Koreańczycy stworzyli gigantycznego robota humanoidalnego

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Koreańska firma przedstawiła prototyp spacerującego robota humanoidalnego sterowanego przez operatora wewnątrz.

 

 

W Korei Południowej stworzono chodzącego robota humanoidalnego sterowanego od wewnątrz. Prototyp wykonała koreańska firma Korea Future Technology (주)한국미래기술 w oparciu o projekt 3D Witalija Bułgarowa.

 

Na razie nie podano w jakich obszarach konstrukcja będzie wykorzystywana. Celem twórców było po prostu „stworzenie zautomatyzowanej platformy dla praktycznego zastosowania w przemyśle."

 

Wiele szczegółów projektu jest objętych klauzulą tajności. Wiadomo jednak, że robot mierzy cztery metry wysokości i waży pół tony. Urządzenie może chodzić i poruszać rękami w odpowiedzi na działania operatora siedzącego w kabinie.

 

Witalij Bulgari urodził się w Mołdawii, a następnie pracował w Moskwie. Jest artystą zaangażowanym w tworzenie grafiki 3D. Tworzył m. in. modele na potrzeby filmów tj. Transformers 4, Terminator: Genesis oraz do gier StarCraft 2 i World of Warcraft.

 

Spacerujące roboty humanoidalne, sterowane przez operatora w środku, to bardzo popularny trend w fikcji od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pomimo złożoności wdrożenia i niskiej praktyczności idea tworzenie tych maszyn jest nadal bardzo popularna. W Europie i Ameryce dużym zainteresowaniem cieszą się książki Mecha Warriorsa, a w Japonii największe objawienie pomysłu utrwalono w animowanej serii Gundam.

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Skomentuj