białek wirusa SARS-CoV-2 w komórkach znacznie się zmniejszyła. W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, że autoreprodukcja wirusa w komórkach siatkówki oraz zakażenie SARS-CoV-2 w oczach zależą od receptorów ACE2. Naukowcy stwierdzili, że konieczne jest monitorowanie zmian w siatkówce oka pod kątem możliwych konsekwencji po chorobie.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Grupa niemieckich naukowców

Grupa niemieckich naukowców odkryła, że...i ja im wierze, ŻE ale ...jednego takiego przez długi czas bolał kręgosłup a jak mu kamienie zółciowe wycieli to mu przeszlo wszystko a wcześniej oczy, to on miał kompletnie zółte od tego kręgosłupa ( i nikt niczego naukowo nie zuważył) Fajnie, że tak łatwo idzie się rozeznać i dogadać naukowo.A najlepiej to powiem, że wiem, że nic nie wiem Lol Jednego boli ząb i rakiem się kończy a innemu poważny ucisk doskwiera ogólny wszędzie i nic ...zdrowy on ci jak DĄB ! 

Portret użytkownika Rumcajs

tak tylko mi się

tak tylko mi się przypomniało co zapowiedział jakiś czas temu pan Jackowski: "Ludzie ślepną..." a czy od srovida? raczej nie - bardziej od fall-out'u z fukushimy - przecież mamy w jedzeniu wodzie i powietrzu pełno tego syfu toksycznego więc i w samym ciele jesteśmy tym bombardowani nieustannie...  

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Wungiel

Kurde, nie miałem czasu Ci

Kurde, nie miałem czasu Ci odpisać pod tym postem o skażeniu, gdzie dyskutowaliśmy. Drążę temat, ale przyznam, że jestem mocno sceptyczny. Nie, że z zasady nie wierzę w teorie spiskowe, bo oczywiście siedzę w tym temacie. Tylko ogólnie elity wykryły już dawno taką możliwość, że w obiegu teoretyczno-spiskowym można puszczać sporo "dobrej" dezinformacji. Kurde, a miesiąc temu miałem piekną ofertę na radziecki, nowiuśki-nieśmigany rentgenometr. Piękna sztuka, ale kasy pożałowałem. No nic, następnym razem, jak się trafi, to kupię i normalnie centralnie posprawadzam to i owo w okolicy, bo coś mi się nadal nie chce wierzyć...

Co do Jackowskiego - mówił, pamiętam. Traktuję chłopa poważnie, dyskusje o jego uczciwości i umiejętnościach, to poza tematem. Moim zdaniem chodziło albo o powikłania w wyniku grzybicy wywołanej sztuczną wentylacją (były takie akcje w Indiach w lecie), albo raczej powikłania poszczepienne (tfu, jakie tam poszczepienne, jak to nie są nawet szczepionki...). Skoro białko kolcowe krąży po ustroju ofiary i osadza się gdzie bądź (potwierdzone autopsją) oraz utrzymuje się w organizmie wiele miesięcy po "szczepieniu" (również potwierdzone - przez niezależnych badaczy) no to kurde siłą rzeczy gdzieś się skoncentruje, wywoła reakcję zapalną i się skończy babci sranie...

Jak już o Jackowskim - mówił też o ludziach, którym będą wychodzić dziwne plamy na skórze. Otwieram popcorn i czekam na weryfikację, bo to też mi zalatuje procesem, jak powyżej (coś jak siniaki - z powodu zakrzepicy - miejsca kumulacji hemosyderyny).

Tak czy tak - ja już zrobiłem na wszelki wypadek zapas jodku potasu i jodu krystalicznego - na parę litrów płynu Lugola. Mnie się zdaje, ale to już takie moje osobiste przeczucie, że coś może jeszcze pierdyknąć, tak, że o Fukushimie, to zapomnimy.

A co do powikłań "covida" - nie od dzisiaj wiadomo, że powoduje schorzenie pewnej części ciała, wyłącznie u covidian. Pomaga na to maść o nazwie "dupoból".

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Namaste

Oglądam rozmowy Jackowskiego

Oglądam rozmowy Jackowskiego z Atorem. Na kanale Jackowskiego nie ma ich zbyt dużo, ale na kanale Atora nie ma ostatnio tygodnia, by nie było rozmowy tych panów. I o ile wizje Jackowskiego traktuję z przymrużeniem oka, to te rozmowy są bardzo konkretne. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Binx

Prezydent Siemianowic

Prezydent Siemianowic Śląskich potwierdza. W jego mieście są prowadzone eksperymenty na dzieciach w wieku od 6 miesięcy do 12 lat. Najmłodsi otrzymują preparat Pfizera. Polska jako jeden z czterech krajów wyraziła zgodę na prowadzenie tego typu testów
 

Strony

Skomentuj