Korea Południowa przeprowadza manewry morskie niebezpiecznie blisko granicy z Koreą Północną

Kategorie: 

bbc.co.uk

W dniu wczorajszym rozpoczęły się manewry morskie w pobliżu granicy między strefami wód przybrzeżnych dwóch zwaśnionych krajów. Seul poczuł się ośmielony ewidentnym osłabieniem przywództwa w Phenianie, ale ze stolicy Korei Północnej tradycyjnie dobiegają pomruki niezadowolenia i ostrzeżenia przed "bezlitosnym" atakiem.

 

W ciągu najbliższych kilku miesięcy w pobliżu Półwyspu Koreańskiego ma tez dojść do wspólnych ćwiczeń amerykańsko-koreańskich. Ma to wzmocnić pozycję Seulu i spowodować odpowiednie wrażenie na wypadek ewentualnej eskalacji konfliktu pozostających oficjalnie w stanie wojny krajów.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sully

Ciekawie się zaczyna robić,

Ciekawie się zaczyna robić, oby nie było z tego żadnego konfliktu. Co się dzieje na tym świecie..na jednej linii Korea, a z drugiej strony Izrael i Iran, które też dogadać się nie mogą i tylko straszą. A zwykły człowiek może tylko patrzeć.

Skomentuj