Koreańczycy zaprezentowali zaawansowany egzoszkielet

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Południowokoreańska firma LG przywiezie na Międzynarodową Wystawę Elektroniki CES-2019, która odbędzie się na początku stycznia, zaktualizowaną wersję egzoszkieletu CLOi SuitBot. Ponadto na targach firma zaprezentuje zaktualizowane wersje asystentów robotów: PorterBot, ServeBot i CartBot. Te ostatnie mają na celu pomóc klientom w różnych obszarach usług.

 

Urządzenie CLOi SuitBot zostało zaprezentowane w zeszłym roku na targach technologii IFA w Berlinie. Jest to lędźwiowy egzoszkielet, przeznaczony dla osób, które codziennie muszą podnosić, przenosić i opuszczać ciężkie przedmioty. Zastosowanie egzoszkieletu w tym przypadku ma na celu zmniejszenie zmęczenia i ryzyka różnych urazów kręgosłupa.

 

Zaktualizowana wersja egzoszkieletu stała się bardziej zwarta. Zakłada on również odcinek lędźwiowy, aby zapewnić dodatkowe wsparcie przy przewożeniu towarów, ale teraz nie wymaga użycia długiego systemu podparcia nóg, który w pierwszej wersji urządzenia zakończony był specjalnymi butami. Nowa wersja wyposażona jest w bardziej elastyczny mechanizm pasków, które są mocowane na brzuchu i nogach osoby, co upraszcza jego noszenie i używanie.

 

Gdy osoba przechyla się pod kątem 64 stopni, SuitBot automatycznie aktywuje się, aby stworzyć dodatkowe wsparcie dla rozciągnięcia talii o 50 stopni i zginania o 90 stopni. Gdy ciało wraca do pozycji pionowej, system automatycznie się wyłącza. Bateria zastosowana w egzoszkielecie SuitBot wystarczą na około 4 godzin pracy.

 

Jak wspomniano powyżej, na CES-2019 LG zaprezentuje również zaktualizowane wersje swoich robotów CLOi. Linia urządzeń obejmuje trzy roboty, tj. konsultanta robota, robota portiera i robota przeznaczonego do zdalnych zakupów.

 

System sztucznej inteligencji, który je wykorzystuje, pozwala robotom analizować zachowania ludzi, odpowiadać na żądania klientów i ogólnie skuteczniej radzić sobie z ich zadaniami. Interakcja z robotami odbywa się poprzez ekran dotykowy zainstalowany na każdym z nich, a także polecenia głosowe.

 

Firma nie ogłosiła jeszcze, kiedy zamierza wystartować z komercyjnym wykorzystaniem robotów CLOi, ale odwiedzający CES-2019, które potrwają od 8 do 12 stycznia 2019 w Las Vegas, będą mogły z nią negocjować. Najprawdopodobniej LG będzie udostępniać dodatkowe informacje o nowych produktach na ww. wystawie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj