Koronawirus doprowadził miliony ludzi do skrajnej biedy, a to dopiero początek problemów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Epidemia COVID-19 doprowadziła ponad 100 milionów ludzi do ubóstwa. Co najmniej 4 miliardy osób na całym świecie, znalazło się poza systemami wsparcia społecznego, opieki zdrowotnej i zabezpieczeniem finansowym. Dane na ten temat, ujawnił Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych, Antonio Guterres.

 

Sekretarz generalny Antonio Guterres powiedział o tym w poniedziałek podczas panelu Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Według przytoczonych przez niego ustaleń ekspertów, wskaźniki ubóstwa są związane z niskim poziomem szczepień przeciwko COVID-19, w krajach o niskich dochodach na mieszkańca. Większość mieszkańców krajów rozwiniętych jest zaszczepiona, co pozwala im powrócić do poziomu dochodów sprzed pandemii, już w 2022 roku. Specjaliści z ONZ, niejako przyznają w ten sposób, że represjonowanie osób niezaszczepionych wpływa na rozwój ubóstwa.

Gdyby nie szereg ograniczeń w funkcjonowaniu w codziennym życiu i wycięcie z gospodarki wielu gałęzi rynku, przedsiębiorcy nie musieliby ponosić tak wielkich kosztów, w trakcie trwania pandemii. Teraz pojawiają się jeszcze pomysły aby represjonować niezaszczepionych w miejscach pracy, co z pewnością nie wpłynie pozytywnie na dysproporcje zarobkowe. W obecnej sytuacji, tylko jedna trzecia krajów o niskich i średnich dochodach będzie w stanie umożliwić swoim mieszkańcom przyjęcie tego preparatu. Ponieważ bezpośrednio wiążę się to z możliwościami podróży i uczestnictwa w życiu publicznym, wzrost gospodarczy będzie tam najwolniejszy od 20 lat i nie przekroczy 2,9 procenta.

 

Warto zresztą przypomnieć treść badania z 3 grudnia 2020 roku, przeprowadzonego przez (finansowane ze środków ONZ) UN Development Programme. Wykazano tam, że  COVID może zwiększyć liczbę osób żyjących w skrajnym ubóstwie do ponad 1 miliarda do 2030 roku, a ćwierć miliarda zostanie pogrążonych w skrajnym ubóstwie w bezpośrednim wyniku pandemii. Skala problemu znacznie wyeskaluje, a ponieważ światowe rządy walczą ze swoimi obywatelami na wszystkich możliwych frontach, nie wykluczone że zeszłoroczne prognozy, okażą się "optymistycznym scenariuszem".

 

Ocena: 

2
Średnio: 1.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika ZerwipejsMyckojad

Zapamiętajcie sobie dobrze,

Zapamiętajcie sobie dobrze, baranki i matołki - idzie głód. I to taki prawdziwy. Ceny na żarcie będą horrendalne, a w dodatku tego żarcia będzie bardzo mało. Nie będzie was stać na zwykłe pomidory - będziecie mogli tylko się ślinić na ich widok. Nie piszę tego z satysfakcją - wręcz przeciwnie. To smutne i straszne, ale nieuniknione - nic nie można zrobić, bo sataniści to zaplanowali i konsekwentnie realizują.

Portret użytkownika Binx

W 2006 r. ukazała się książka

W 2006 r. ukazała się książka p. Jacquesa Attali, kiedyś doradcy prezydenta Francji Mitteranda, a potem współtwórcy Europejskiego Banku Rozwoju pod tyt. "Krótka historia przyszłości": Oto jego słowa: "w przyszłości będziemy musieli znaleźć sposób na redukcję ludności. Zaczniemy od ludzi starych, ponieważ, kiedy człowiek przekroczy 60-65 tok życia, staje się dla społeczeństwa drogi w utrzymaniu. Następnie słabi i bezproduktywni, którzy niczego nie wnoszą do społeczeństwa, a na koniec głupi. Eutanazja musi stać się instrumentem w każdym społeczeństwie. Oczywiście nie będziemy w stanie zabijać w ten sposób miliony ludzi, czy budować masowo obozy koncentracyjne. Pozbędziemy się ich w taki sposób, że uwierzą nam, iż czynimy to dla ich dobra. Zbyt liczna społeczność jest po prostu gospodarczo za droga. Nie damy rady testować milionów ludzi na inteligencję, więc będziemy musieli coś wymyśleć: jakąś pandemię, która dotknie pewne grupy społeczne, może jakiś kryzys gospodarczy, może wirus, który szczególnie zaatakuje starszych. Nieistotne. Słabi I strachliwi temu ulegną. Głupcy będą w to wierzyć i prosić nas o to, abyśmy im pomogli. Więc wymyślimy im taki rodzaj pomocy, który będzie jednocześnie rozwiązaniem problemu. Selekcja idiotów dokona się zatem samoczynnie, sami będą się pchali do rzeżni." J. Attali to człowiek bardzo wpływowy. No i wizjoner, który 15 lat temu krótko opisał nam plany panów naszego życia. Prawda, że dość dokładnie?

Portret użytkownika Rumcajs

to nie kowid tylko kłamstwa

to nie kowid tylko kłamstwa wszystkich rządów na świecie - kowid to tylko przykrywa technicznie fizycznego skażenia atomowego wydobywającego się nieustannie ze stopionych reaktorów atomowych w fukushimie daiichi - te reaktory a w zasadzie 3 coriumy (stopione rdzenie) wywalają codziennie 1000 ton super toksycznych odpadów atomowcych prosto do ekosystemu ziemi - przez co pogoda zwariowała (nie ma już zim i są wysokie skoki raz zimno raz ciepło momentalnie) dodatkowo są nagłe ulewy i powodzie jakie widzieliśmy w niemczech austrii itd. wszystko od a do z jest skażone, powietrze, woda i jedzenie na cąłym świecie. Kowid to tylko przykrywka skażenia atomowego całego świata - mamy prawdziwy "fall-out" atomowy jak po wojnie atomowej ale bez wojny atomowej i tego skażenia nikt nie jest w stanie powstrzymać żadnym sposobem a na domiar tego cały czas tego przybywa! Mamy koniec świata w toku i nie ma technologii ani sposobu aby to zatrzymać : ((( 

https://www.google.com/search?q=fukushima+corium+melted+reactor&client=opera&hs=fah&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiH_bWTkMXzAhUoxosKHR1BDvoQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1920&bih=917&dpr=1

Ci co minusują ten wpis to abo jakieś wyszczepy niezdolne do rozumienia juz niczego, abo za daleko do mózgownicy mają - a może zamiast głowy i rozumu jest juz netflix z telewizorem...

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Portret użytkownika Wungiel

Powiem Ci Rumcajsie, że

Powiem Ci Rumcajsie, że zaciekawił mnie ten temat, który tak często poruszasz - przejrzałem trochę różne materiały i nabieram wątpliwości. Albo oszukuję się, że jest dobrze (bo bardzo bym tego chciał), co zaznaczam od razu.

Tutaj można prześledzić dane na temat cezu 137 w glebach Polski: http://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/archiwum/8-pms/91-monitoring-cs-137-w-glebie

Myślę, że można te dane uznać za legitne - zbyt mały zasięg, zbyt małe znaczenie jakiegoś tam ośrodka z małego, tekturowego kraiku, żeby je fałszować. Patrząc na miejscowości z mojego województwa stężenie Cs 137 w glebie między rokiem 2007 a 2019 raczej spadło. W ogóle mam szczęście mieszkać w rejonie, gdzie jest bardzo niskie - ale jakie by nie było i tak chodzę na rydze jesienią i mam to w dupie. ;) 

Oglądałem jednego gościa z filmu, który zapodałeś, ale jak ktoś właściwie co zdanie powtarza "pulsing energy" i się przy tym lekko zapienia, to nie kupuję tego (bez urazy dla Ciebie oczywiście).

Ciężko za to znaleźć wiarygodne (tzn. niezmanipulowane) materiały o stężeniu radionuklidów w oceanach. Tutaj na przykład podają, że generalnie nic się nie dzieje: https://fukushimainform.ca/tag/our-radioactive-ocean/page/4/ Ale mam wątpliwości. Może Ty coś podrzucisz?

Teoria o zmianie pogody może mieć sens - wiadomo, że promieniowanie jonizujące zwiększa zachmurzenie - ale czy te zanieczyszczenia są w stanie dostać się do tak wysokich partii atmosfery? No nie wiem... Mimo wszystko, wydaje mi się, że to co się teraz dzieje, to raczej efekty aktywności Słońca.

Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że od II wojny światowej przeprowadzono na ziemi około 2000 testów broni jądrowej. 2000 eksplozji! Każda z nich uwolniła do atmosfery sporo wszelakiego syfu...

Co do Fukushimy - w tym reaktorze stosowano paliwo MOX, plutonowo-uranowe. Dużo, dużo gorszy syf niż uranowe...

 

Sentimus experimurque, nos aeternos esse.

Portret użytkownika Rumcajs

A podrzuce nawet 3.

A podrzuce nawet 3. (wszystkie ważne).

Tu https://www.sujb.cz/aplikace/monras/?lng=en_GB można zobaczyć jakie jest skażenie w jedzeniu wodzie opadowej i kranowej i w glebie. podają cez 137 i łoł nawet stront90 zaczęli podawać (czyżby zaczynają przestawać sie bać?) Oczywiście w obliczu skażenia z fukushimy jest cała tablica Mendelejewa a nie tylko cez i stront ale tego nikt nie odważy się podać bo wyjdzie na jaw cała prawda że reaktory przywędrowały sobie bez problemów aż tutaj.

Na samym początku jak tylko dokonali tego sabotażu bo jednak to nie był przypadek wszystkie centra radiologiczne odpowiedzialne za monitoringi skażenia w Polsce zostały w y ł ą c z o n e - i argumentowali to tym że: "nie ma skażenia więc nie potrzebny jest dalszy monitoring...". Tyle że ten monitoring nikogo nic nie kosztuje a wcześniej przed fukushimą chodził cały czas non stop 24h/dobę. I ostatecznie jak wyłączyli zaraz po Fukushimie to jak mieli wyłączony to skąd wiedzieli że nie ma skażenia? Oczywiście w tym momencie drwię z ich bezczelnego kłamstwa, bo na 100% mieli włączony monitoring ale nie podawali wyników już publicznie. 

Drugi link podam taki: (plik mp3 do wysłuchania)

FUKUSHIMA - skażenie w Polsce przekracza normy 45000 razy - 2011 rok.

http://ulub.pl/CqU2UKesob/fukushima-skazenie-w-polsce-przekracza-normy-45000-razy

Kto o tym wiedział - jak wyłączyli monitoringi skażenia? Ja się dowiedziałem 8 lat po fakcie!!!

A co do pana który się wkurzał i mówił kilka razy o pulsującej energii z tych radioaktywnych atomów to - niestety ale ten pan ma 100% racji a jego nerw jest całkowicie uzasadniony - nikt tego problemu nie dostrzega i nawet jak się dowie to unika bo nic nie może z tym poradzić - nie wygodne informacje które kosztują zdrowie a nawet życie. To co on tam tłumaczył to tylko wycinek - on nadaje programy od paru lat prawie codziennie i stara sie ludziom przemówić że trzeba coś z tym zrobić bo jak nie to będzie koniec świata i życia na ziemi. Co widać już po rafach w oceanie i wzroście zachorowań na raki na całym świecie. 

Testów bomb atomowych oficjanych było 2000 a super tajnych dodatkowy 1000 więc razem ponad 3000 ale - jest jeszcze duże ALE: Te wszyrkie bomby razem wzięte i to skażenie które z nich wynikło jest stałe ale nie powiększa się - a w przypadku stopień reaktorów atomowych np. w Czarnobylu czy Three Mile Island czy Fukushimie takie coria walą skażenie non stop na wieczność - cały czas zwiększając to skażenie - dlatego jest to super ekstremalnie poważna sprawa dla całej planety. 

Wiesz jaki ekwiwalent w skażeniu wywala fuksuhima dziennie? Bo ja dowiedziałem się przypadkiem - 10 Hiroshimskich bomb na GODZINĘ!!! To daje skażenia 240 bomb hiroshimskich dziennie prosto do ekosystemu do oceanu i w powietrze też bo to wszystko nie jest przecież zamarźnięte - po stronie Kanady ten pan co się tak wkurzał i mówił o pulsującej energii opłynął za pieniądze Kanadyjczyków całe wybrzeże i pokazał że raf koralowych już nie ma - właśnie przez to skażenie z Fukushimy. 

Patric Flanagan mówi o skażeniu 10 Hiroshimskich na godzinę https://www.cda.pl/video/43262964e

Co do skażenia czy mogą się dostać do takich wysokości to odpowiem ci sam i jestem w 100% tego pewny.

Oczywiście że mogą się dostawać, bo to są tzw. hot particle - gorące cząsteczki atomowe - na poziomie atomowym - bez wiatru idą do góry a z wiatrem to gdzie wiatr zawieje - dlatego to draństwo wszędzie się do wszystkiego dostało - nawet do roślin tutaj. 

A i masz przy okazji odpowiedź na chemtrailowanie - oczywiście że mają związek ze skażeniem z fukushimy - nic innego!

(to zresztą jest oficjalny porgram nato i przyznali się że chamtrailują niebo na świecie bo chcą ochłodzić cały ekosystem ziemi - ale żaden sukinsyn nie powie dlaczego i z jakiego powodu. Zmyślają i zganiają na co2 co jest wierutną bzdurą!)

Zgadza się - paliwo mox jest od 1 do 2 milionów bardziej toksyczniejsze niż to które było stosowane w Czarnobylu. 

 

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i www.pl1.tv

 

Strony

Skomentuj