Od korków na autostradach do chętnie przyjmowanego totalitaryzmu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak się okazuje od korków do bramek na autostradach do chętnie przyjmowanego totalitaryzmu wiedzie niewielka droga. Już wkrótce wszyscy ochoczo zaczną instalować w swoich samochodach rządowe urządzenia szpiegujące viaAuto. Zastanówmy się jakie mogą być tego konsekwencje

 

Aktualnie mamy sam środek wakacji i zrobiły się zwyczajowe o tej porze roku korki. Media robią z tego wielkie zagadnienie, a sam premier ogłasza podniesienie bramek na autostradzie prowadzącej nad morze i jednocześnie zapowiada zmianę sposobu poboru opłat.

 

Powszechnie mówi się o zastosowanie systemu viaAuto, który ma się stać powszechny. Wkrótce będziemy słyszeli, że ci, którzy nie mają viaAuto powodują korki i stosownym przepisem wprowadzi się wymóg montowania tych urządzeń zbliżeniowych we wszystkich pojazdach.

Jakie mogą być tego konsekwencje? Ruch może być płynniejszy, ale znając naszą władzę będzie to traktowane jako wytrych do portfeli kierowców, którzy są ulubioną grupą społeczną do okradania wybieraną przez rządzących.

 

Nasi władcy rozumują tak, że skoro kogoś stać na samochód to musi płacić horrendalne podatki w paliwie i uiszczać liczne kary. Powszechne wyposażenie samochodów cywilnych w viaAuto może prowadzić do tego, że może będzie się normalnie jechało po autostradzie, ale też stworzy możliwość do taryfikowania przejazdów po drogach krajowych. Wtedy wystarczy do tego tylko przegłosowanie nowej ustawy.

Jest też aspekt ochrony prywatności. Liczne maszty zamontowane w wielu miejscach w Polsce będą teraz zliczały naszą obecność i będzie można rysować sobie trasę naszych aut, co z pewnością będzie dodatkowo wykorzystywane przez naszych oprawców.

Można to też robić śledząc ruch telefonów komórkowych, ale możliwość przypisania trasy pojazdu między bramkami do konkretnego pojazdu spowoduje, że pojawi się nagle okazja do tego, aby po urlopie zliczać nie tylko koszt używania polskich marnych dróg, ale też koszty mandatu obliczone na podstawie czasów przejazdu między odcinkami. Postęp w czystej postaci może sprowadzić na nas ryzyko powstania państwa policyjnego w nowej, nieznanej dotychczas skali.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika danielov

Zdzierają złodzieje gruba

Zdzierają złodzieje gruba kasę na każdym kroku, mandaty, podatki drogowe, ubezpieczenia, opłaty za przejazd a autostrad w Polandii tyle co kot napłakał. Gdzie są te pieniądze? Żebym jechał godzinę z Nakła n/Notecią do Bydgoszczy bo jakiś ciągnik mi jedzie przez 15 minut przede mną, potem beczkowoz, 10 Tirów a na koncu jak się skończy podwójna ciągła i zakazy wyprzedzania to zdesperowaniu i zdenerwowani kierowcy łapią każdą okazję na szaleńcze wyprzedzanie , na trzeciego, po trupach....Mieszkam w Anglii i tu prowadze auto. Płacę za ubezpieczenie koszmarne pienie bo nie mam zniżek, ale tu mam przynajmniej drogi i radośc z jazdy. A w Polsce nakupuja sobie Porshe , BMK i 5 i kończą na drzewach albo pourywają sobie zawieszenia na naszych autostradach. 

Portret użytkownika Lee

Znowu jazda na Żydów a kim

Znowu jazda na Żydów a kim jest Polak w tej globalnej wiosce, tak jeden i drugi Polaku zastanów się nad sobą a nie wylewj pomyje na Niemca, Ruska, Ukrainca czy Żyda. Pokory życiowej nam trzeba. A nie obrażania w imię tzw "katolickiego miłosierdzia bożego" . Nie ma to jak katole

Portret użytkownika danielov

Ludzie Polska to nie jest

Ludzie Polska to nie jest państwo policyjne a totalitarne. Spóznij się z zapłaceniem składki ZuS jeden dzień a potraktują cię jak kryminaliste- wroga ludu. Wyjedz samochodem na ulice a 10 patroli policji tylko czeka aż zapomnisz włączyc światel w samo południe gdy żar słońca pali kurz! Ale nasi przywódcy nam jeszcze bardziej dokopią, a my siedzimy cicho bo nie mamy czasu gdyz tak pracujemy ze aż czasu na zastanowienie sie nie mamy, w przeciwnym razie pozdychamy zgłodu. Polacy- naród niewolników. 

Portret użytkownika qismo

danielov napisał: Ludzie

danielov wrote:

Ludzie Polska to nie jest państwo policyjne a totalitarne. Spóznij się z zapłaceniem składki ZuS jeden dzień a potraktują cię jak kryminaliste- wroga ludu. Wyjedz samochodem na ulice a 10 patroli policji tylko czeka aż zapomnisz włączyc światel w samo południe gdy żar słońca pali kurz! Ale nasi przywódcy nam jeszcze bardziej dokopią, a my siedzimy cicho bo nie mamy czasu gdyz tak pracujemy ze aż czasu na zastanowienie sie nie mamy, w przeciwnym razie pozdychamy zgłodu. Polacy- naród niewolników. 

 
 
NIestety ale muszę stwierdzić z przykrością, że masz racje. 
Sami siebie doprowadzamy do takich  a nie innych stanów nie decyzję zapadajęce na ulicy największych przekrętów - ul. wiejska....

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika imNOTroboSapiens

jeszze brakuje na rower a

jeszze brakuje na rower a ludzie jak takie otępiałem matoły pozwalają pracują za pieniadze podatników czyli dla nas to my kontrolować ich powinnismy co ustalaja nie oni nas i nie wróże do buntu tylko do przemyslen zamiast siedziec pogardliwie pisac to zrobic cos z tym zanim obni tak obrócą kota ogonem ze bedziemy z pracy isc prosto do zakratowanej klatki i czekac na nastepny dzien udręki.

Portret użytkownika Zima Tysiąclecia

1. "cywilnych" - Czyżby

1. "cywilnych" - Czyżby psychoza wojenna? Wink To są samochody prywatne a nie cywilne
2. System ViaAuto umożliwi automatyczne wystawianie mandatów za przekroczenie prędkości jeśli z pomiaru czasu między bramkami średnia prędkość będzie zbyt wysoka.

Portret użytkownika Admirał

"rządowe urządzenia

"rządowe urządzenia szpiegujące"- Jest to klasyczna manipulacja internautami ze skłonnościami do łykania teorii spiskowych. Niestety część a może większość nie zorientuje się, że obecny rząd nie jest wybrany raz na zawsze i za chwilę będzie kolejny. I co wtedy? Czy to też będzie rządowe urządzenie szpiegujące? GŁUPOTA DO KWADRATU

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Strony

Skomentuj