Koronawirus Covid 19 rozprzestrzeniania się w niesamowitym tempie i zabija rekordowo dużo ludzi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Liczba ofiar epidemii koronawirusa nazwanego przez WHO jako Covid 19, wzrosła rekordowo. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarły aż 242 osoby a suma wszystkich ofiar to już 1359. W prowincji Hubei tylko wczoraj zarejestrowano aż 15 tysięcy nowych przypadków. W sumie w samych Chinach choruje już 60 tysięcy osób!

 

Ten nagły wzrost ilości zachorowań chińskie władze tłumaczą jako skutek zmiany metodologii określania czy ktoś zaraził się koronawirusem Covid 19. Jednak nawet jeśli uznamy to za prawdopodobne wytłumaczenie nagłego wzrostu zarażonych, to nijak nie da się tej samej logiki zastosować do ilości zgonów. W ciągu doby zmarło niemal tak dużo ludzi ile kiedyś umierało w ciągu kilku tygodni!

 

Pozostaje miec nadzieję, że to po prostu odkłamanie skali problemu. Od dawno uważano, że Chiny ukrywają realną liczbę zakażeń. Sądzono tak na podstawie pomijania przypadków w okolicznych wioskach. Cały czas pojawiają się jednak informacje o tym, że ze stref kwarantanny uciekają ludzie. Pomagają w tym miejscowi chłopi, którzy wyworzą ludzi bocznymi drogami. Usługa taka kosztuje ponoć 1500 dolarów wzwyż. Może to być niedoceniany aspekt sprzyjający rozprzestrzenianiu się wirusa.

 

W chińskich mediach pojawiają się szokujące informacje, że wirus żyje poza nosicielem nawet 24 godziny i może się rozprzestrzeniać w kanalizacji. Ulice chińskich miast świecą pustkami, nie wolno poruszać się bez maski, a jeśli ktoś ma gorączkę ma tez kłopoty. Na każdym kroku w Chinach sprawdza sie temperaturę ciała, a podwyższona oznacza ryzyko zakażenia. W takim kraju strach mieć teraz jakiekolwiek przeziębienie, bo można łatwo trafić do izolatki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Przy sporej gęstości

Przy sporej gęstości zaludnienia, masowej migranci, i rozbudowanych systemach komunikacji to z oczywistych względów zarazki mają wspaniałe warunki ekspansji.  Taka przykładowa epidemia na ziemiach  polskich z początku XVIII wieku rozszerzała się dynamicznie mimo zupełnie katastrofalnego system dróg i braku kolei i samolotów. Jedynie zupełnie mały i odcięte od świata miasteczka na Mazurach a i to w ilości do policzenia na palcach jednej  ręki się ostały epidemi ale to pod warunkiem wykopania fosy i zburzenia wszelkich mostów w okolicy. Przecież  tego typu blokad się w dzisiejszych czasach i jeszcze w mocno zaludnionych terenach Chin nie da przeprowadzić. Jest to niewykonalne bez opcji doszczętnego paraliżu gospoadarki. Zablokowanie zarażonej Moskwy pod koniec  XVIII wieku zaludnionej w 1/ 10 jak takie dzisiejsze Wuhan spowodowało z miejsca głód i ogronmny bunt społeczny.

Portret użytkownika posppolity

AHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHA

AHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHA 1359 - LUDZI ZGINEŁO :o :O:O:O:o. coś niesamowitego ????? w Samej POLSCE w zeszłym roku zgineło na drogach 2862 !!!!!!!! i NATO I WHO nikt nie jest w pełnej gotowości. śmiech na sali próboją jak zwykle nastraszyć ludzi itp wielcy czciciele CERN-o Boga dajcie sobie już spokój, a wy Panowie nie łykajcie tych bajeczek, które mają nastraszyć Wielkich Potomków Gotów i Wandalów - pogromców spedalonych rzymian !!!!

Portret użytkownika MPas

Zacznijmy od tego że Covid 19

Zacznijmy od tego że Covid 19 to nie nazwa wirusa tylko choroby którą powoduje Co - Corona Vi - Virus D - Disease 19 - 2019r. Poza tym po co się wyzywanie w komentarzach... Nie lepiej napisać co kto wie na temat? Pozdrawiam

Strony

Skomentuj