Koronalny wyrzut masy na Słońcu z 2012 roku mógł spowodować wielki "reset" ziemskiej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Koronalne wyrzuty masy zwane CME, nie są zjawiskami nietypowymi. Zwykle towarzyszą one większym rozbłyskom słonecznym. Jednak CME z 23 lipca 2012 roku było wyjątkowe. Gdyby komponent plazmy wysłany wtedy w przestrzeń, dotarł do naszej planety, nic nie byłoby już takie jak teraz.

 

Typowy CME, to chmura plazmy oderwana od Słońca, która porusza się w przestrzeni kosmicznej z prędkością około 440 km/s. Jednak w 2012 roku, powstało CME, jakiego świat jeszcze nie widział. Dość wspomnieć, że komponent plazmy poruszał się w przestrzeni kosmicznej z prędkością nawet do 6 razy większą niż zwykle.

 

Specjaliści z NASA nie wiedzieć czemu nazwali to zjawisko perfekcyjną burzą plazmową. Niewątpliwie gdyby to zjawisko uderzyło w Ziemię, to mogłoby spowodować wielkie szkody cofając naszą cywilizację o co najmniej 100 lat.

 

Amerykańska agencja kosmiczna NASA bardzo długo utrzymywała sprawę w tajemnicy, co dodatkowo ułatwiało to, że CME wystąpił po drugiej stronie naszej dziennej gwiazdy i wiedza o tym, że doszło do tak niezwykłego zjawiska mogła zostać skutecznie reglamentowana przez świadomych tego stanu naukowców.

 

Dopiero niedawno NASA przyznała, że Ziemia o włos uniknęła wielkiego chaosu. Aby ocenić skalę zagrożenia zebrano informacje z różnych satelitów obserwujących Słońce. Połączenie obrazów zarejestrowanych z różnych perspektyw pozwoliło naukowcom z NASA, w stworzeniu ogólnego obrazu skali tego zdarzenia kosmicznego.

 

Astronomowie wykorzystali symulacje komputerowe, aby zrekonstruować cały proces formowania się i uwolnienia plazmy w ramach tego koronalnego wyrzutu masy. Symulacje wskazują na to, że uwolnienie gigantycznego CME było poprzedzone mniejszymi emisjami plazmy.

 

Ogromne CME są zwykle silniejsze niż burze słoneczne powstające na skutek rozbłysków. Zjawiska te mogą równie skutecznie stać się przyczyną zakłóceń elektromagnetycznych, które są niebezpieczne dla satelitów okrążających Ziemię. Takie zjawisko jeszcze 100 lat temu nie miałoby tak niszczącego charakteru, ale obecnie każda burza słoneczna tej skali to zapowiedź chaosu i zakłóceń w funkcjonowaniu naszej technicznej cywilizacji.

 

Skoro tak wielu z nas nigdy nie słyszało o incydencie z 23 lipca, oznacza to, że gdyby do czegoś takiego doszło, większość osób na tej planecie nie zwróciłoby na to uwagi do czasu, gdy przestałby działać ich Internet, a urządzenia elektroniczne stałyby się złomem, który można by było  wykorzystać jedynie, jako podstawkę do doniczki z kwiatami.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Oni robią was cały czas w

Oni robią was cały czas w konia, oswajając was z tym co będzie, żeby szoku nie było drastycznego wszystkich ludzi na raz. Reset ziemi jest jak w banku, ale nie przez samo słońce ale czemuś bliskiemu i podobnemu bo energii słońca bo atomowym promieniowaniem które wydobywa się nieustannie ze stopionych reaktorów w Fukushimie podczas fuzji jądrowej i  z basenu na zużyte paliwo, które ma poważne problemy. Przebąkują coś nawet ludzie z Tepco że uległ stopieniu 3ci basen, a to oznacza jedno - śmierć wszystkiemu co żyje - nie od razu, nie-nie - to jest bomba jak z kłębkiem lontu który niewiadomo kiedy wybuchnie w twoim ciele i twoich bliskich (rak)... Arni Gundersen jakieś 2 miesiące temu powiedział oficjalnie że na świecie nie ma ani jednego człowieka który nie jest dotknięty tym co wydobywa się z reaktorów i koniec tematu...
http://skroc.pl/8310d
Jeśli jakieś cywilizacje obce nie uratują nas to koniec z tą głupią naszą cywilizacją. (i też dobrze - jeśli już tak)

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika keri

Megan napisał: Ciekawe co

Megan wrote:

Ciekawe co stałoby się wtedy z zasilaniem o chłodzenie reaktorów jądrowych...?!

 
Po tygodniu przeczytalibyśby w niezależnych mediach, że nastąpiła drobna usterka i nie ma zagrożenia, a ścieku głównym zdarzenia by w ogóle nie było.

Portret użytkownika Klaus

Witam mam dla was ciekawą

Witam mam dla was ciekawą oferte jesli któryś z was jest fanem astronomi a między innymi jest to symulator wszechświata o nazwie space engine symulator jest darmowy i można pobrać go ze strony spaceengine.org mam nadzieje że kogoś zainteresowałem bo to bardzo pięknie odwzorowana symulacja pozdrawiam.

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Strony

Skomentuj