Korea Południowa podejrzewa, że Pjongjang może wykorzystać igrzyska olimpijskie do manifestacji siły

Kategorie: 

Flickr (CC BY 2.0)

Pomimo, mających w ostatnie dni miejsce, prób ocieplenia wzajemnych relacji pomiędzy Koreami, Południe wydało dziś ważne i godzące w Północ oświadczenie. Południowokoreański Minister Zjednoczenia ostrzegł, że KRLD może wykorzystać okazję i przygotować paradę wojskową w okolicach dnia otwarcia olimpiady.

 

Na dzień przed rozpoczęciem Olimpiady Zimowej w Pjongczangu, czyli 8 lutego, przypada północnokoreańskie święto stworzenia ichniejszej armii ludowej. Cho Myoung-gyun, Minister Zjednoczenia z Południa twierdzi, że z tej okazji Kim Dzong Un zarządził przygotowanie hucznych obchodów rocznicy. Mają one obejmować obecność i uczestnictwo wojsk na szeroką skalę – w tym paradę militarną, jakiej świat od lat nie widział.

 

Czy ma to jednak sens, biorąc pod uwagę, że Korea Północna w ostatnich tygodniach usilnie walczy o swój wizerunek, a dyktator tego państwa zrezygnował nawet z występowania publicznie w mundurze wojskowym na rzecz garnituru? Niekoniecznie, choć Pjongjang zdążył nas już przyzwyczaić do gwałtownych zmian w relacjach międzynarodowych. Poza tym ciężko sobie wyobrazić KRLD rezygnującą z obchodów tak ważnego dla siebie święta.

 

Jedno jest pewne – taka manifestacja siły ma sens w momencie, w którym oczy całego świata będą skupione na mieście organizującym tegoroczne zimowe igrzyska olimpijskie.

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika ronin

za to cia wydaje miliony

za to cia wydaje miliony dolarow by sprawdzic kto stoj za atakiem zimy na ich kraj tyle ze to skrajna glupota z ich strony bo prawda jest taka ze nawet gdyby wydali wszystkie pieniadze swiata nic by nie odkryli ich technologia im na to nie pozwala maja za prymitywna technologie w tej kwestii by brac ich na powaznie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj