Korea Południowa będzie strzelać do północnokoreańskich dronów z broni elektromagnetycznej

Kategorie: 

Źródło: KCTV

Gdy niebezpieczne, uzbrojone w rakiety bezzałogowce stały się bardzo powszechne, zaczęto zastanawiać się nad metodami, które pozwolą szybko i skutecznie unieszkodliwić maszyny. Jak podają media, Korea Południowa pracuje nad bronią elektromagnetyczną, która zostanie rozmieszczona na granicy ze swoim sąsiadem z północy.

 

Agencja Rozwoju Obronnego Korei Południowej (ADD) opracowała generator potężnych impulsów elektromagnetycznych. Urządzenie to pozwoli trwale uszkodzić elementy elektroniczne bezzałogowców, zamieniając je w bezużyteczny złom. Agencja ADD będzie badała wpływ broni elektromagnetycznej na północnokoreańskich dronach.

 

Ponadto, przemysł obronny zainteresowany jest wykorzystaniem sztucznej inteligencji do namierzania wrogich bezzałogowców oraz opracowaniem technologii zagłuszania GPS i niewielkich rakiet, przeznaczonych do niszczenia dronów.

 

Korea Północna posiada na swoim wyposażeniu bezzałogowce, przeznaczone do zadań zwiadowczych i bojowych. Niektóre maszyny wzorowane są na technologii zachodniej - południowokoreański wywiad twierdzi, że duże drony powstały na bazie amerykańskiego MQM-107D Streaker, którego udało się nabyć z Bliskiego Wschodu. Korea Północna często wysyła swoje bezzałogowce do strefy zdemilitaryzowanej i narusza przestrzeń powietrzną swojego sąsiada.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj