Korea Południowa przetestowała nowy pocisk balistyczny Hyunmoo-IV-2

Kategorie: 

Źródło: kadr z YT

Korea Południowa nieustannie dąży do zwiększenia swojego potencjału militarnego, aby zapewnić sobie silniejszą pozycję w regionie. Najnowszym przykładem tych wysiłków jest program rozwoju nowego pocisku balistycznego Hyunmoo-IV-2, który ma znacząco wzmocnić zdolności kraju w zakresie prowadzenia działań morskich.

 

Południowokoreańskie władze podjęły decyzję o rozwoju tego zaawansowanego systemu rakietowego podczas niedawnego posiedzenia Komitetu Promocji Programu Obronnego. Uznano, że pociski balistyczne wystrzeliwane z okrętów będą stanowić ważny element strategii Korei Południowej, pozwalając na przeprowadzanie precyzyjnych ataków na duże odległości, z możliwością rażenia kluczowych celów przeciwnika.

 

Projekt Hyunmoo-IV-2 będzie nadzorowany przez Agencję Rozwoju Obrony (ADD), która ma za zadanie doprowadzić go do etapu "rozwoju systemu", pomijając wstępną fazę badawczą. Takie rozwiązanie ma przyspieszyć cały proces, który ma zakończyć się do 2028 roku. Następnie, w ciągu kolejnego roku, ruszy produkcja seryjna. Całkowity koszt programu szacowany jest na ponad 2 miliardy złotych.

 

Nowy pocisk balistyczny został zaprojektowany do współpracy z trzema różnymi typami okrętów południowokoreańskiej marynarki wojennej, wyposażonych w rodzime systemy pionowych wyrzutni KVLS-II. Charakterystyka Hyunmoo-IV-2 jest bardzo podobna do cech pocisku Hyunmoo-IV-4, używanego do wystrzeliwania z okrętów podwodnych. Oba systemy wyróżniają się zasięgiem przekraczającym 800 kilometrów, zaawansowanymi głowicami penetracyjnymi oraz rozwiązaniami przeciwdziałającymi zakłóceniom.

 

Rozwój Hyunmoo-IV-2 odzwierciedla dążenie Korei Południowej do wzmocnienia swojego potencjału obronnego, szczególnie w kontekście napiętej sytuacji geopolitycznej w regionie. Nowy pocisk balistyczny ma stanowić istotny element południowokoreańskiej strategii odstraszania, pozwalając na precyzyjne rażenie kluczowych obiektów wroga z dużej odległości. Inwestycja ta jest kolejnym krokiem w kierunku budowania silniejszej pozycji militarnej kraju na arenie międzynarodowej.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pelikan

Ludzie! Bójcie się Boga co wy

Ludzie! Bójcie się Boga co wy robicie?! oliwy do ognia dolewacie, "do perszingów  wkręcacie jakieś świństwa", a przecież można inaczej. 

A przecież można inaczej. wystarczy wziąć bęlę szkarłatnego aksamitu uszyć poduchy w kształcie serca  (Shape of My Heart), 2 pudy gęsiego puchu na wypełnienie (nie ubijać mocno) i spory od tej pory  rozwiązywać w walce na poduszki które nie ranią w ogóle, lekko co najwyżej  oszołamiają miłosnym pacnięciem.  no i takie pociski są dużo tańsze w produkcji. 

Portret użytkownika ba19

Kto przetrwa wojnę atomową?

Kto przetrwa wojnę atomową? Mocarstwa budują swoje "Arki Noego"

Naukowcy od lat zastanawiają się jakie skutki dla całej ludzkości przyniesie światowa wojna nuklearna. Jedno jest pewne: przy obecnym stanie obrony cywilnej Polska tej wojny nie przetrwa.

Supermocarstwa od dziesięcioleci przygotowują się na globalną katastrofę i mają plan szybkiej odbudowy populacji. My nie mamy żadnego. Polski system obrony cywilnej na wypadek wojny atomowej po prostu nie istnieje. W dniu w którym dojdzie do wojny nuklearnej Polska zakończy swoją historię, a naród jako wspólnota językowa, kulturowa i biologiczna będzie mógł przetrwać jedynie dzięki Polonii żyjącej w USA i w krajach na półkuli południowej. Mieszkańcy Polski nie mają szansy na ocalenie, ponieważ w naszym kraju praktycznie nie istnieją ośrodki przetrwania.

https://www.rp.pl/nauka/art40092461-kto-przetrwa-wojne-atomowa-mocarstwa-buduja-swoje-arki-noego

Mateusza 24: 22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Skomentuj